Amy Klobuchar, obecnie przewodnicząca senackiej podkomisji antymonopolowej, planuje zbadać App Store


Senator Amy Klobuchar z Minnesoty, bliska sojuszniczka prezydenta Bidena, jest obecnie przewodniczącą podkomisji antymonopolowej Senatu Judiciary. Z demokratą tak wpływowym jak Klobuchar na czele, firmy takie jak Apple, Google, Facebook i nie tylko zmierzą się z potężnym nowym przeciwnikiem. Dzisiejszej nocy, Zgłosił Brian Fung z CNN że Klobuchar planuje między innymi organizować „samodzielne przesłuchania w sprawie zasad sklepu z aplikacjami”.

Klobuchar mówi, że nie skontaktowała się jeszcze z żadnymi głównymi dyrektorami technicznymi, aby zeznawać na tych przesłuchaniach, ale Uwagi Politico że jest „szczególnie zainteresowana” kwestiami, które dotyczą Apple App Store i Google Play Store.

Senator Klobuchar pracuje nad najważniejszymi przepisami antymonopolowymi zatytułowana „Ustawa o reformie prawa konkurencji i prawa antymonopolowego”, którą po raz pierwszy przedstawiła w lutym. Politico poinformowało, że kluczowym wątkiem projektu ustawy jest seria nowych wymagań dotyczących fuzji i przejęć, które obejmują firmy o przychodach przekraczających 100 miliardów dolarów. To oczywiście wpływa na Apple i jego głównych konkurentów. Możesz przeczytać więcej o przepisach tutaj.

Niektóre stany próbują wziąć sprawy w swoje ręce. Izba Reprezentantów w Arizonie głosował za wymaganiem Apple i inni operatorzy sklepów, aby umożliwić programistom korzystanie z innych metod płatności, aby nie musieli zgadzać się na podziały przychodów, takie jak ten, którego obecnie wymaga Apple. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy ustawa stanie się prawem w stanie Arizona, ale wydaje mi się to szczególnie mało prawdopodobne. Apple i Google mają tak potężne sklepy lobbystyczne, że rzucanie im wyzwania jest głupim zadaniem.

Podkomisja ds. Sądownictwa Senatu zbiera się po raz pierwszy pod przewodnictwem Klobucara jutro, 11 marca o godzinie 10:00 czasu wschodniego. To pierwsze przesłuchanie obejmie różne kwestie, od polityki konkurencji po prawa konsumentów, ze szczególnym naciskiem na reformę przepisów antymonopolowych. Możesz to obejrzeć tutaj jutro.

Tim Cook na zeszłorocznym przesłuchaniu antymonopolowym House Judiciary

Jest mało prawdopodobne, że z tych przesłuchań wyniknie coś znaczącego. Zwykle są miejscem, w którym senatorowie mogą występować i rozszerzać swoje wpływy medialne. Chociaż będzie interesujące, jeśli Klobuchar wezwie Tima Cooka do złożenia zeznań. Cook zeznawał przed Izbą Sądowniczą w zeszłym roku o tych samych kwestiach, ale nie doprowadziło to do żadnych zmian legislacyjnych.

Reklama

Problemy, które otaczają Apple i jego rówieśników w Dolinie Krzemowej są złożone i dużo głębsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Moim zdaniem Apple jest dalekie od monopolu. Nie ma jednak wątpliwości, że App Store będzie przez wiele lat tematem rozmów organów regulacyjnych z zakresu prawa antymonopolowego.

Kredyt na zdjęcie w nagłówku: Callaghan O’Hare, Bloomberg News

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...
Advertisment