Amazon w dalszym ciągu ma poważny problem z odpadami z tworzyw sztucznych w USA


Pomimo obietnic ograniczenia stosowania opakowań z tworzyw sztucznych, pojawiła się nowość raport z organizacji non-profit zajmującej się ochroną środowiska Oceana szacuje, że w USA stale rośnie ilość odpadów z tworzyw sztucznych wytwarzanych przez Amazon.

Tylko w 2022 r. firma wytworzyła z opakowań w USA 208 milionów funtów odpadów z tworzyw sztucznych, co według Oceany to wystarczająca ilość śmieci, aby w postaci plastikowych poduszek powietrznych okrążyć Ziemię ponad 200 razy. Z raportu wynika, że ​​oznacza to prawie 10-procentowy wzrost w porównaniu z ilością odpadów z tworzyw sztucznych wytworzonych rok wcześniej.

Oceana twierdzi, że Stany Zjednoczone są dla Amazona niepokojącym odbiegającym od normy rynkiem. Globalny gigant e-commerce mówi że w 2022 r. ograniczyła zużycie opakowań z tworzyw sztucznych o 11,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak Stany Zjednoczone są największym rynkiem dla firmy i Oceana twierdzi, że to tam Amazon musi poczynić znacznie większe postępy.

„Dlaczego klienci z USA pozostają w tyle?”

„Dlaczego klienci z USA pozostają w tyle?” – poinformował w e-mailu Matt Littlejohn, starszy wiceprezes Oceany ds. inicjatyw strategicznych komunikat prasowy.

Nie ma zbyt dużej przejrzystości co do ilości odpadów z tworzyw sztucznych, które Amazon wypompowuje z miejsca na miejsce. Jego najnowszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju, który obejmuje rok 2022, nie zawiera podziału danych na kraje. Nie uwzględnia również wszystkich odpadów plastikowych powstałych w wyniku zamówień realizowanych przez sprzedawców zewnętrznych. Dlatego też Oceana w celu przeprowadzenia analizy oparła się na danych rynkowych dostarczonych przez firmy Mordor Intelligence i Euromonitor, a następnie wprowadziła korekty w oparciu o publiczne oświadczenia Amazona dotyczące nowych środków mających na celu zmniejszenie ilości odpadów.

Reklama

W e-mailu do Krawędźwiceprezes Amazon ds. mechatroniki i zrównoważonych opakowań, Pat Lindner, nazwał analizę Oceany „wprowadzającym w błąd raportem zawierającym przesadne i niedokładne informacje na temat naszych opakowań plastikowych” i wskazał na „wieloletnie wysiłki firmy mające na celu wyeliminowanie plastikowych opakowań dostawczych z naszych zautomatyzowanych centrów realizacji zamówień w USA. ”

Torby z folii plastikowej używane do pakowania na ogół nie są akceptowane w programach recyklingu przy krawężniku. Ponieważ ten rodzaj plastiku trudniej jest ponownie przerobić niż butelki, konsumenci, którzy chcą uniknąć składowania go na wysypiskach i spalarniach, będą musieli zabrać go do wyznaczone miejsca zrzutu w Stanach Zjednoczonych.

Wydawało się, że w lipcu ubiegłego roku Amazon wydał ok niejasne zobowiązanie całkowicie porzucić część kultowych plastikowych opakowań. „Wycofujemy wyściełane torby zawierające tworzywa sztuczne na rzecz alternatyw nadających się do recyklingu” – podała firma w swoim ówczesnym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju. Nie określił jednak terminu, kiedy to nastąpi.

Oceana chce, aby firma wycofywała opakowania plastikowe ze swojej siedziby w USA. Wzywa także Amazon do zmniejszenia całkowitej ilości wykorzystywanych opakowań plastikowych o co najmniej jedną trzecią do końca dekady.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...

iOS 17.5: Nowe funkcje, data premiery i więcej szczegółów

Apple ma oficjalnie rozpoczęte testy beta systemu iOS 17.5 z programistami i użytkownikami publicznej wersji beta. Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji i...
Advertisment