AlphaTheta Euphonia: Oszałamiający profesjonalny mikser obrotowy


Zainspirowany klasycznymi mikserami obrotowymi Urei, standardem w nowojorskich klubach i wciąż bardzo cenionym przez współczesnych DJ-ów, zespół projektowy odpowiedzialny za Pioneer DJ – obecnie działającą jako niezależna firma AlphaTheta – ujawnił nowy, długo oczekiwany projekt. 4-kanałowy mikser obrotowy Euphonia Professional łączy wysokiej jakości 32-bitowe przetworniki A/D i D/A, rdzeń przetwarzający miksowanie zmiennoprzecinkowe 96 kHz/64 bity, z analogowym transformatorem Rupert Neve Designs, interfejsem audio USB-C i wiele innowacji w zakresie kreatywnego sterowania.

Zainspirowany klasycznymi mikserami obrotowymi Urei, standardem w nowojorskich klubach i wciąż bardzo cenionym przez współczesnych DJ-ów, zespół projektowy odpowiedzialny za Pioneer DJ – obecnie działającą jako niezależna firma AlphaTheta – ujawnił nowy, długo oczekiwany projekt. 4-kanałowy mikser obrotowy Euphonia Professional łączy wysokiej jakości 32-bitowe przetworniki A/D i D/A, rdzeń przetwarzający miksowanie zmiennoprzecinkowe 96 kHz/64 bity, z analogowym transformatorem Rupert Neve Designs, interfejsem audio USB-C i wiele innowacji w zakresie kreatywnego sterowania.

AlphaTheta rozpoczęła swoją działalność jako oddział Pioneer Corporation w 1994 roku, kiedy wypuściła na rynek pierwszy na świecie dostępny na rynku odtwarzacz CD z płaską pokrywą dla DJ-ów, CDJ-500, cieszący się dużym uznaniem w świecie muzyki tanecznej. W 2024 roku zespół inżynieryjno-projektowy uniezależnił się od Pioneera i obecnie wypuszcza produkty pod własną marką AlphaTheta.

Nowy projekt Euphonii będzie decydującym momentem dla nowo powstałej firmy i jej pierwszego miksera sprzedawanego pod nową marką AlphaTheta. Przełomowy projekt oparty na ponad 30 latach technologii audio i innowacji, składający hołd wyjątkowej jakości dźwięku i grywalności mikserów obrotowych. Całkowicie nowa 4-kanałowa Euphonia łączy w sobie klarowność sygnału cyfrowego i bogactwo obwodów analogowych.

 

Aby zapewnić wyraźniejszą jakość dźwięku, która dokładnie odwzorowuje ekspresję muzyki, Euphonia wykorzystuje wysokiej jakości 32-bitowe przetworniki A/D i D/A, a także miksowanie zmiennoprzecinkowe 96 kHz/64 bity i DSP. Cały dźwięk wydobywający się z Euphonii przechodzi przez obwód transformatora zaprojektowany wspólnie przez AlphaTheta i Projekty Ruperta Neve’a. Ten obwód transformatora, dostrojony specjalnie dla Euphonii, dodaje harmonii do muzyki i tworzy błyszczący i energetyczny dźwięk, który jest gładszy podczas miksowania.

Reklama

„Niskie częstotliwości, takie jak kopnięcia i bas, są stabilniejsze i mocniejsze, średnie częstotliwości, takie jak wokal i instrumenty, mają większą prezencję i połysk, a wysokie częstotliwości, takie jak hi-haty, brzmią jedwabiście i naturalnie. Transformator przełamuje barierę pomiędzy występami na żywo w stylu vintage i nowoczesnym elektryczne dźwięki, dzięki którym miksowanie jest łatwiejsze i zaskakująco naturalne, tak jakby nagrania w różnych stylach były pierwotnie jednym utworem muzycznym” – opisuje zespół AlphaTheta.

Chociaż dźwięk niewątpliwie przekroczy oczekiwania pod względem jakości i analogowego ciepła, użytkownicy docenią doskonałe wyczucie unikalnie opracowanych tłumików obrotowych, które zostały starannie zaprojektowane z mechanizmem, który wydaje się sztywny i precyzyjny, gdy użytkownik powoli kręci pokrętłami, ale stają się lekkie i gładkie przy szybkim obracaniu. W przeciwieństwie do mikserów Urei z przeszłości, w Euphonii istnieje możliwość kontroli EQ na kanał. Nowy 3-pasmowy izolator główny został zaprojektowany na zamówienie, aby użytkownicy mogli wprowadzać dynamiczne zmiany w muzyce i mieć większą kontrolę sensoryczną nad dźwiękiem. Idąc o krok dalej, 3Band Master Isolator można połączyć z nową funkcją Boost Send z trzema różnymi poziomami wzmocnienia dla niskich, średnich i wysokich pasm. Użytkownicy mogą wybrać +12dB dla dynamicznych występów, +6dB dla regulacji jakości dźwięku i 0dB dla efektów pogłosu bez zwiększania głośności.

Mikser Euphonia posiada także ekran Energy Visualizer i Spectrum Analyzer, wbudowaną funkcję Send FX (umożliwiającą zewnętrzne efekty poprzez Send/Return i Master Insert) oraz wiele wejść i wyjść, w tym cztery analogowe wejścia gramofonowe, analogowe wejścia poziomu na żywo lub wejścia cyfrowe, wejście mikrofonowe i dwa wyjścia słuchawkowe. Wszystkie elementy sterujące i pokrętła zostały zaprojektowane w bezpośredniej współpracy z najlepszymi DJ-ami na świecie. Po szeroko zakrojonych testach wybrano idealne rozmiary gałek, z elastomerem nałożonym na zewnętrzny obwód każdego z nich, aby zapewnić wygodny i niezawodny chwyt, a także wysoki poziom pochłaniania drgań. Krzywe głośności tłumików zostały zoptymalizowane na podstawie opinii wielu DJ-ów, umożliwiając płynne i naturalne miksowanie bez korekcji, dzięki czemu użytkownicy mogą skoncentrować się na regulacji głośności.

Konwencjonalne mierniki VU mają tylko 1 miernik igłowy, co utrudnia DJ-om uchwycenie poziomów wielu kanałów jednocześnie. Wizualizator energii Euphonii z unikalnie opracowanym miernikiem poziomu miksu posiada miernik igłowy dla każdego kanału, dzięki czemu użytkownicy mogą wizualnie sprawdzić poziomy dla wszystkich kanałów i płynnie miksować. Użytkownicy mogą nawet monitorować równowagę wyjścia głównego, patrząc na analizator widma.

 

Euphonia posiada również wbudowane efekty przestrzenne: Delay, Tape Echo, Echo Verb, Reverb, Shimmer i HPF (filtr górnoprzepustowy), wszystkie z dedykowanymi elementami sterującymi i dedykowanym pokrętłem na każdym kanale do regulacji poziomów wysyłania do wybrany efekt. Elementy sterujące efektami posiadają również opatentowany mechanizm opracowany specjalnie dla tego miksera, który automatycznie przełącza się pomiędzy uczuciem kliknięcia a uczuciem braku kliknięcia, w zależności od wybranego parametru efektu.

Każda sekcja listew kanałowych w Euphonii przywołuje na myśl tradycyjne elementy miksera, ale wszystkie wyróżniają się innowacyjną sekcją wyświetlacza i unikalnym designem, który łączy elementy analogowe i cyfrowe. Miedziany kolor głównych pokręteł oddaje ciepło analogowego dźwięku, a drewniane panele boczne są pomalowane na czarno, aby wtopić się w ogólną estetykę.

Wreszcie, jako zespół, który zaprojektował jedne z najpopularniejszych nowoczesnych systemów Pioneer DJ, AlphaTheta nie zapomniała o dołączeniu wbudowanego interfejsu audio USB Type-C dla komputerów PC/Mac, który jest kompatybilny z oprogramowaniem rekordbox DJ i Serato DJ Pro DJ . Bardzo kompletny, unikalny projekt obrotowego miksera DJ, który z pewnością będzie początkiem nowej ery kreatywności. Euphonia jest już dostępna w cenie detalicznej 3799 dolarów.

www.alphatheta.com

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment