Alexa w końcu dostaje opcję męsko brzmiącego głosu


Amazon po cichu zaczął wprowadzać nowy męsko brzmiąca opcja głosu do wirtualnego asystenta Alexa wraz z podobnie męsko brzmiącym słowem budzącym, które uruchamia asystenta: „Ziggy”. (Dziwny wybór nazwy prawdopodobnie pasuje do zamiłowania Amazon do brandingu w stylu „od A do Z”).

Nowa opcja głosowa została faktycznie dodana kilka dni temu wraz z ogłoszeniem nowych głosów celebrytów, takich jak Shaq i Melissa McCarthy, ale w dużej mierze pozostała niezauważona, dopóki nie została zauważony przez Otoczenie. Możesz usłyszeć próbkę nowej opcji głosowej tutaj.

Słowo budzenia „Ziggy” dołącza do istniejących słów budzenia „Alexa”, „Komputer”, „Echo” i „Amazon”, które są już dostępne do użytku z Alexą od lat. Amazon nie kojarzy specjalnie „Alexa” z kobieco brzmiącym głosem, a „Ziggy” z nową męsko brzmiącą opcją; użytkownicy mogą używać dowolnej z opcji głosowych z dowolnymi słowami budzenia.

Możesz przełączać się między dwiema opcjami głosowymi – które Amazon określa jako „Oryginalne” i „Nowe” – prosząc Alexę o „Zmień swój głos” i możesz podobnie wybrać nowe słowo budzenia, prosząc je o „Zmień swoje słowo budzenia” ”. Zmiana wydaje się jednak zależeć od urządzenia, więc będziesz musiał ustawić nowy głos na każdym urządzeniu Alexa.

Amazon był oporny, jeśli chodzi o oferowanie męsko brzmiącej opcji głosu dla swojego cyfrowego asystenta; Apple i Google oferują wiele opcji głosowych odpowiednio dla Siri i Google Assistant. Żadna z tych firm nie kojarzy już konkretnych głosów z płcią: opcje Siri firmy Apple są prezentowane jako „Głos 1” i „Głos 2”, podczas gdy opcje głosowe Google są wymienione pod różnymi kolorami.

Reklama

Nowe menu ustawień „Głos Alexy” firmy Amazon.

Możesz teraz wybierać między „oryginalnym” kobiecym głosem a „nowym” męskim brzmieniem.

Amazon zaoferował swoją kobieco brzmiącą opcję od czasu wprowadzenia Echo w 2013 roku. I chociaż New York Times notatki że Alexa odpowie na pytania dotyczące płci, odpowiadając „Nie jestem kobietą ani mężczyzną, jestem sztuczną inteligencją”, sam Amazon nadal odwołuje się do osobowości Alexy, używając zaimków płciowych „ona” i „jej” w jego dokumentacja.

Dzieje się tak pomimo tej samej dokumentacji podkreślającej, że Alexa nie jest „osobą o fizycznym ciele lub tożsamości płciowej” i że „Amazon nie pozwala organizacjom (na przykład umiejętnościom lub AVS) odnosić się do Alexy jako „ona” lub „ona”. „”

Nowa, męsko brzmiąca opcja głosu Alexa jest podobno na razie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale prawdopodobnie wkrótce trafi do innych regionów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Płyty główne MSI X670 wystawione na sprzedaż od 315 USD

Pierwsze płyty główne X670 od MSI zostały niedawno wymienione w przedsprzedaży w kilku włoskich witrynach przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Dwie wymienione płyty...

Dysk SSD Samsung 990 PRO PCIe 5.0 M.2 potwierdzony przez PCI-SIG

Nadchodzący flagowy konsumencki dysk SSD Samsung 990 PRO został niedawno wymieniony jako zgodny z PCIe 5.0 przez PCI-SIG, a wpis potwierdza również nazwę...

QNAP wprowadza na rynek ultra-cichą, podwójną stację 2,5 GbE TS-410E NAS

Firma QNAP Systems przedstawiła dziś nowy, profesjonalny serwer NAS TS-410E, zaprojektowany z myślą o centrach multimedialnych i środowiskach wrażliwych na hałas. Dzięki...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!