Amerykańska firma Skydio wyceniana na 1 miliard dolarów, ponieważ rząd zamraża chińską konkurencję


Skydio stał się pierwszym amerykańskim producentem dronów z wyceną przekraczającą 1 miliard dolarów, co jest sygnałem głębszych inwestycji w amerykańskie drony po tym, jak rząd USA na czarnej liście Chińscy producenci. Skydio z siedzibą w Kalifornii zebrał 170 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D prowadzonej przez firmę VC Andreessen Horowitz, jak po raz pierwszy poinformował Financial Times.

Drony Skydio są najbardziej znane ze swojej technologii samoloty, która pozwala samolotowi na autonomiczne pokonywanie przeszkód i śledzenie użytkowników na ziemi. Firma wydała jego pierwszy dron w 2018 r. 2500 R1 USD, kierując produkt do konsumentów. Po tym nastąpiło inteligentniejsze i znacznie tańsze 999 USD Skydio 2 w 2019 roku, aw zeszłym roku ogłosił swój pierwszy dron skierowany specjalnie do klientów korporacyjnych i wojskowych: X2.

Kładzenie nowego nacisku na produkty dla przedsiębiorstw ma sens, biorąc pod uwagę, że jest to sektor najszybciej rozwijający się na rynku dronów. Dane zebrane przez Raporty wyceny i zgłoszone przez FT, twierdzi, że globalny rynek komercyjnych dronów wzrośnie z 6,5 miliarda dolarów w 2020 roku do 35 miliardów dolarów w 2026 roku. Oprócz możliwości w takich obszarach jak budowa i geodezja, gdzie samolatujące drony mogą być używane do mapowania terenu i budynków przy minimalnym przeszkoleniu pilotów, rząd USA ma być również dużym przyszłym klientem dla firm takich jak Skydio.


Reklama

Samolatująca technologia Skydio sprawia, że ​​drony są łatwe w użyciu do wykonywania prac geodezyjnych na rynkach takich jak budownictwo.

Po Siłach Zbrojnych USA, Pentagonie i Departamencie Spraw Wewnętrznych uziemiony drony z chińskimi komponentami zamiast obaw o szpiegostwo pojawiły się nowe możliwości dla amerykańskich konkurentów. Chociaż chiński gigant dronów DJI nadal dominuje w sprzedaży konsumenckiej, z szacowanym 70-procentowym udziałem w rynku, nie może już sprzedawać klientom rządu USA. Jednak wpływ DJI w sektorze już się zwiększył przyczynił się do upadku firm amerykańskich, takich jak GoPro i 3D Robotics, które w ciągu ostatnich kilku lat zrezygnowały ze sprzedaży konsumenckiej.

Dron X2 firmy Skydio, który jest wyposażony w zintegrowaną kamerę termowizyjną i kontroler klasy korporacyjnej, wydaje się wypełniać tę nową lukę na rynku. X2 prawdopodobnie będzie już oficjalnym dronem armii amerykańskiej po dotarciu do ostatnia runda zamówień w wojskowym programie rozpoznania krótkiego zasięgu, oraz Przewodowy raporty że Skydio ma również kontrakty z Siłami Powietrznymi i DEA. Firma współpracuje również z co najmniej jednym wydziałem policji w Kalifornii.

Drony Skydio będą używane do reagowania kryzysowego, misji obserwacyjnych i zwiadowczych, a firma twierdzi, że nie planuje uzbroić swoją technologię. Pracuje też nad nowymi dronami konsumenckimi. „Mamy więcej produktów na tym rynku, którymi jesteśmy podekscytowani” – powiedział dyrektor generalny Skydio, Adam Bry The Verge ostatni rok, chociaż nie jest jasne, kiedy te zostaną uruchomione.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

CrowdStrike ma nowe centrum porad dotyczące radzenia sobie z awarią systemu Windows

Na stronie znajdują się informacje techniczne dotyczące przyczyny awarii, systemów, których ona dotyczy, oraz Oświadczenie dyrektora generalnego George’a KurtzaZawiera linki do procesów odzyskiwania...

Popierając Trumpa, Elon Musk ryzykuje przyszłością Tesli

W ciągu 30 minut od próby zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa Elon Musk zrobił to, czego wcześniej obiecał nie robić. „Całkowicie popieram...

Promocja Apple Card zapewnia zwiększony zwrot gotówki w wysokości 6% na stacjach ładowania Exxon, Mobil i EV

Firma Apple niedawno wprowadziła na rynek nowy Oferta Apple Cardumożliwiając posiadaczom kart zarobienie dodatkowej gotówki podczas tankowania lub ładowania samochodów. Oferta trwa do...
Advertisment