AMD wprowadza na rynek procesory Ryzen Embedded 8000 ze zintegrowanymi jednostkami NPU dla przemysłowej sztucznej inteligencji


AMD wprowadziło procesory Ryzen Embedded 8000 Series, pierwsze urządzenia wbudowane AMD, które łączą jednostki NPU oparte na architekturze AMD XDNA z tradycyjnymi elementami procesora i karty graficznej, zoptymalizowane pod kątem wszechstronności obciążenia i możliwości adaptacji do zastosowań przemysłowych AI. Inżynierowie i programiści rozwiązań wbudowanych mogą wykorzystać moc obliczeniową i funkcje przywódcze na potrzeby różnych przemysłowych zastosowań sztucznej inteligencji, w tym wizji maszynowej, robotyki i automatyzacji przemysłowej. Sztuczna inteligencja jest obecnie szeroko stosowana w zastosowaniach związanych z wizją maszynową w celu usprawnienia procesów kontroli jakości i inspekcji.

Sztuczna inteligencja może również pomóc robotom podejmować w czasie rzeczywistym decyzje dotyczące planowania tras i dostosowywać się do dynamicznych środowisk. W automatyce przemysłowej przetwarzanie AI pomaga inteligentnym urządzeniom brzegowym przeprowadzać złożone analizy i podejmować decyzje bez polegania na łączności z chmurą. Pozwala to na monitorowanie w czasie rzeczywistym, konserwację predykcyjną i autonomiczną kontrolę procesów przemysłowych, zwiększając efektywność operacyjną i redukując przestoje.

AMD RYZEN WBUDOWAŁ 8000 PROCESORÓW SZCZEGÓŁowo

Wbudowane produkty AMD tradycyjnie wykorzystują przetwarzanie grafiki AMD Radeon w połączeniu z procesorami AMD, gdzie procesor graficzny był używany do sztucznej inteligencji i przyspieszania obciążenia. Jednak w przypadku projektów wbudowanych nowej generacji architektura XDNA i jej potężne silniki AI są wykorzystywane w nowych procesorach AMD Ryzen Embedded 8000 Series w celu zwiększenia wydajności AI.

Dzięki tym zasobom pełną wydajność procesora można skalować do 39 TOPS (biliard operacji na sekundę), przy czym jednostka NPU oferuje aż do 16 TOPS – potężny profil przeznaczony dla wymagających, różnorodnych obciążeń obliczeniowych w przemyśle. Zwiększony współczynnik TOPS uzyskano dzięki połączeniu architektur AMD, AMD XDNA w NPU, AMD RDNA 3 w GPU i „Zen 4” w procesorze, które współpracują w celu optymalizacji ogólnej wydajności systemu.

Procesory AMD Ryzen Embedded 8000 wykorzystują architekturę procesorów AMD „Zen 4” wykonaną w procesie technologicznym 4 nm, zapewniając potężną moc obliczeniową procesora x86 z maksymalnie 8 rdzeniami (16 wątków). Udoskonalenia węzłów procesowych obejmują rozszerzone wskaźniki wydajności na wat osiągane w urządzeniach z poprzedniej generacji serii Ryzen Embedded, umożliwiając przetwarzanie sztucznej inteligencji przy porównywalnej obwiedni mocy. Obsługując skalowalne profile mocy obliczeniowej (TDP) w zakresie od 15 W do 54 W, procesory AMD Ryzen Embedded z serii 8000 stanowią ważny krok naprzód w zakresie przemysłowej wydajności obliczeniowej dla zastosowań AI.

ZAAWANSOWANE MOŻLIWOŚCI, OTWARTY EKOSYSTEM
Dzięki technologii AMD RDNA 3 pojedynczy, niewielki procesor AMD Ryzen Embedded z serii 8000 może zasilać do czterech niezależnych wyświetlaczy w rozdzielczości 4K, wykorzystując sprzętowe dekodowanie i kodowanie dla popularnych kodeków wideo, w tym AV1, H.264 i H.265 .

Reklama

Zapewniają również 20 linii wbudowanego PCIe Gen 4, zapewniając dużą elastyczność we/wy dla wyspecjalizowanych akceleratorów i innych dodatków. Procesory AMD Ryzen Embedded z serii 8000 obsługują także najnowszą obsługę pamięci dwukanałowej (DDR5 do 5600 MT/s) z obsługą kodu korekcji błędów (ECC), który umożliwia wydajny i niezawodny transfer pamięci.

Uzupełnieniem tego solidnego zestawu funkcji jest otwarty, bezpłatny pakiet oprogramowania zawierający biblioteki i modele wnioskowania oraz zestaw programistyczny (SDK) umożliwiający optymalizację i usprawnienie rozwoju i wdrażania. Rozwiązanie obsługuje już dziś system operacyjny Windows. Obsługuje także popularne platformy AI, w tym PyTorch i TensorFlow, zawierające wstępnie wytrenowane modele dostępne w HuggingFace.

AMD współpracuje z wbudowanymi ODM, w tym Advantech, ASRock i iBASE, aby zbudować zróżnicowany ekosystem innowacyjnych platform obsługujących procesory AMD Ryzen Embedded 8000 Series. Ponadto procesory AMD Ryzen Embedded Series oferują rozszerzoną dostępność produktów, aby pomóc w obsłudze długoterminowych cykli życia projektów.

Wprowadzenie architektury AMD XDNA i jej potężnych silników AI w wybranych produktach AMD Ryzen Embedded oznacza nową, ekscytującą erę dla tych aplikacji, otwierającą możliwości sztucznej inteligencji w sektorze wbudowanym.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment