AMD RX 7800 XT to antidotum na inflację GPU


Prawie pod każdym innym względem jest to niczym niezwykłym. Recenzenci są zgodni: jego wydajność jest często nie do odróżnienia od procesor AMD RX 6800 XTkarta wydana prawie trzy lata temu. (Nvidia też niedawno wypuszczone procesory graficzne które nie zawsze mogły pokonać swoich dwuletnich poprzedników: co branża robiła przez cały ten czas?*)

Oto różnica: trzy lata temu RX 6800 XT zadebiutował w cenie 649 dolarów.

Jeśli uwzględnimy inflację, dzisiaj będzie to 762 dolary. Powodem, dla którego dzisiejsze recenzje RX 7800 XT, w tym nasze, są całkiem przychylne, jest to, że AMD ogranicza inflację.

Nawiasem mówiąc, nie tylko standardową inflację gospodarczą – także tę, którą sami sobie spowodowaliśmy! W listopadzie ubiegłego roku kłóciłem się że procesory graficzne stały się bardziej zawyżone niż sama inflacja, przy czym Nvidia wycenia swój nowy flagowy procesor graficzny o 71,5 procent wyżej niż poprzedni flagowiec, a AMD wycenia swój flagowy produkt o 38,5 procent wyżej niż poprzednio. Ogólna inflacja wzrosła w tym samym okresie jedynie o brzydkie 16 procent.

Podejrzewam, że Nvidia i AMD myślały, że nabywcy procesorów graficznych przyzwyczaili się do podwyżek cen. W szczytowym okresie pandemii procesory AMD RX 6800 XT cena detaliczna przekroczyła 1500 dolarów. Ale te dni już minęły; Ceny GPU wróciły na ziemię ponad rok temu.

W rezultacie wyglądało na to, że obie firmy dawały kupującym mniej, niż na to zasługiwały. Teraz nadchodzi AMD z wydajnością, która ostatecznie kosztuje mniej – a nie więcej – niż pokolenie temu.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment