Amazon nie wymaga hasła w systemie iOS i Internecie za pomocą hasła


Teraz, gdy firma Amazon przyjęła technologię klucza dostępu, hasło jest o krok bliżej do przeszłości. Gigant zakupów online wprowadza od dziś obsługę klucza dostępu w systemie iOS i Internecie.

„Chodzi o to, aby zapewnić klientom jednocześnie łatwość obsługi i bezpieczeństwo podczas korzystania z usługi Amazon” – powiedział Dave Treadwell, starszy wiceprezes ds. handlu elektronicznego w Amazon. „Chociaż hasła będą nadal dostępne w dającej się przewidzieć przyszłości, jest to ekscytujący krok we właściwym kierunku. Cieszymy się, że jako pierwsi wdrożyliśmy tę nową metodę uwierzytelniania, pomagając w realizacji naszej wizji bezpieczniejszego Internetu bez haseł”.

Amazon twierdzi, że obsługa kluczy jest już dostępna w Internecie i „stopniowo będzie wprowadzana w aplikacji Amazon Shopping na iOS, a wkrótce będzie dostępna w aplikacji Amazon Shopping na Androida”.

Passkey umożliwia zastąpienie hasła zabezpieczeniami biometrycznymi, takimi jak Touch ID lub Face ID (lub PIN) na zaufanych urządzeniach. Dzięki temu klucze są bezpieczniejsze niż hasła i kody jednorazowe, które mogą wpaść w niepowołane ręce i zostać wykorzystane przez kogokolwiek.

Od dzisiaj Amazon umożliwia użytkownikom rejestrację kluczy dostępu dla dowolnej osoby w Internecie I na iOS po rozwinięciu. Amazonka zapewnia poniższe instrukcje, jak rozpocząć korzystanie z kluczy dostępu na swoim koncie:

  1. Zaloguj się do swojego konta Amazon.
  2. Wybierz swoje konto.
  3. Wybierz Logowanie i bezpieczeństwo.
  4. Wybierz opcję Skonfiguruj obok Klucze dostępu.
  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment