Alternatywne sklepy z aplikacjami na iPhone’a w systemie iOS 17.4 przestaną działać, jeśli podróżujesz poza UE


Odzyskaj jasność z CleanMyPhone firmy MacPaw — nowa aplikacja czyszcząca oparta na sztucznej inteligencji, która szybko identyfikuje i usuwa z urządzenia rozmazane obrazy, zrzuty ekranu i inne bałagany. Pobierz go teraz z bezpłatnym okresem próbnym.


iOS 17.4 w Unii Europejskiej wprowadza pierwszą wersję systemu operacyjnego Apple zgodną z ramami regulacyjnymi ustawy o rynkach cyfrowych. Obejmuje to obsługę alternatywnych sklepów z aplikacjami – lub, jak je nazywa Apple, „alternatywnych rynków aplikacji” – które umożliwiają użytkownikom iPhone’a po raz pierwszy pobieranie aplikacji spoza Apple App Store.

Dostępność funkcji jest ograniczona geograficznie wyłącznie do UE i Apple tak ma po raz pierwszy szczegółowo opisano, w jaki sposób to wykrywa. Ale, co być może bardziej zaskakujące, okazuje się również, że istniejące sklepy z aplikacjami, które pobrałeś na swoje urządzenie, przestaną działać, jeśli opuścisz UE na zbyt długo.

W nowym dokumencie wsparcia Apple wyjaśnia, że ​​rynki aplikacji mają być dostępne tylko dla klientów w Unii Europejskiej.

Apple twierdzi, że aby system uznał Cię za kwalifikującego się, kraj lub region Twojego Apple ID musi być ustawiony na jeden z następujących krajów:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpanii i Szwecji.

KRAJE DLA iOS 17.4 Alternatywne rynki aplikacji

Reklama

Ponadto musisz fizycznie znajdować się na terenie Unii Europejskiej. Sprawdzanie geolokalizacji odbywa się na urządzeniu, a Twoja dokładna lokalizacja nie jest udostępniana serwerom Apple.

Jeśli Twoje konto Apple ID pochodzi z jednego z tych krajów i fizycznie w nich mieszkasz, funkcje sklepu z aplikacjami będą dostępne. Jeśli będzie dostępny, będziesz mógł zainstalować alternatywny sklep z aplikacjami za pośrednictwem przeglądarki, aby pobierać aplikacje spoza Apple App Store.

Jednak nieoczekiwane może być to, że Twoje uprawnienia mogą zostać cofnięte, jeśli system zauważy zmianę Twojej lokalizacji. Apple twierdzi, że w przypadku krótkich podróży obowiązuje „okres karencji”, ale w przypadku dłuższych pobytów poza kwalifikującym się rynkiem UE dostęp do rynków aplikacji zostanie cofnięty. Dokładny okres czasu nie jest określony.

W tym stanie nie będzie można instalować nowych rynków aplikacji, a wszelkie aplikacje zainstalowane wcześniej z alternatywnego rynku aplikacji nie będą już mogły się same aktualizować. Będziesz musiał albo wrócić do kwalifikującej się lokalizacji fizycznej, albo usunąć aplikację i ponownie pobrać jej odpowiednik ze sklepu Apple App Store.

Ten potencjalny problem z obsługą klienta to kolejny powód, dla którego zewnętrzni programiści mogą nie chcieć korzystać z systemu sklepu z aplikacjami innych firm. W chwili pisania tego tekstu nie jest w rzeczywistości dostępny żaden alternatywny rynek aplikacji (chociaż kilka z nich je ma został ogłoszony).

Przypominamy również, że wszystko to dotyczy tylko iPhone’a. iPadOS 17.4 tego nie obsługuje, ponieważ jedynie iOS App Store został uznany za znacząco dużego „strażnika” w oczach prawa UE.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...
Advertisment