AMD ogłasza wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 r., wzrost przychodów o 4% r/r


Firma AMD (NASDAQ:AMD) ogłosiła dzisiaj przychody za trzeci kwartał 2023 r. na poziomie 5,8 miliarda dolarów, marżę brutto na poziomie 47%, dochód operacyjny na poziomie 224 milionów dolarów, zysk netto na poziomie 299 milionów dolarów i rozwodniony zysk na akcję w wysokości 0,18 dolara. W oparciu o zasady inne niż GAAP marża brutto wyniosła 51%, dochód operacyjny wyniósł 1,3 miliarda dolarów, zysk netto 1,1 miliarda dolarów, a rozwodniony zysk na akcję wyniósł 0,70 dolara.

„Osiągnęliśmy silny wzrost przychodów i zysków napędzany popytem na nasze procesory do komputerów PC z serii Ryzen 7000 oraz sprzedażą procesorów do serwerów płytowych” – powiedziała prezes i dyrektor generalna AMD, dr Lisa Su. „Nasza działalność związana z centrami danych znajduje się na ścieżce znacznego wzrostu w oparciu o siłę naszego portfolio procesorów EPYC i dużą liczbę dostaw akceleratorów Instinct MI300 w celu obsługi wielu wdrożeń u klientów zajmujących się hiperskalą, przedsiębiorstwami i sztuczną inteligencją”.

„W trzecim kwartale osiągnęliśmy dobre wyniki, zapewniając roczny wzrost przychodów, marży brutto i zysku na akcję” – powiedział wiceprezes AMD, dyrektor finansowy i skarbnik Jean Hu. „W czwartym kwartale spodziewamy się silnego wzrostu w obszarze Data Center i dalszej dynamiki w segmencie Client, częściowo skompensowanej niższą sprzedażą w segmencie gier i dodatkowym osłabieniem popytu na rynkach wbudowanych”.

Kwartalne podsumowanie segmentu

 • Przychody segmentu centrów danych wyniosły 1,6 miliarda dolarów i pozostały bez zmian rok do roku, ponieważ wzrost sprzedaży procesorów AMD EPYC czwartej generacji został zrównoważony spadkiem liczby adaptacyjnych produktów do centrów danych typu System-on-Chip (SoC).
  • Przychody wzrosły sekwencyjnie o 21% wraz z przyspieszeniem wdrażania przez klientów procesorów AMD EPYC czwartej generacji w tym kwartale.
  • Procesory graficzne AMD Instinct MI300A i MI300X są na dobrej drodze do rozpoczęcia masowej produkcji w czwartym kwartale, aby wspierać wdrożenia u kilku wiodących klientów HPC, chmury i sztucznej inteligencji.
 • Przychody segmentu klientów wyniosły 1,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 42% rok do roku, głównie dzięki wyższej sprzedaży procesorów mobilnych Ryzen.
  • Przychody wzrosły o 46%, napędzane wzrostem sprzedaży procesorów AMD Ryzen z serii 7000.
 • Przychody segmentu gier wyniosły 1,5 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 8% rok do roku, głównie ze względu na spadek przychodów z części niestandardowych, częściowo skompensowany wzrostem sprzedaży procesorów graficznych AMD Radeon.
  • Przychody spadły sekwencyjnie o 5% ze względu na niższą sprzedaż częściowo niestandardową.
 • Przychody segmentu urządzeń wbudowanych wyniosły 1,2 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 5% rok do roku, głównie ze względu na spadek przychodów na rynku telekomunikacyjnym.
  • Przychody spadły sekwencyjnie o 15% w wyniku korekty zapasów u klientów na kilku rynkach końcowych.

Najnowsze wydarzenia PR

 • Stosowanie procesorów AMD EPYC w chmurze stale rośnie – prawie 100 nowych instancji z Microsoft Azure, AWS, Oracle i innych dostępnych do podglądu i ogólnego dostępu, w tym nowe instancje AWS obsługiwane przez procesory AMD EPYC czwartej generacji, które zapewniają wiodącą wydajność i energooszczędność .
 • Firma AMD rozszerzyła ofertę procesorów EPYC czwartej generacji, wprowadzając na rynek procesory AMD EPYC z serii 8004, zaprojektowane z myślą o zapewnianiu wyjątkowej efektywności energetycznej i wydajności dla usług w chmurze, inteligentnych rozwiązań brzegowych i telekomunikacji.
 • Firma AMD poczyniła znaczne postępy, obsługując wszechobecną sztuczną inteligencję w chmurze, na urządzeniach brzegowych i urządzeniach końcowych:
  • Firma AMD sfinalizowała przejęcie Nod.ai, eksperta w dziedzinie oprogramowania typu open source AI, rozszerzając możliwości firmy w zakresie otwartego oprogramowania AI. Nod.ai opracowało wiodącą w branży technologię oprogramowania, która przyspiesza wdrażanie rozwiązań AI zoptymalizowanych pod kątem akceleratorów centrów danych AMD Instinct, procesorów Ryzen AI, procesorów EPYC, układów Versal SoC i procesorów graficznych Radeon.
  • AMD przejęło lidera oprogramowania AI, firmę Mipsology. Dzięki sprawdzonej wiedzy specjalistycznej w dostarczaniu oprogramowania i rozwiązań AI działających na bazie krzemu do obliczeń adaptacyjnych AMD, zespół Mipsology pomoże opracować pełny stos oprogramowania AMD AI i rozszerzyć otwarty ekosystem narzędzi programowych, bibliotek i modeli.
  • Startup AI Lamini ujawnił, że uruchamia gotowe do produkcji modele dużych języków (LLM) wyłącznie na akceleratorach AMD Instinct, umożliwiając klientom korporacyjnym wdrażanie LLM dostosowanych do ich konkretnych danych na setkach procesorów graficznych AMD Instinct MI250 za pomocą zaledwie trzech linii kodu.
 • Firma AMD rozszerzyła swoją ofertę procesorów AMD Ryzen, zapewniając większą wydajność i możliwości entuzjastom, graczom i twórcom:
  • Firma AMD ogłosiła wprowadzenie na rynek procesorów AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX i Ryzen Threadripper 7000, zapewniających wyjątkową wydajność dla najbardziej wymagających platform stacjonarnych. Procesory Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX będą dostępne jeszcze w tym roku dla klientów typu „zrób to sam”, partnerów SI oraz za pośrednictwem partnerów OEM, w tym Dell Technologies, HP i Lenovo.
  • Firma AMD wprowadziła na rynek nowe procesory mobilne Ryzen 7045HX3D, pierwszy procesor mobilny z technologią AMD 3D V-Cache i najszybszy na świecie procesor do gier mobilnych.
  • Firma AMD wprowadziła na rynek procesor AMD Ryzen 5 5600X3D, zapewniający niesamowitą wydajność w grach dzięki technologii AMD 3D V-cache.
 • Wiodąca pozycja Adaptacyjne i wbudowane produkty komputerowe AMD otwierają nowe możliwości na kluczowych rynkach:
  • AMD umocniło swoją pozycję lidera w dziedzinie odpornych na promieniowanie, kosmicznych rozwiązań obliczeniowych, ogłaszając Versal AI Edge XQRVE2302, drugie urządzenie z portfolio adaptacyjnych SoC Versal, które zostało zakwalifikowane do lotów kosmicznych.
  • AMD ogłosiło kartę akceleratora AMD Alveo UL3524, nowy akcelerator fintech przeznaczony do aplikacji do handlu elektronicznego i strategii handlowych z obsługą sztucznej inteligencji.
  • Firma AMD ogłosiła wprowadzenie zestawu startowego dysków AMD Kria K24 System-on-Module (SOM) i dysków KD240, oferujących energooszczędne obliczenia w małej obudowie dla oszczędnych zastosowań przemysłowych i komercyjnych.
 • Nowe procesory graficzne AMD i funkcje oprogramowania zapewniają graczom i profesjonalistom niesamowite wrażenia:
  • Firma AMD wprowadziła na rynek flagowy procesor graficzny do laptopów, AMD Radeon RX 7900M, najszybszy procesor graficzny AMD Radeon, jaki kiedykolwiek opracowano dla laptopów, zapewniający wydajność klasy komputerów stacjonarnych w grach i tworzeniu treści.
  • Firma AMD wprowadziła na rynek karty graficzne Radeon RX 7800 XT i Radeon RX 7700 XT, zoptymalizowane pod kątem zapewnienia niewiarygodnie wysokiej wydajności i wrażeń w grach w rozdzielczości 1440p z wysoką częstotliwością odświeżania w wymagających tytułach AAA i e-sportach.
  • AMD wypuściło FidelityFX Super Rozdzielczość 3 w grach Forspoken i Immortals of Aveum, wyposażonych w nową technologię generowania klatek, która zapewnia ogromną poprawę wydajności zarówno w porównaniu z rozdzielczością natywną, jak i czasowym skalowaniem w górę.
  • Firma AMD uruchomiła najnowszą wersję oprogramowania AMD: aplikacja Adrenalin Edition z technologią AMD HYPR-RX, która umożliwia współpracę technologii AMD Radeon Super Rozdzielczość i AMD Radeon Boost w celu zapewnienia większej wydajności.
  • Firma AMD wprowadziła na rynek karty graficzne Radeon PRO W7600 i Radeon PRO W7500 do stacji roboczych, zaprojektowane z myślą o obciążeniu pracą w wielu profesjonalnych branżach.
 • Firma AMD opublikowała swój coroczny raport na temat odpowiedzialności korporacyjnej, szczegółowo opisujący postępy w roku 2022 we wszystkich kluczowych obszarach, obejmujących wpływ cyfrowy, zrównoważony rozwój środowiskowy, odpowiedzialność w łańcuchu dostaw oraz różnorodność, przynależność i włączenie.
 • AMD ogłosiło plany zainwestowania około 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat w rozszerzenie działalności badawczo-rozwojowej i inżynieryjnej w Indiach, w tym dodanie około 3000 nowych stanowisk inżynierskich do końca 2028 roku.

Aktualna perspektywa

Oświadczenia AMD dotyczące perspektyw opierają się na bieżących oczekiwaniach. Poniższe stwierdzenia mają charakter wybiegający w przyszłość i rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić w zależności od warunków rynkowych i czynników określonych w sekcji „Ostrzeżenie ostrzegawcze” poniżej.

Reklama

AMD spodziewa się przychodów w czwartym kwartale 2023 roku wynoszących około 6,1 miliarda dolarów, plus minus 300 milionów dolarów. W połowie zakresu przychodów oznacza to wzrost rok do roku o około 9% i kolejny wzrost o około 5%. Oczekuje się, że marża brutto non-GAAP wyniesie około 51,5%.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment