AMD przyspiesza innowacje na krawędzi dzięki Kria K24 SOM i zestawowi startowemu do zastosowań przemysłowych i komercyjnych


Firma AMD ogłosiła dzisiaj, że AMD Kria K24 System-on-Module (SOM) i KD240 Drives Starter Kit to najnowsze dodatki do portfolio adaptacyjnych SOM i zestawów programistycznych Kria. AMD Kria K24 SOM oferuje energooszczędne obliczenia w małej obudowie i jest przeznaczony dla wrażliwych na koszty zastosowań przemysłowych i komercyjnych. Zaawansowane opakowanie InFO (Integrated Fan-Out) sprawia, że ​​K24 jest o połowę mniejszy od karty kredytowej, zużywając jednocześnie o połowę mniej energii niż większy, kompatybilny ze złączem Kria K26 SOM.

K24 SOM zapewnia wysoki determinizm i małe opóźnienia w zasilaniu napędów elektrycznych i sterowników silników używanych w aplikacjach wymagających intensywnego przetwarzania sygnału cyfrowego (DSP) na krawędzi. Kluczowe zastosowania obejmują układy silników elektrycznych, robotykę do automatyzacji fabryk, wytwarzanie energii, transport publiczny, taki jak windy i pociągi, robotykę chirurgiczną i sprzęt medyczny, taki jak łóżka do rezonansu magnetycznego i stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W połączeniu z zestawem startowym napędów KD240, gotową do użycia od razu po wyjęciu z pudełka platformą programistyczną opartą na sterowaniu silnikiem, produkty te oferują płynną ścieżkę do wdrożenia produkcyjnego dzięki K24 SOM. Użytkownicy mogą szybko rozpocząć pracę, skracając czas wprowadzania na rynek rozwiązań do sterowania silnikami i aplikacji DSP bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy w zakresie programowania FPGA.

„Platformy rozwojowe AMD Kria K24 SOM i KD240 opierają się na przełomowym doświadczeniu projektowym wprowadzonym przez portfolio Kria SOM, oferując rozwiązania dla robotyki, sterowania, aplikacji wizyjnych AI i DSP” – powiedział Hanneke Krekels, wiceprezes korporacyjny Core Vertical Markets w AMD . „Architekci systemów muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie wydajności i efektywności energetycznej, jednocześnie utrzymując wydatki na niskim poziomie. K24 SOM zapewnia wysoką wydajność na wat w małej obudowie i mieści podstawowe komponenty wbudowanego systemu przetwarzania na jednej, gotowej do produkcji płycie głównej szybki czas wprowadzenia na rynek.”

Wiele fabryk ma setki silników napędzających roboty, które napędzają linie montażowe i inny sprzęt. Szacuje się, że około 70% całkowitego światowego zużycia energii elektrycznej w sektorze przemysłowym przypada na silniki elektryczne i systemy napędzane silnikami. W związku z tym nawet 1% poprawa wydajności układu napędowego może mieć znaczący pozytywny wpływ na koszty operacyjne i środowisko.

„Portfolio AMD Kria SOM pomogło udostępnić masom solidny sprzęt do robotyki i zastosowań przemysłowych. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia portfolio o nowy zestaw startowy K24 SOM i KD240” – powiedział Greg Needel, dyrektor generalny Rev Robotics . „Dzięki Kria SOM jesteśmy w stanie uprościć rozwój nawet zaawansowanych algorytmów pętli sterowania, dostosować się do zmieniających się wymagań oprogramowania i sprzętu oraz tworzyć naprawdę fajne rzeczy zarówno dla klientów komercyjnych, jak i edukacyjnych STEM”.

Uproszczony rozwój DSP i przyspieszone cykle projektowania
K24 SOM zawiera specjalnie zbudowane urządzenie Zynq UltraScale+ MPSoC, a wspierający zestaw startowy KD240 to zestaw do sterowania silnikiem oparty na FPGA o wartości poniżej 400 dolarów. Umożliwiając programistom rozpoczęcie od bardziej zaawansowanego etapu cyklu projektowania, KD240 zapewnia łatwy dostęp początkującym programistom w porównaniu z innymi zestawami sterującymi opartymi na procesorach.

K24 SOM jest przystosowany do stosowania w środowiskach przemysłowych i obsługuje większą liczbę przepływów projektowych niż jakakolwiek wcześniejsza generacja. Obejmuje to znane narzędzia do projektowania, takie jak Matlab Simulink i języki takie jak Python z rozbudowaną obsługą ekosystemu dla platformy PYNQ. Obsługiwane są także Ubuntu i Docker. Twórcy oprogramowania mogą również korzystać z bibliotek sterowania silnikami AMD Vitis, zachowując jednocześnie obsługę tradycyjnych przepływów programistycznych.

Reklama

Wraz z wprowadzeniem na rynek Kria K26 SOM, AMD wprowadziło pierwszy App Store dla aplikacji brzegowych. Wprowadzając zestaw startowy KD240, firma AMD jako pierwsza oferuje gotowe aplikacje do sterowania silnikami, umożliwiające użytkownikom tworzenie energooszczędnych rozwiązań przemysłowych, które są niezawodne, dostępne i posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

KD240 jest obsługiwany przez opcjonalny pakiet akcesoriów silnikowych (MACCP), z dodatkowymi zestawami silników dostępnymi w przyszłości, które można kupić osobno, aby zapewnić programistom lepsze doświadczenie podczas uruchamiania.

Dostęp do rodziny skalowalnych SOM
Kria SOM pozwalają programistom pominąć istotne wysiłki projektowe wokół wybranego urządzenia krzemowego i zamiast tego skupić się na zapewnianiu zróżnicowanych funkcji o wartości dodanej.

Zgodność złączy umożliwia łatwą migrację między modułami SOM K24 i K26 bez zmiany płytek, umożliwiając architektom systemów zrównoważenie mocy, wydajności, rozmiaru i kosztów w celu uzyskania systemów energooszczędnych.

Moduły SOM K24 są oferowane zarówno w wersji komercyjnej, jak i przemysłowej i są budowane z myślą o 10-letnim, przemysłowym cyklu życia. Oprócz obsługi rozszerzonych zakresów temperatur, moduł SOM klasy przemysłowej zawiera pamięć LPDDR4 z zabezpieczeniem ECC, zapewniającą wysoką niezawodność systemów.

Zestaw K24 SOM (wersja komercyjna i przemysłowa) oraz zestaw startowy przemienników KD240 są już dostępne do zamówienia poprzez bezpośrednie zamówienie i u dystrybutorów na całym świecie. Wersja komercyjna K24 jest dostępna dzisiaj, a wersja przemysłowa ma zostać dostarczona w czwartym kwartale.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ochrona środowiska w Brazylii: więcej inwestycji, mniej „głupich decyzji”

W chwili, gdy przybyłem na brazylijski szczyt klimatyczny, poczułem się jak w domu. Kiedy otworzyłem drzwi do Forum na Uniwersytecie Columbia, usłyszałem,...

Apple Watch Series 9 zadebiutuje w piątek, ale nadal nie można kupić opaski Magnetic Link

Oto mała zagadka: jest wigilia dnia premiery Apple Watch Series 9, a nadal nie można zamówić nowej opaski Magnetic Link. Strona produktu jest dostępna...

Studio Ghibli zostaje kupione przez japońskie studio telewizyjne Nippon

Studio Ghibli przechodzi pewne zmiany. Studio współzałożone przez legendarnego reżyser animacji Hayao Miyazaki jest kupowany przez japońską stację nadawczą Nippon...
Advertisment