AMD Automotive przedstawia zoptymalizowane pod względem kosztów procesory XA AU10P i XA AU15P


Czujniki krawędziowe, takie jak LiDAR, radary i systemy kamer 3D z widokiem przestrzennym, stają się coraz bardziej rozpowszechnione na rynku motoryzacyjnym, zwłaszcza w obliczu rosnącej popularności autonomicznej jazdy. Ponieważ potrzeba więcej czujników do autonomii, rośnie potrzeba szybszego przetwarzania sygnału, obniżonych kosztów urządzeń i mniejszych rozmiarów. Bezpieczeństwo funkcjonalne ma również kluczowe znaczenie dla wielu z tych autonomicznych aplikacji.

Aby sprostać tym potrzebom rynku, wprowadzamy dwa dodatki do naszej rodziny AMD Automotive XA Artix UltraScale+: zoptymalizowane pod względem kosztów procesory XA AU10P i XA AU15P, które zostały dopuszczone do użytku w branży motoryzacyjnej i zoptymalizowane do użytku w zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy (ADAS) aplikacje czujnika. Urządzenia Artix UltraScale+ rozszerzyć portfolio AMD, obejmujące sprawdzone pod względem bezpieczeństwa funkcjonalnego i wysoce skalowalne układy FPGA i adaptacyjne SoC klasy motoryzacyjnej, dołączając do rodzin produktów Spartan 7, Zynq 7000 i Zynq UltraScale+ klasy motoryzacyjnej.

Procesory XA Artix UltraScale+ są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa funkcjonalnego do poziomu ASIL-B, który ma kluczowe znaczenie dla samochodowych czujników ADAS, od kamer po LiDAR, umożliwiając naszym klientom — producentom samochodów, programistom robotaxi i dostawcom Tier 1 — przyspieszenie rozwoju pojazdów autonomicznych.

„Ponieważ systemy samochodowe stają się coraz bardziej złożone, bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ producenci OEM i dostawcy Tier 1 wymagają certyfikacji ASIL-B dla aplikacji LiDAR, radarów i inteligentnych czujników krawędziowych” — powiedział Ian Riches, wiceprezes ds. globalnej praktyki motoryzacyjnej, TechInsights. „Wprowadzając na rynek nowe urządzenia XA Artix UltraScale+, firma AMD demonstruje swoje nieustające zaangażowanie i inwestycje w najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego służące rynkowi motoryzacyjnemu”.

Klienci już teraz projektują systemy brzegowe ADAS nowej generacji oparte na nowych urządzeniach, w tym wiodąca firma LiDAR, która wdroży urządzenia XA Artix UltraScale+ do zastosowań autonomicznych. Projektanci z branży motoryzacyjnej mogą wykorzystywać te urządzenia do łączenia czujników, pobierania danych z wielu czujników krawędziowych oraz przetwarzania obrazu i wideo przed przeniesieniem ich do zewnętrznego układu SoC. Ponadto nowe urządzenia XA Artix UltraScale+ można podłączyć do wielu wyświetlaczy w pojeździe, aby ulepszyć funkcje informacyjno-rozrywkowe.

Te nowe, zoptymalizowane pod względem kosztów układy XA Artix FPGA, dostępne już teraz, oferują wysoką przepustowość szeregową i gęstość mocy obliczeniowej sygnału w ultrakompaktowej obudowie. Urządzenia Artix UltraScale+ maksymalizują wydajność systemu dzięki przepustowości DSP dla oszczędnych i energooszczędnych aplikacji brzegowych ADAS, w tym sieci, przetwarzania wizyjnego i wideo oraz bezpiecznej łączności.

AMD w motoryzacji
Wraz ze wzrostem tempa innowacji w branży motoryzacyjnej rośnie zapotrzebowanie na wysokowydajne technologie obliczeniowe, akceleracyjne i graficzne. Firma AMD przoduje w tym punkcie zwrotnym, dysponując najszerszą w branży linią wysokowydajnych procesorów, procesorów graficznych, układów FPGA i adaptacyjnych układów SoC. Od zasilania systemów informacyjno-rozrywkowych w pojazdach po zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, autonomiczną jazdę i aplikacje sieciowe, w których bezpieczeństwo funkcjonalne ma ogromne znaczenie, AMD zapewnia producentom samochodów kompleksowe rozwiązania w zakresie krzemu i oprogramowania. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę firmy AMD Witryna motoryzacyjna.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment