Anime Pokémon Horizons sprawia, że ​​Scarlet’s Paldea jest wersją kanoniczną


Pokémon Horizons: Seria, najnowszy sezon anime Pokémon i pierwszy, w którym występują inni bohaterowie niż Ash Ketchum, wreszcie miał swoją premierę w USA w 12-odcinkowym serwisie Netflix. To wielka sprawa – Ash w końcu stał się najlepszy, a teraz musimy go zostawić. Ale nowi trenerzy Pokémon to dopiero początek.

[Ed. note: Slight spoilers for Pokémon Horizons episode 10 follow.]

Po zapoznaniu nas z nowymi bohaterami i podstawowym ustawieniem fabuły, Horyzonty Pokémonów przenosi wydarzenia do regionu Paldea. Tam, w mieście Mesagoza, jest szkoła; W Pokémon Scarletnazywa się ona Akademią Naranja Fioletowy, to Akademia Uva. Chociaż w grach występują dwie wersje szkoły, w anime może być tylko jedna. A zwycięzcą jest… Pokémon Scarlet.

Dla amerykańskich widzów anime może to nie być zaskoczeniem. Horyzonty nie jest jedyną animowaną serią Pokémon, w której występują Paldea i Naranja Academy; jest także Pokémon: Paldeańskie Wiatry, czteroodcinkowy miniserial wydany w zeszłym roku na YouTube. Ale Horyzonty ukazał się wcześniej w Japonii na początku 2023 roku Paldejskie Wiatry, a jego status jako części głównej serii anime Pokémon oznacza, że ​​to on nadaje ton, jeśli mnie pytasz. My, Amerykanie, musieliśmy po prostu poczekać rok, aby uzyskać oficjalne informacje, która wersja jest kanoniczna.

Podobnie jak w przypadku każdej nowej generacji gier Pokémon, potencjalni gracze musieli zdecydować, którą wersję kupić i kiedy Szkarłat I Fioletowy wyszedł. I spora część fanów Pokémonów mocny opinie. Obie gry mają gorący profesorowiewięc była to kwestia osobistych preferencji. Fioletowy ma legendarną chłodnicę, ponieważ jest to smok z kołami, a koła rzeczywiście działają (w przeciwieństwie do Szkarłat‘s, który ma na ciele konstrukcję przypominającą koło, ale do biegania używa nóg). Ja? wybrałem Szkarłat. Czy ty widziany Profesor Sada?

Kwestia szkoły, do której będziesz uczęszczał, nie znajdowała się wysoko na liście zalet i/lub wad żadnej z wersji. Ale szkoła ma wpływ na to, jak twoja postać wygląda w całej grze podstawowej. Żadna wersja nie ma szczególnie dobrych opcji modowych; Szkarłat daje ci zestaw dziwacznych pomarańczowych mundurów, podczas gdy Fioletowy oferuje te same dziwaczne mundury, z wyjątkiem przyjemniejszego fioletu.

Reklama

Ale nawet jeśli Fioletowy ma lekką przewagę, to prawda Pokémon Scarlet który otrzymuje oficjalną pieczęć anime. W odcinku 9 Horyzontybohaterowie przybywają do Paldei i zostaje nam pokazany kampus Pokémon ScarletAkademia Naranja. Następnie w odcinku 10 spotykamy znajomą postać z gier — zadowoloną z bitew rywalkę Nemonę — ubraną w bardzo pomarańczowy mundurek Akademii Naranja.

Liko i Roy mają szczęście, że nie chodzą do Akademii Naranja.
Zdjęcie: OLM/The Pokémon Company, Netflix

Czy to faktycznie ma jakieś znaczenie w szerszym kontekście Pokémonów? Nie, nie bardzo. Chociaż gry Pokémon zawsze mają różnice w wersjach — ekskluzywne Pokémony, tu i ówdzie inna bitwa trenerów – anime zazwyczaj łączyło je w spójną całość. To nie tak, że Ash Ketchum musiał handlować z inną wersją siebie, żeby złapać ich wszystkich. Po prostu czasami różnica w wersjach jest na tyle duża, że ​​można ją zauważyć w anime, i to jest jeden z takich przypadków.

Więc tak, być może Pokémon ScarletWersja Mesagozy jest wersją kanoniczną. Ale HoryzontyTrzeba przyznać, że antagonista Amethio ma Ceruledge — ewolucję Charcadeta, z której pochodzi Fioletowy. Szkoda tylko, że z tych dwóch szkół, Horyzonty wybrał tego z brzydszymi mundurami.

Pokémon Horizons: Seria jest teraz transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...
Advertisment