AMC Theatres dzieli kinomanów na tych, którzy mają i tych, którzy nie mają.


W czasach Wielkiego Kryzysu lat trzydziestych XX wieku ludzie szukali ucieczki od złych wiadomości, chodząc do kina. Właściwie nie jestem w stanie policzyć, ile filmów — Podróże Sullivana, Purpurowa róża z Kairu, Poranek, Cinema Paradiso, żeby wymienić tylko kilka — opowiadają o ludziach, którzy chodzą do kina dla rozrywki i ucieczki. Ludzie stali w kolejce i rzucili się, by zająć swoje ulubione miejsca; kto pierwszy ten lepszy. Jesteś częścią pary, która wygodnie zarabia sześciocyfrowe sumy? Spłacasz pożyczkę na studia lub próbujesz zarobić na swoje świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych? Nieważne. Masz prawo do najlepszego miejsca, o które możesz się kłócić.

Nawet gdy kina zaczęły sprzedawać rezerwacje z wyprzedzeniem, nadal obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy” — jeśli chciałeś zobaczyć popularny film i byłeś wybredny w kwestii miejsc, wchodziłeś online i próbowałeś zarezerwować preferowane miejsce, zanim ktoś inny je dostanie.

Ale teraz w niektórych kinach AMC (a być może w niedalekiej przyszłości w coraz większej liczbie innych kin) to nie to, jak szybko zdobędziesz miejsce, będzie decydowało o tym, gdzie siedzisz, ale raczej o tym, na ile możesz sobie pozwolić . Na dzień dzisiejszy, według AMC, nowa strategia o nazwie Sightline będzie, zgodnie z jej dziwnie promocyjna strona internetowa, „nadal ulepszaj filmy”. Jak? Pobierając więcej opłat za Preferowaną sekcję linii wzroku (środkowe rzędy), mniej za Standardową sekcję linii wzroku (miejsca z tyłu lub z boku) i znacznie mniej za sekcję Value Sightline (przednie rzędy).

Okej, więc czasami nie było tak wspaniale oglądać film w lokalnym kinie. (Z filmu Poranek.)
Zdjęcie: Universal Pictures

Rozumiem, dlaczego AMC czuje taką potrzebę. Kina wciąż odczuwają skutki pandemii, a przez ostatnie trzy lata ludzie przyzwyczaili się do oglądania filmów na dość dużych ekranach w zaciszu własnego domu.

Ale w rezultacie jedna z ostatnich prawdziwie demokratycznych instytucji publicznych, w których wszyscy płacili tyle samo i mieli takie same szanse na dobre miejsce, dołączy do samolotów, teatrów na żywo, klubów muzycznych i innych instytucji, w których to, na ile cię stać, decyduje jak dobrze się bawisz.

Reklama

Być może jestem tutaj zbyt nostalgiczny. To nie jest tak, że stanie w kolejce w chłodny, deszczowy wieczór, aby dostać przyzwoite miejsce w kinie, było tak podnoszącym na duchu przeżyciem. (Chociaż pamiętam pierwszy raz, kiedy zobaczyłem Gwiezdne Wojny w kinie — dotarłem tam jakieś dwie godziny wcześniej, byłem mniej więcej 10. rezerwując miejsca z wyprzedzeniem, można by powiedzieć, że już od jakiegoś czasu są na tej ścieżce — jeśli nie chciało się dopłacać, trzeba było brać to, co zostało.

Wiele lat temu odwiedziłem Londyn i poszedłem do teatru na musical. Miałem miejsca na balkonie, aw przerwie próbowałem zejść na dół, żeby zobaczyć, jak wygląda linia widokowa z orkiestry. Ale kiedy próbowałem znaleźć sekcję orkiestry, zdałem sobie sprawę, że nie ma sposobu, aby się tam dostać — teatr został zbudowany w czasie, gdy ludzie na tanich miejscach byli starannie trzymani z dala od widoku tych, których było stać na lepsze. siedzenia. Kiedy zapytałem jednego z woźnych, jak mogę dostać się do droższej sekcji, żeby tylko rzucić okiem, wpatrywała się we mnie, jakby nagle wyrosła mi dodatkowa głowa. Po prostu nie było zrobione.

Być może właśnie tam zmierzamy: kina, w których ludzie, których stać na lepsze miejsca, nie będą musieli zajmować się pomniejszymi śmiertelnikami, którzy nie mogą wydać tak dużo – niekoniecznie dlatego, że jest to coś, o co my, jako widzowie, prosimy ale dlatego, że kina spróbują wszystkiego, aby nadrobić luz, w tym stworzyć nowy system klas dla filmów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!