Alexa wkrótce straci popularną funkcję listy zakupów


Od lipca nie będzie można dodawać elementów do list w aplikacjach innych firm, np Todoist I Dowolna lista ze sterowaniem głosowym Alexa za pomocą istniejących umiejętności. A opublikuj na stronie programisty Amazon mówi, że zamyka dostęp do Listy zakupów i rzeczy do zrobienia Alexa 1 lipca.

Lista umiejętności oraz listy zakupów i rzeczy do zrobienia Alexa

Od 1 lipca 2024 r. nie będziesz już mógł z niego korzystać Lista umiejętności albo Zarządzanie listami API REST aby uzyskać dostęp do list Alexa, tj Listy zakupów i rzeczy do zrobienia Alexaw swoich umiejętnościach lub aplikacjach. Aby zapoznać się z innymi sposobami tworzenia niestandardowych funkcji głosowych, zobacz Kroki tworzenia umiejętności niestandardowych. Proszę Skontaktuj się z nami Jeśli masz jakieś pytania.

Oznacza to, że jeśli programiści nie zdecydują się na opracowanie nowego umiejętność niestandardowaich integracja z Alexą przestanie działać i będziesz musiał polegać na wbudowanej funkcji listy aplikacji Alexa, aby używać głosu w celu dodania mleka do listy zakupów lub wpisania „wynieś śmieci” na listę rzeczy do zrobienia.

Obecnie, jeśli włączysz umiejętności Alexa, aplikacje innych firm będą mogły synchronizować się z listami w aplikacji Alexa i wyświetlać te dane w swoich aplikacjach. Osobiście używam tej funkcji, aby dodawać pozycje do mojej listy zakupów w AnyList. Jednak od 1 lipca stracą tę możliwość i będziesz musiał albo korzystać z list aplikacji Alexa, albo mieć nadzieję, że twórca Twojej aplikacji z listami ulubionych utworzy niestandardową umiejętność głosową do zarządzania listami w jej aplikacjach.

1/2

Interfejs użytkownika listy zakupów Alexa pokazujący funkcję ofert, która również jest wycofywana.

Amazon powiedział Krawędź że programiści nadal mogą integrować sterowanie głosowe listami Alexa w swoich aplikacjach, po prostu nie mogą już mieć dostępu do list Alexa. „Wprowadzamy pewne zmiany w sposobie, w jaki programiści tworzą listy” – powiedziała Sarah Zonouzi z Amazon PR. „Programiści mogą zintegrować nasz niestandardowy model interakcji głosowej ze swoimi umiejętnościami, aby umożliwić sterowanie głosowe i zarządzanie listami”.

Powiedziała, że ​​oferuje to podobne funkcje do istniejących opcji, z tą główną różnicą, że klient będzie bezpośrednio zarządzał listami innych firm za pomocą głosu, a nie listami Alexy.

Jednak Todoist mówi Krawędź nie planuje rozwijać nowej niestandardowej umiejętności. „Podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu integracji z Alexą do 1 lipca 2024 r.” – powiedział Omar Samuels.

Powiedział, że obecnie nie planują prac nad wymianą ze względu na krótki czas oczekiwania na przestoj i wymagane zasoby. Powiedział jednak: „Będziemy sprawdzać, jakie istnieją możliwości wypełnienia powstałych luk w przyszłości”. Skontaktowałem się również z AnyList i zaktualizuję ten post, jeśli otrzymam odpowiedź,

Co ciekawe — wyskakujące okienko w sekcji listy zakupów w aplikacji Alexa informuje, że 10 lipca 2024 r. firma wycofuje również funkcję Alexa Shopping List Deals. Jest to program, który łączy Cię z ofertami na Amazon, Whole Foods i innych źródłach dla pozycji z listy zakupów.

Funkcja listy zakupów to wyraźna szansa na monetyzację, więc prawdopodobne jest, że Amazon się tutaj przegrupuje. Domyślam się, że w Alexie może pojawić się zupełnie nowe doświadczenie z listą zakupów.

Będzie wielu zirytowanych użytkowników Alexy.

W międzyczasie będzie wielu zirytowanych użytkowników Alexy. Dodawanie elementów do list to jedno z najpopularniejszych zastosowań asystentów głosowych, obok odtwarzania muzyki, ustawiania timerów i zadawania pytań, która jest godzina.

Uważam, że dedykowana aplikacja do obsługi list, taka jak AnyList i Todoist, jest znacznie łatwiejsza w użyciu podczas pchania wózka spożywczego niż lista aplikacji Alexa. Chociaż z czasem uległo to poprawie — teraz możesz przypiąć listę zakupów do sekcji Ulubione w aplikacji, a dostępna jest widżet ekranu głównego — po prostu nie jest tak przyjazna dla użytkownika jak dedykowana aplikacja do obsługi list.

Do tego dochodzi fakt, że większość zewnętrznych aplikacji do tworzenia list oferuje wiele sposobów dodawania elementów do list — w tym aplikacje komputerowe i obsługę innych asystentów głosowych. Jest to przydatne, jeśli prowadzisz gospodarstwo domowe składające się z wielu ekosystemów.

Jednak Google zamknął również swój Google Home integracje poleceń głosowych z aplikacjami listowymi, zrywanie połączeń dla AnyList i Użytkownicy Any.Do. Obie te aplikacje działają teraz tylko z Siri firmy Apple na iPhonie. Todoist, który współpracuje również z Siri, obsługuje Asystenta Google, ale tylko na telefonach z Androidem. W rezultacie coraz trudniej jest znaleźć aplikację listową, która współpracuje z więcej niż jednym asystentem głosowym i na więcej niż jednej rodzinie urządzeń.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment