Aparat Continuity: Apple wyjaśnia, w jaki sposób Twój iPhone stanie się kamerą internetową Mac


Łatwo było się wczoraj śmiać, kiedy Apple to ujawniło wkrótce będziesz mógł umieścić iPhone’a z tyłu komputera Mac aby uzyskać lepszą kamerę internetową. Niektórzy żartowali, że Jony Ive był legendą projektowania Apple gdzieś płakać. Inni zastanawiali się, czy to naprawdę najlepsze, jakie Apple mogło wymyślić po latach ziarnistych obrazów MacBooka i jak aparat Apple Studio Display nie zadziałał.

Ale dzisiaj inżynier oprogramowania Apple Karen Xing spędziłem trochę czasu na wyjaśnianiu jak nowa funkcja Continuity Camera dla systemu macOS Ventura będzie faktycznie działać na WWDC 2022 — i brzmi naprawdę imponująco. Może to sprawić, że Twój iPhone będzie pełnoprawnym aparatem dla komputerów Mac, który zrobi wszystko, czego oczekujesz, a nawet więcej.

Jeśli nie chcesz oglądać 20-minutowej prezentacji, oto TL; DR:

macOS wykryje iPhone’a jako kamerę i mikrofon, kropka, więc każdy aplikacja aparatu powinna działać. Podczas gdy Apple zaprezentował FaceTime i wspomniał Zoom, Teams i Webex podczas wielkiego przemówienia WWDC 2022, programiści nie powinni nic robić ze swoimi aplikacjami, aby działały.

Reklama

To jest kamera! Nie są wymagane żadne specjalne interfejsy API.

Dostajesz również opcje trybu portretowego, „Światło studyjne” i Center Stage, niezależnie od aplikacji. Znajdują się w menu rozwijanym Centrum sterowania, obok baterii Twojego iPhone’a.

Możesz ustawić iPhone’a w dowolnej orientacji i nadal będzie działać. Otrzymasz efekt powiększenia, jeśli Twój iPhone jest w orientacji pionowej. Oto szybki i brudny suwak obrazu różnicy:

Ogólny pogląd na orientację pionową i poziomą.

FaceTime nie jest jedyną aplikacją, która „magicznie” przełączy się na iPhone’a, gdy go opadniesz. Xing zademonstrował to za pomocą Zoomu i Oferta Apple w górę API automatycznego wyboru aparatu, z którego mogą korzystać również inne aplikacje. macOS Ventura automatycznie przełączy się na iPhone’a, jeśli jest zamontowany na stojaku oraz albo podłączony przez USB, albo wykryty jako „w pobliżu” przez Bluetooth i Wi-Fi.

Apple zaleca również umożliwienie użytkownikom wyłączenia automatycznego wyboru aparatu.

Działa przewodowo — nie tylko bezprzewodowo. Kable USB są w porządku, jeśli martwisz się zakłóceniami lub ładowaniem iPhone’a.

Aplikacje mogą umożliwiać Macowi przechwytywanie zdjęć i wideo również z iPhone’a. Ponadto może opcjonalnie przekazywać „metadane” wykrywania twarzy i wykrywania ciała, co brzmi jednocześnie trochę intrygująco i trochę przerażająco. Przechwytuje maksymalnie przy 1920 x 1440 i 60 klatkach na sekundę.

Jest też interfejs API dla fajnego trybu widoku biurka firmy Apple. Apple znalazł sposób na zginanie i przycinanie obrazów z super-ultraszerokiego obiektywu iPhone’a, aby pokazać rzeczy na powierzchni biurka bez poruszania telefonem. Jest to również dostępne dla twórców aplikacji, a Xing pokazał to jako sposób na prezentację w Zoom:

Możesz wybrać widok biurka w powiększeniu, tak jak każde inne narzędzie do prezentacji.

Twórcy aplikacji mogą również przechwytywać wideo w rozdzielczości 30 kl./s w rozdzielczości 1920 x 1440 z poziomu aplikacji Desk View.

(Możesz zobaczyć lepszą wersję demonstracyjną Desk View o 1:40 w tym wideo.)

Niestety, nic z tego nie działa z tymi starymi iPhone’ami, które siedzisz w szufladzie. Xing ujawnił, że kamera Continuity Camera wymaga systemu iOS 16 oprócz systemu macOS 13 — i niestety iPhone 6S, 7 i iPhone SE pierwszej generacji i starsze nie otrzymają aktualizacji oprogramowania iOS 16. Szkoda, ponieważ wydaje się, że może to być świetny sposób na wykorzystanie starszego telefonu, który nie ma wartości odsprzedaży. Mimo to są inne sposoby na przekształcenie starego zapasowego telefonu w kamerę internetową.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowszy czarny charakter Batmana to robot Failsafe w Batman #125 Chipa Zdarsky’ego

Od 2006 roku DC Ordynans seria była miejscem, w którym najwięksi pisarze firmy robili swoje największe huśtawki — do pisania Historia...

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!