American Fiction, Marvels i każdy nowy film do obejrzenia w domu


Witamy czytelników Polygon! Co tydzień podsumowujemy najciekawsze nowości w serwisach streamingowych i VOD, wyróżniając największe i najlepsze nowe filmy, które możesz obejrzeć w domu.

W tym tygodniu, Fikcja amerykańska, Nominowany do Oscara komediodramat w roli głównej Świat ZachoduJeffreya Wrighta można kupić w serwisie VOD. To nie wszystko, jak Jeymes Samuel Księga Clarence’a z LaKeithem Stanfieldem i dramatem ekologicznym Koniec, od którego zaczynamy z Jodie Comer w roli głównej (Ostatni pojedynek) pojawi się także w tym tygodniu na VOD wraz z kilkoma innymi ekscytującymi premierami. Jest też mnóstwo premier streamingowych, w tym Nia DaCosta Cuda w końcu pojawił się na Disney Plus po premierze VOD w zeszłym miesiącu. Niskonowa komedia z Zacharym Quinto i Lukasem Gage’em w rolach głównych, jest teraz dostępna w serwisie Netflix, a horror o zjawiskach nadprzyrodzonych „Dracula na łodzi” Ostatnia podróż Demeter w końcu dokuje w Paramount Plus.


Nowość w Netfliksie

Nisko

Gdzie obejrzeć: Dostępny do strumieniowego przesyłania w serwisie Netflix

Reklama

Zdjęcie: FilmNation Entertainment

Gatunek muzyczny: Komedia
Czas działania: 1 godz. 30 min
Dyrektor: Rightor Doyle
Rzucać: Zachary’ego Quinto, Lukasa Gage’a i Judith Light

W tej czarnej komedii Zachary Quinto (Gwiezdny Trek) występuje jako Gary, niedawno rozwiedziony i głęboko ukryty ojciec, który nawiązuje nieprawdopodobną przyjaźń z młodym masażystą (Lukas Gage). Zdeterminowany, aby pomóc mu wyjść ze skorupy i otwarcie zaakceptować swoją seksualność, masażysta umawia Gary’ego na randkę w aplikacji do randkowania, ale sprawy szybko się zmieniają, gdy oboje muszą współpracować, aby uniknąć pójścia do więzienia za morderstwo.

Nowość w Disney Plus

Cuda

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Disney Plusa

Iman Vellani jako Pani Marvel/Kamala Khan, Brie Larson jako Kapitan Marvel/Carol Danvers i Teyonah Parris jako Kapitan Monica Rambeau stoją razem w kostiumach, wszyscy patrzą w górę w filmie Marvel Cinematic Universe Marvels

Zdjęcie: Laura Radford/Marvel Studios

Gatunek muzyczny: Akcja superbohatera
Czas działania: 1 godz. 45 min
Dyrektor: Nia DaCosta
Rzucać: Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani

W 33. filmie Marvel Cinematic Universe powraca Carol Danvers (Brie Larson), znana również jako Kapitan Marvel. Tym razem łączy siły z potężną Kamalą Khan (Iman Vellani) i Monicą Rambeau (Teyonah Parris), aby ocalić wszechświat przed zagrożeniem ze strony mściwego przywódcy Kree, który pragnie przywrócić jej rodzinny świat.

Z nasza recenzja:

W najlepszych chwilach, Cuda po prostu rzuca na ekran wspaniałe pomysły. Jest planeta ludzi, którzy tylko śpiewają, stacja kosmiczna pełna kotów beztrosko pożerających meble i ludzi, animowane przedstawienie wewnętrznego monologu Kamali – film może przypominać tablicę nastrojów ułożoną przez przedawkowanego kofeiny fana Star Treka, z poczuciem wyobraźni, odpowiedni do przypominania widzom, że komiksy mogą być fajne w momencie ich czytania, a nie tego, co obiecują w przyszłości.

Nowość w Hulu

Miłośnik kotów

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Hulu

Aktorzy Cat Person, Nicholas Braun i Emilia Jones, patrzą sobie w oczy w żółtym blasku latarni ulicznej

Zdjęcie: Instytut Sundance

Gatunek muzyczny: Thriller psychologiczny
Czas działania: 1 godz. 58 min
Dyrektor: Zuzanna Fogel
Rzucać: Emilia Jones, Nicholas Braun, Geraldine Viswanathan

Na podstawie wirusowego opowiadania Kristen Roupenian z 2017 roku dla „The New Yorker”. Miłośnik kotów opowiada historię Margot, studentki drugiego roku college’u, która wchodzi w krótki związek ze starszym mężczyzną o imieniu Robert (Nicholas Braun). Na początku wszystko wydaje się w porządku, dopóki Margot nie zaczyna wątpić, czy Robert mówi całą prawdę o swoim życiu.

Z nasza recenzja,

Miłośnik kotów myli się tak konsekwentnie, przedstawia swoje uwagi w tak nieelegancki sposób i podsumowuje opowiadanie w tak nieprzemyślany sposób, że w efekcie unieważnia te same obawy, na których zostało zbudowane. Kiedy policjant mówi bohaterce, że powinna przestać oglądać programy o morderstwach, nie jest to instytucjonalna obojętność wobec przemocy wobec kobiet. To głos rozsądku, o czym świadczą późniejsze działania bohatera. To film, w którym występuje zarówno terapeutka, która wydaje się przedstawiać podtekst jako tekst, a następnie znika, jak i jednowymiarowa najlepsza przyjaciółka koloru, która istnieje wyłącznie po to, by porzucić feministyczne modne hasła sprzed pięciu lat (Geraldine Viswanathan, która zasługuje na coś lepszego). Jest pewny swojej nieświadomości i nie w sposób, który podkreśla tę samą cechę u 20-letniej bohaterki.

Wybrzeże Słońca

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Hulu

Gatunek muzyczny: Dramat dojrzewania
Czas działania: 1 godzina 49 minut
Dyrektor: Laura Chinn
Rzucać: Laurę Linney, Nico Parkera i Woody’ego Harrelsona

Ten na wpół autobiograficzny dramat opowiada historię Doris (Nico Parker), skrępowanej nastolatki, która nawiązuje nieprawdopodobną przyjaźń ze starszym aktywistą (Woody Harrelson), opiekując się umierającym bratem i pokonując pułapki szkoły średniej.

Nowość w Prime Video

Ulepszony

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Najlepsze wideo

Gatunek muzyczny: Komedia romantyczna
Czas działania: 1 godz. 44 min
Dyrektor: Carlsona Younga
Rzucać: Camila Mendes, Archie Renaux i Lena Olin

Wiem, co myślisz i nie, to nie jest kontynuacja powieści Leigha Whannella cyberpunkowy thriller akcji z Loganem Marshallem-Greenem w roli głównej. To komedia romantyczna z Camilą Mendes w roli głównej (Riverdale) i Archiego Renaux (Cień i Kość) jako Ana i Will; dwójka nieznajomych, którzy spotykają się podczas lotu pierwszą klasą do Londynu i nawiązuje romans po tym, jak Will bierze Anę za swojego nowego szefa. Myślę, że te szalone dzieciaki dadzą sobie radę!

Nowość w Paramount Plus

Ostatnia podróż Demeter

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Paramount Plus z Showtime

Dracula, wyglądający jak bezwłosy humanoidalny nietoperz, stoi na szczycie wrony gniazda statku podczas ciemnej burzy, unosząc nad siebie biednego człowieka.

Obraz: Obrazy uniwersalne

Gatunek muzyczny: Horror z epoki
Czas działania: 1 godz. 58 min
Dyrektor: André Øvredal
Rzucać: Corey Hawkins, Aisling Franciosi i David Dastmalchian

Dracula jest na łodzi, i zgadnij co? Jest wkurzony. Ten thriller typu horror o zjawiskach nadprzyrodzonych jest adaptacją rozdziału powieści Brama Stokera z 1897 roku i koncentruje się na nieszczęsnej załodze transatlantyckiego statku handlowego, która odkrywa nieziemskie zagrożenie wśród swojego ładunku. W miarę jak czas ucieka, a wraz z nim szanse na przeżycie, załoga musi podjąć ostatnią próbę zabicia stworzenia, zanim dotrą do Anglii.

Z nasza recenzja,

Ostatnia podróż Demeter w bardzo niewielkim stopniu wykorzystuje większość swoich potencjalnych aktywów. To film bez wizji, zagadkowa adaptacja, która jest tak prosta, że ​​widzowie mogą uwierzyć, że każdy rytm pochodzi z powieści Stokera, a nie ze scenariusza wyobrażającego sobie to, co wydarzyło się między stronami. Może dwie dekady film spędził w rozwoju, przepisane i przekształcone, są winne; wydaje się, że każdy kolorowy wybór został wyrwany ze scenariusza. W każdym momencie istnieje potencjał Demeter stać się czymś odrębnym i interesującym, ale scenariusz i reżyseria Øvredala wybrały inaczej, obejmując prostą kompetencję ponad jakimkolwiek stylem i talentem. To sucha fikcja historyczna, Horatio Hornblowera Dracula.

Nowe do wynajęcia

Fikcja amerykańska

Gdzie obejrzeć: Możliwość wynajęcia na Amazonka, Jabłkoi Vudu

Jeffrey Wright w niebieskiej koszuli siedzi w swojej bibliotece i chichocze podczas oglądania filmu American Fiction

Zdjęcie: MGM/Amazon Studios

Gatunek muzyczny: Komediodramat
Czas działania: 1 godz. 57 min
Dyrektor: Corda Jeffersona
Rzucać: Jeffrey Wright, Tracee Ellis Ross, Sterling K. Brown

The Nominowany do Oscara debiut Corda Jeffersona z gwiazdami Jeffreyem Wrightem (Batman) jako Thelonious „Monk” Ellison, sfrustrowany powieściopisarz mieszkający w Los Angeles, który pisze zjadliwą satyrę na stereotypowe „czarne” książki, byle tylko po to, by wznieść się na wyżyny literackiego uznania. To gratka dla fanów takich filmów jak Putneya Swope’a I Oszołomiony.

Księga Clarence’a

Gdzie obejrzeć: Możliwość wynajęcia na Amazonka, Jabłkoi Vudu

Zdjęcie: Legendary Entertainment/Moris Puccio

Gatunek muzyczny: Komedia historyczna
Czas działania: 2h 9m
Dyrektor: Jeymes Samuel
Rzucać: LaKeith Stanfield, Omar Sy, RJ Cyler, Anna Diop

Jeymes Samuel (Im mocniej upadają) powraca z nowym filmem, tym razem biblijną komedią z LaKeithem Stanfieldem w roli głównej. Księga Clarence’a opowiada historię pechowego mężczyzny mieszkającego w Jerozolimie w roku 33 n.e., który pragnie uwolnić się od długów. Jego planu? Wyrwij stronę z księgi miejscowego kaznodziei podającego się za syna Bożego i ogłoś siebie jako Mesjasza, dokonującego „cudów” w walce o sławę i chwałę. Kiedy plany Clarence’a kolidują z Rzymianami, stanie przed konsekwencjami swojego oszustwa, ale także dokona wyboru, który ukształtuje jego życie i bieg historii.

Koniec, od którego zaczynamy

Gdzie obejrzeć: Możliwość wynajęcia na Amazonka, Jabłkoi Vudu

Kobieta trzymająca w ramionach dziecko w bluzie z motywem niedźwiedzia.

Zdjęcie: Słoneczne/marzec Zdjęcia Hery

Gatunek muzyczny: Thriller postapokaliptyczny
Czas działania: 1 godz. 42 min
Dyrektor: Mahalia Belo
Rzucać: Ramanique Ahluwalia, Elena Bielova, Shiona Brown

Jodie Comer (Ostatni pojedynek) występuje w tym nowym thrillerze jako kobieta próbująca chronić swoje niemowlę po tym, jak Londyn został zalany przez wody powodziowe. Nie mając dokąd się zwrócić, będzie musiała rozpocząć poszukiwania sposobu na wychowanie dziecka i zbudowanie nowego domu.

Pajęczyna

Gdzie obejrzeć: Możliwość wynajęcia na Amazonka, Jabłkoi Vudu

Mężczyzna w okularach i trenczu gestykuluje rękami i stoi obok młodego mężczyzny trzymającego aparat

Zdjęcie: Anthology Studios/Samuel Goldwyn Films

Gatunek muzyczny: Czarny dramat komediowy
Czas działania: 2 godziny 15 minut
Dyrektor: Kim Jee Woon
Rzucać: Piosenka Kang-ho, Im Soo-jung, Oh Jung-se

Piosenka Kang-ho (Pasożyt) występuje w czarnej komedii z tego okresu jako Kim Ki-yeol, obsesyjny reżyser z lat 70., bliski ukończenia swojego najnowszego filmu, Pajęczyna. Jest tylko jeden problem: Kim nagle zmienia zdanie i w ciągu dwóch dni chce całkowicie od nowa nakręcić zakończenie swojego filmu. Będzie musiał nakłonić zdezorientowaną i niechętną do współpracy obsadę i ekipę do współpracy, a także uciec przed gniewem władz cenzury Seulu.

ISS

Gdzie obejrzeć: Możliwość wynajęcia na Amazonka, Jabłkoi Vudu

Grupa astronautów patrzy na Ziemię z kokpitu międzynarodowej stacji kosmicznej.

Zdjęcie: LD Entertainment

Gatunek muzyczny: Thriller science-fiction
Czas działania: 1 godz. 35 min
Dyrektor: Gabriela Cowperthwaite
Rzucać: Ariana DeBose, Chris Messina, John Gallagher Jr.

Wyobraź sobie, że byłbyś astronautą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas apokaliptycznego wydarzenia, podczas którego świat trawi nuklearny ogień piekielny – co byś zrobił? Właśnie tego muszą się dowiedzieć bohaterowie tego trzymającego w napięciu thrillera science-fiction, gdy załoga amerykańskich i rosyjskich astronautów musi zdecydować, czy współpracować w obliczu wyginięcia, czy też poddać się nacjonalistycznym niepokojom i urazom.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment