AMD zapowiada Radeon RX 6700 XT za 479 USD, będzie miał “ znacznie więcej dostępnych procesorów graficznych ”


AMD usłyszało Cię głośno i wyraźnie: nie możesz kupić jej doskonałego RX 6800 i 6800 XT karty graficzne w cenie zbliżonej do ceny detalicznej. Dzisiaj firma ogłasza nowy procesor graficzny, który może (ale prawdopodobnie nie?) Tego zmienić: Radeon RX 6700 XT.

„Wraz z premierą AMD Radeon RX 6700 XT, jesteśmy na dobrej drodze, aby mieć znacznie więcej procesorów graficznych dostępnych w sprzedaży w dniu premiery” – mówi AMD The Verge. Co więcej: AMD twierdzi, że będzie co tydzień odświeżać zapasy procesorów graficznych RX 6000 i procesorów Ryzen 5000 na własnej stronie internetowej, gdzie będzie sprzedawać je po cenach detalicznych. Czekaliśmy na to przez prawie dwa miesiące.

Nowy RX 6700 XT pojawi się 18 marca w sugerowanej cenie detalicznej 479 USD. W normalnym, rozsądnym roku, byłoby to między Nvidią RTX 3070 o wartości 500 USD, który nazwaliśmy „optymalnym punktem 1440p”, i grą Nvidii za grosze RTX 3060 Ti za 400 USD, gdzie może być konieczne wybranie ustawień tu i tam. Jest to również o 100 USD mniej niż RX 6800 AMD o wartości 579 USD, które znaleźliśmy wystarczająco dużo mocy do gier 4K na poziomie podstawowym.

Nie jest to jednak rozsądny okres dla kupujących GPU. W grudniu rzeczywiste ceny uliczne 400 USD 3060 Ti, 500 USD 3070 i 579 USD RX 6800 odpowiednio 675 USD, 819 USD i 841 USD – i to było przed Taryfy Trumpa popchnęły Nvidię i partnerów zarządu AMD podnieść ich ceny detaliczne. „Wiemy, że tam jest szaleństwo, robimy wszystko, co w naszej mocy” – mówi Nish Neelalojanan z AMD, dyrektor ds. Zarządzania produktami. Obejmuje to nie tylko więcej zapasów na AMD.com, ale także dodatkowe dostawy dla partnerów i producentów sprzedających gotowe komputery do gier. AMD nie powiedziałoby jednak, ile z tych zapasów jest przeznaczane na procesory graficzne, które będą sprzedawane na AMD.com. Mówi też, że nie ustala cen detalicznych swoich partnerów.

Reklama

Zakładając przez chwilę, że AMD sobie z tym poradzi, zarządzając znacznie większą dostępnością niż niedawne potknięcie NvidiiRX 6700 XT brzmi, jakby to był nieodparty wybór. Dzięki 230 watów mocy, 12 GB pamięci wideo i 40 jednostkom obliczeniowym (w porównaniu do 60 w przypadku RX 6800 i 80 w przypadku RX 6800 XT), firma AMD obiecuje, że będziesz w stanie grać we wszystkie najnowsze gry przy maksymalnych ustawieniach przy Rozdzielczość 1440p. AMD sugeruje, że z wystarczająco szybkim procesorem powinieneś być w stanie osiągnąć 212 fps Overwatch, 272 kl./s w League of Legendsi 360 fps w Rainbow Six Siegewystarczy dla graczy e-sportowych, aby usprawiedliwić jedne z najszybszych monitorów na rynku. AMD twierdzi, że powinno być wystarczająco szybkie do obsługi ray tracingu przy 1440p.

Wczesne testy porównawcze firmy (patrz powyżej) pokazują, że wyprzedza 3070 i 3060 Ti Nvidii, choć nie we wszystkich grach. Warto zauważyć, że te liczby zostały wygenerowane przy użyciu zwiększania liczby klatek na sekundę w pamięci AMD Smart Access Memory (ogólnie znanej jako Resizable BAR), coś, co jest tylko zaczyna się pojawiać na kartach graficznych Nvidii i ogólnie wymaga nowszych procesorów do działania. To powiedziawszy, AMD również właśnie to ogłosiło rozpocznie wdrażanie Resizable BAR do swoich procesorów z serii Ryzen 3000, nie tylko nowsze Ryzen 5000.

Nowa karta będzie wymagała dwóch złączy zasilania, 8-pinowego i 6-pinowego, a procesor graficzny powinien być taktowany nieco szybciej niż we wcześniejszych kartach z serii RX 6000 z częstotliwością do 2424 MHz.

Oczywiście będziemy musieli sami przetestować wydajność RX 6700 XT, ale nic nie liczy się bardziej niż dostępność – i gdzie ta dostępność pozostawi rzeczywistą cenę karty, zanim będzie można ją kupić. Karty AMD będą dostępne 18 marca u wszystkich zwykłych partnerów, 40 różnych producentów systemów i AMD.com.

Chociaż własna wersja AMD to karta z dwoma wentylatorami i tym samym podstawowym projektem referencyjnym, co RX 6800 i 6800 XT, wydaje się, że wielu partnerów AMD wybiera konstrukcje z trzema wentylatorami. Te generalnie mają również wyższą cenę.

A jeśli się zastanawiasz, AMD nie ma planów obniżenia wydajności kopania kryptowalut RX 6700 XT, tak jak Nvidia zrobiła to dla Ethereum z RTX 3060. „Nie mamy planów ograniczania produktu w ten sposób”, powiedział dziennikarzom AMD w tym tygodniu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...

SK hynix rozpoczyna masową produkcję najwyższej w branży 238-warstwowej pamięci 4D NAND

Firma SK hynix Inc. ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła masową produkcję swojej 238-warstwowej pamięci 4D NAND Flash, po opracowaniu w sierpniu 2022 r., oraz...

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...
Advertisment