Altered Carbon Netflixa zostało anulowane po dwóch sezonach


Netflix anulował adaptację Altered Carbon po dwóch sezonach wg Różnorodność, czyli koniec kolejnej wysokobudżetowej adaptacji usługi przesyłania strumieniowego.

Według Ostateczny termin, decyzja o anulowaniu została podjęta w kwietniu i została dokonana z powodu zwykłych kosztów i korzyści firmy. Innymi słowy, Altered CarbonLos nie jest najwyraźniej związany z COVID-19 – jak to miało miejsce w przypadku inne niedawne anulowania Netflix, lubić Społeczność i Nie radzę sobie z tym, z których oba miały Plany na drugi sezon zostały anulowane „z powodu okoliczności wywołanych przez COVID”, zgodnie z oświadczeniem Netflix w tamtym czasie.

Fakt, że Altered Carbon zdobycie siekiery nie jest jednak zbyt zaskakujące. Serial zadebiutował w 2018 roku jako seria markiz dla Netflix: szorstki serial science-fiction dla dorosłych oparty na popularnej serii powieści z niebotycznym budżetem (gwiazda pierwszego sezonu Joel Kinnaman opisał to jako „Większy budżet niż w pierwszych trzech sezonach Gra o tron”), Duże sekwencje akcji i większe problemy filozoficzne dotyczące tego, co to znaczy być człowiekiem.

Niestety, serial zadebiutował średnio pochwałami i chociaż wyraźnie wypadł na tyle dobrze, że Netflix był skłonny rzucić kostką w drugim sezonie (który zadebiutował na początku tego roku), serial wyraźnie został trafiony mniejszym budżetem po raz drugi. , z mniejszą liczbą odcinków i mniej efektownymi zestawami i efektami – ale jeśli już, drugi sezon wywarł jeszcze mniejszy wpływ. Altered Carbon po prostu nie będzie następny Gra o tron, co oznaczało, że Netflix nie zamierzał wydawać na to pieniędzy na poziomie HBO.

To cykl przypominający Altered Carbonjest poprzednia wysokobudżetowa seria science fiction Netflix: Sense8, który kosztował około 9 milionów dolarów za odcinek, co czyni go jednym z najdroższych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały, zanim został również anulowane przez Netflix po dwóch sezonach.

Ale inaczej Altered Carbon, Sense8 zebrał bardzo oddaną rzeszę fanów – która, choć najwyraźniej nie była wystarczająco duża, aby uzasadnić dalsze wydatki na program w arkuszu księgowym Netflix, wystarczyła, aby firma zajmująca się transmisją strumieniową przywróciła serial z powrotem ostatnie dwugodzinne specjalne aby zakończyć serię.

Reklama

We wczesnych dniach imperium oryginalnych treści Netflix, streamer był znacznie bardziej skłonny do utrzymywania programów przez kilka sezonów, treści, które dawały każdemu serialowi szansę na znalezienie odbiorców w czasie. Ale ponieważ produkcja Netflix eksplodowała z kilku programów i filmów do setek, istnieje znacznie większa konkurencja i znacznie niższa poprzeczka sukcesu. W rezultacie więcej oryginałów Netflixa – zwłaszcza tych drogich, jak Altered Carbonzostały anulowane już po sezonie lub dwóch.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przygotuj swoje uszy na „dźwięk całej ludzkiej wiedzy” z Wikipedii

Ponieważ coraz więcej informacji jest dostarczanych za pośrednictwem źródeł audio, takich jak asystenci głosowi, Fundacja Wikimedia uznała, że ​​nadszedł czas na przyjęcie tak...

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!