AltStore będzie oferować aplikacje na iPhone’a wspierane przez Patreon w UE


Wraz z wejściem w życie ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) w UE firma Apple była zmuszona umożliwić programistom dystrybucję swoich aplikacji za pośrednictwem alternatywnych sklepów z aplikacjami (lub App Marketplace) w krajach członkowskich. Jednakże programiści ci są zobowiązani do uiszczenia Apple opłaty za technologię podstawową po osiągnięciu określonej liczby pobrań. Aby ułatwić pracę małym programistom, AltStore będzie oferować aplikacje wspierane przez Patreona.

AltStore App Marketplace dostępny dla użytkowników w UE dzięki integracji z Patreonem

Dla niezaznajomionych: AltStore to alternatywny sklep z aplikacjami dostępny na iOS na długo przed pojawieniem się DMA. Jednak dla użytkowników w UE programista Riley Testut zdecydował się uruchomić AltStore jako oficjalny rynek aplikacji, zgodnie ze wszystkimi wytycznymi ustanowionymi przez firmę Apple w ramach DMA.

Po pierwsze, Apple powiedział, że będzie pobierać opłaty za Opłata za technologię podstawową lub CTF0,50 EUR za roczną instalację w przypadku aplikacji, które są na tyle popularne, że rejestrują ponad milion pobrań rocznie. Niepokoi to jednak małych programistów, którzy mogą nie mieć wystarczającej ilości pieniędzy, aby uiścić opłaty, jeśli ich aplikacje staną się hitem z dnia na dzień.

Testut powiedział, że ma pomóc programistom w opłacaniu opłat Apple, a nawet zarabianiu na ich aplikacjach TechCrunch że aplikacje mogą mieć niestandardową integrację z Patreonem, dzięki czemu użytkownicy mogą je kupować. Na przykład AltStore planuje wkrótce udostępnić wersje beta Delta (emulator Nintendo) i Clip (menedżer schowka) dla tych, którzy płacą 3 dolary miesięcznie za pośrednictwem Patreona.

„Ta integracja stworzy nowy model biznesowy dla aplikacji, który nie byłby dozwolony bez wejścia w życie ustawy DMA” – powiedział Testut.

Reklama

UE nie jest zadowolona z warunków Apple

Należy jednak pamiętać, że Apple może zostać zmuszony do wycofania CTF. To dlatego, że Komisja Europejska ogłosiła niedawno że nie jest usatysfakcjonowany zmianami wprowadzonymi przez Apple w celu zapewnienia zgodności z DMA i przeprowadzi dochodzenie w sprawie niezgodności z firmą.

Zapytany konkretnie o ryzyko bankructwa małych deweloperówApple oświadczyło, że „pracuje” nad poprawą warunków dla programistów w UE. Firma nadal nie planuje udostępniania rynków aplikacji w innych krajach, chyba że wymaga tego prawo – co może wkrótce nastąpić w USA.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment