AMD potwierdza: Karty referencyjne RX 7600 w sprzedaży detalicznej nie będą miały wady złącza zasilaniaW trakcie naszych testów referencyjnej karty graficznej AMD Radeon RX 7600 zauważyliśmy wadę w projekcie fizycznym, która mogła utrudniać niektóre rodzaje kabli zasilających 6+2-pin PCIe, powodując niewłaściwy kontakt złącza zasilania, stwarzając potencjalny pożar teoretycznie ryzyko. Wada koncentruje się na konstrukcji tylnej płyty karty. Wycięcie w pobliżu złącza zasilania zostało zaprojektowane w taki sposób, że niektóre rodzaje 6+2-pinowych złączy zasilania PCIe nie dają się prawidłowo włożyć. Większość, jeśli nie wszystkie zasilacze (PSU) ma swoje 150-watowe, 8-pinowe złącza zasilania PCIe zaprojektowane jako 6+2-pinowe, w których można rozdzielić dwa styki, zamieniając je w 6-pinowe PCIe. Podczas gdy niektóre marki zasilaczy używają pasywnego tylnego mostka typu hakowego, który zapewnia wkładanie części 2-stykowej wraz z częścią 6-stykową, niektóre marki używają bardziej skomplikowanych końcówek. Konstrukcja płyty referencyjnej AMD RX 7600 utrudnia stosowanie tego rodzaju złączy.

Skontaktowaliśmy się z AMD z naszymi ustaleniami przed przeglądem NDA z 24 maja, a firma wróciła do nas z oświadczeniem:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby kart Radeon RX 7600 dostępnych na całym świecie u naszych partnerów AIB. Spodziewamy się, że w nadchodzących tygodniach dostępne będą karty projektu referencyjnego RX 7600 z projektem, który pomieści wszystkie kable zasilające.

Oto nasza analiza oświadczenia AMD.

AMD twierdzi, że istnieje wiele kart graficznych Radeon RX 7600, które można teraz kupić. Są to karty graficzne o niestandardowym projekcie (niebędące projektem referencyjnym) od partnerów AMD, takich jak Sapphire, PowerColor, XFX, ASRock, ASUS, Gigabyte i MSI. Te karty są obecnie dostępne w sprzedaży i żadna z nich nie ma wady. Jeśli chodzi o referencyjną kartę graficzną (wykonaną przez AMD), AMD twierdzi, że te karty nie są dostępne w sprzedaży detalicznej, ale powinny być dostępne w nadchodzących tygodniach i będą miały poprawiony projekt bez wady. AMD nie określiło konkretnego harmonogramu, więc „nadchodzące tygodnie” mogą oznaczać nawet miesiące (firma nie jest pewna). Sposób, w jaki interpretujemy to stwierdzenie, jest taki, że obecna partia ze złym projektem płyty tylnej nie trafi na rynek, nie teraz, nie w nadchodzących tygodniach ani później.

Jeśli zauważysz, żaden z partnerów AMD AIB nie opublikował na swoich stronach internetowych stron produktów kart RX 7600 projektu referencyjnego, co potwierdza, że ​​AMD zablokowało sprzedaż i marketing projektu referencyjnego RX 7600, dając im czas do pracy nad wersją — która tak naprawdę musi być tylko nową tylną płytą, reszta karty nie jest naruszona. W przeciwieństwie do firmy NVIDIA, która ma de facto projekt referencyjny w postaci karty graficznej Founders Edition, którą sprzedaje bezpośrednio bez brandingu partnerskiego; Firma AMD zachowuje klasyczne podejście marketingowe do swoich referencyjnych projektów kart graficznych — są one sprzedawane przez jej partnerów z dodatkowymi kartami przy minimalnej zmianie marki (opakowania detaliczne specyficzne dla danej marki, naklejki, dodatki, zachęty do przedłużenia gwarancji itp.).

Podsumowując, AMD zapewniło, że żadna z kart z wadą konstrukcyjną złącza zasilania nie trafi do klientów, podczas gdy pracuje nad wersją, która pojawi się „w nadchodzących tygodniach”. Dobra robota!

Koniecznie złap nasza szczegółowa recenzja projektu referencyjnego AMD Radeon RX 7600, w którym omówiliśmy kilka obejść, zakładając, że karty z tą wadą trafią do sprzedaży detalicznej — a teraz wiemy, że tak się nie stanie.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment