AMD udostępnia sterownik podglądu dla klatek FSR 3 Fluid Motion


Pod koniec czwartku firma AMD udostępniła najnowszą wersję specjalnego sterownika podglądu, który umożliwia korzystanie z technologii FSR 3 Fluid Motion Frames (wersja: 23.30.01.03), technologii AMD zaprojektowanej jako konkurująca z generacją klatek DLSS 3 firmy NVIDIA. Sterownik jest off-branch i współpracuje z serią Radeon RX 6000 i RX 7000; ale technologia Fluid Motion Frames (FMF) została zaprojektowana tak, aby była tak wieloplatformowa, jak FSR 2. Na razie FMF jest zaprojektowany do współpracy z aplikacjami DirectX 11 i DirectX 12 na procesorach graficznych Radeon RX 7000 RDNA3 i RX 6000 RDNA2. Aktualizacja z 9 listopada poprawia stabilność dzięki przełączaniu zadań między aplikacją, która ma włączoną funkcję FMF, a aplikacją, która nie ma takiej funkcji; oraz szereg sporadycznych awarii sterowników i błędów w wyświetlaniu metryk.

POBIERAĆ: Sterownik AMD Preview dla ramek FSR 3 Fluid Motion, aktualizacja z 9 listopada 2023 r

Najważniejsze nowe funkcje

Podgląd techniczny AMD Fluid Motion Frames (AFMF) – Zwiększ liczbę klatek na sekundę dzięki technologii generowania klatek, aby zapewnić płynniejszą rozgrywkę.

AFMF dodaje technologię generowania klatek do gier DirectX 11 i 12 na kartach graficznych AMD Radeon RX 7000 (a teraz 6000!) do komputerów stacjonarnych.
Odpowiadamy na entuzjazm naszej społeczności i dodajemy obsługę kart graficznych Radeon RX 6000 Series do komputerów stacjonarnych.
AFMF zachowuje jakość obrazu, dynamicznie wyłączając generowanie klatek podczas szybkiego ruchu.

Co wiedzieć

 • Ramki AMD Fluid Motion (AFMF)
 • AFMF można włączyć globalnie dla dowolnego tytułu DirectX 11 i 12 za pomocą HYPR-RX lub przełącznika AMD Fluid Motion.
  • Ponieważ AFMF może wprowadzać dodatkowe opóźnienia w grach, AFMF może nie oferować optymalnych wrażeń w szybkich, konkurencyjnych tytułach. AFMF można wyłączyć za pomocą ustawień poszczególnych aplikacji dla tych tytułów.
 • AFMF może wprowadzić dodatkowe opóźnienia w grach i zaleca się jego połączenie z AMD Radeon Anti-Lag w celu uzyskania optymalnych wrażeń.
 • Podgląd techniczny AFMF wymaga obecnie, aby gra działała w trybie pełnoekranowym z wyłączoną funkcją VSYNC.
  • Aby uzyskać optymalne wrażenia, zaleca się używanie AFMF na wyświetlaczach AMD FreeSync.
 • AFMF posiada monitor aktywności podobny do AMD Radeon Super rozdzielczości, aby potwierdzić stan generowania klatek za pomocą oprogramowania AMD: nakładka w grze Adrenalin Edition (użyj domyślnego klawisza skrótu Alt-R dla nakładki pełnoekranowej lub Alt-Z dla paska bocznego narzuta)
 • Zaleca się włączenie AFMF w przypadku gier działających z minimalną szybkością 55 klatek na sekundę dla wyświetlaczy 1080p i 70 klatek na sekundę dla wyświetlaczy 1440p i wyższych
 • AFMF dodaje technologię generowania klatek, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę poza silnikiem gry. Aby zobaczyć wynikową liczbę klatek na sekundę, użyj nakładki AMD Software Performance Metrics Overlay. Obsługa narzędzi do monitorowania wydajności innych firm nie jest obecnie dostępna.

9 listopada – Co nowego?

 • Ulepszenia stabilności sterownika podczas przełączania zadań.
 • Ulepszenia mające na celu rozwiązanie przypadków oprogramowania AMD: Adrenalin Edition sporadycznie zawiesza się lub nie wyświetla wskaźników.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...
Advertisment