AMD wprowadza procesory AMD EPYC czwartej generacji do systemów wbudowanych


Firma AMD ogłosiła dzisiaj, że dzięki procesorom AMD EPYC Embedded z serii 9004 zapewnia światowej klasy wydajność i energooszczędność systemom wbudowanym. Nowe procesory EPYC Embedded czwartej generacji oparte na architekturze „Zen 4” zapewniają technologię i funkcje dla wbudowanych systemów sieciowych, zabezpieczeń/zapór ogniowych i systemów pamięci masowej w chmurze i przetwarzaniu korporacyjnym, a także przemysłowych serwerów brzegowych dla hal fabrycznych.

Zbudowane na rdzeniu „Zen 4” 5 nm, procesory łączą szybkość i wydajność, jednocześnie pomagając obniżyć zarówno ogólne koszty energii systemu, jak i TCO. Seria składa się z 10 modeli procesorów z opcjami wydajności w zakresie od 16 do 96 rdzeni i profilem TDP w zakresie od 200 W do 400 W. Wydajność i skalowalność mocy zapewniane przez procesory AMD EPYC Embedded z serii 9004 sprawiają, że są one idealne rozwiązanie dla producentów OEM systemów wbudowanych, którzy poszerzają swoje portfolio produktów o różne opcje wydajności i ceny. Procesory AMD EPYC Embedded z serii 9004 zawierają również ulepszone funkcje bezpieczeństwa, które pomagają zminimalizować zagrożenia i utrzymać bezpieczne środowisko obliczeniowe od włączenia do czasu pracy, dzięki czemu doskonale nadają się do zastosowań wymagających wydajności i bezpieczeństwa klasy korporacyjnej.

„Obsługując niezawodność klasy korporacyjnej, procesory AMD EPYC Embedded z serii 9004 są przeznaczone do dużych obciążeń, stale włączonych systemów wbudowanych wymagających wyjątkowej wydajności obliczeniowej i sprawności operacji we/wy w profilu zoptymalizowanym pod kątem zużycia energii” — powiedział Rajneesh Gaur, wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny, Embedded Solutions Group, AMD. „Wprowadzając na rynek procesory EPYC Embedded z serii 9004, przenosimy moc obliczeniową na poziomie centrum danych do wbudowanych sieci, zabezpieczeń, pamięci masowej i aplikacji przemysłowych”.

Dzięki procesorom AMD EPYC Embedded z serii 9004 klienci mogą tworzyć różnorodne wbudowane systemy sieciowe, bezpieczeństwa, pamięci masowej i systemy przemysłowe, które działają w najbardziej wymagających warunkach. AMD EPYC Embedded 9004 oferuje światowej klasy wydajność i wydajność, ulepszone funkcje bezpieczeństwa danych i niezrównaną skalowalność rdzenia procesora serwerowego EPYC 9004, zapewniając jednocześnie unikalne, specyficzne dla wbudowanych korzyści, które pomagają poprawić niezawodność i długowieczność systemu, w tym:

  • Non-Transparent Bridging (NTB): pomaga zwiększyć niezawodność systemu, umożliwiając wymianę danych między dwoma redundantnymi procesorami.
  • Non-Volatile Dual In-Line Memory Module (NVDIMM1): NVDIMM to pamięć hybrydowa składająca się z ulotnej pamięci DRAM i nieulotnej pamięci Flash, która pomaga zachować dane po awarii zasilania systemu lub zresetowaniu poprzez zapisanie zawartości DRAM w pamięci Flash.
  • Podwójny szeregowy interfejs peryferyjny (SPI): Umożliwia obsługę dwóch zewnętrznych pamięci ROM w celu bezpiecznego rozruchu.
  • Dostępność: Planowana dostępność do 7 lat w celu spełnienia wymagań wbudowanych w zakresie długiej żywotności i wsparcia.

Trakcja klienta

Firmy Siemens i Advantech należą do wiodących klientów OEM i ODM wdrażających serię AMD EPYC Embedded 9004. Procesory będą również wdrażane przez klientów w sieciach ogniowych nowej generacji i routerach definiowanych programowo, a także w systemach przechowywania danych w przedsiębiorstwach iw chmurze.

Nowy serwer SIMATIC IPC RS-828A firmy Siemens jest zasilany przez procesory serii EPYC Embedded 9004. System jest przeznaczony do infrastruktur hiperkonwergentnych obsługujących szeroki zakres zastosowań, w tym produkcję motoryzacyjną, stacje bazowe 5G i chmury publiczne IoT. Serwer może być również przydatny w zastosowaniach wymagających sztucznej inteligencji lub intensywnych obliczeń, takich jak śledzenie wizualne w środowisku detalicznym.

Reklama

„Siemens wybrał urządzenia z serii AMD EPYC Embedded 9004 do naszego nowego, wysokowydajnego serwera klasy centrum danych, ponieważ procesory te niezawodnie zapewniają wydajność i energooszczędność, a jednocześnie są w stanie bezproblemowo działać w ekstremalnych temperaturach, a także w środowiskach z wibracjami lub zakłóceniami elektromagnetycznymi zakłóceń” — powiedział Thibault de Assi, szef linii biznesowej komputerów przemysłowych w firmie Siemens. „Dzięki wiodącej roli AMD w centrach danych mogliśmy wykorzystać jej wyjątkową wiedzę specjalistyczną w naszych produktach klasy przemysłowej, w których wydajność i wydajność są najważniejsze. Nowe procesory otworzą nowe możliwości dla rynku przemysłowego”.

Nowa serwerowa płyta główna Advantech ASMB-831, z HPC-7420 4U Rackmount, jest wyposażona w pięć gniazd PCIe Gen 5 x16 i dwa gniazda PCIe Gen 5 x8 na cztery dwupokładowe karty z DDR5 4800 MHz RDIMM i do 384 GB (6 DIMM). Płyta serwerowa ASMB-831 została zaprojektowana w celu umożliwienia analizy obrazu w różnych zastosowaniach, w tym przemysłowej wizji maszynowej, AOI i rozpoznawania twarzy w aplikacjach inteligentnego miasta oraz nadzoru bezpieczeństwa.

EPYC Embedded 9004 Dostępność

Próbki procesorów AMD EPYC Embedded serii 9004 są już pobierane, a dostawy produkcyjne spodziewane są w kwietniu 2023 r. Aby przyspieszyć rozwój, zestawy ewaluacyjne zawierające płytę referencyjną, obszerną dokumentację i zestawy narzędzi programistycznych są już dostępne dla kwalifikujących się klientów.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oferta Apple Vision Pro zostaje opublikowana po raz pierwszy i nie tylko

Najlepsze oferty czwartku ustaw AirTags na zaledwie 19 dolarów każdy kiedy zdobędziesz 4-pak na najniższym poziomie w historii. Pierwsza szansa oszczędzaj na...

Karta Vastarmor Radeon RX 7900 XTX Super Alloy trafia do sprzedaży detalicznej w Chinach

Vastarmora Radeon RX 7900 XTX Super Alloy Model niestandardowy został ujawniony jakiś czas temu (cztery miesiące temu wg WideoKardz) – z jakiegoś powodu...

Sellafield będzie ścigany w związku z rzekomym nieprzestrzeganiem zasad cyberbezpieczeństwa

Sellafield spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąorganizacja wspierana przez Urząd ds. Likwidacji Jądrowej, która obecnie pracuje nad zakończeniem działalności w borykającym się z problemami obiekcie...
Advertisment