Alcons Audio przedstawia monitor sceniczny WR20 Pro-Ribbon


Po prezentacji na wystawie NAMM w styczniu 2024 r. firma Alcons Audio oficjalnie wprowadziła na rynek wysokiej jakości system dźwiękowy do monitorów scenicznych WR20. W przypadku tego nowego projektu holenderski innowator w branży audio po raz kolejny bada zalety swojej słynnej technologii pro-wstęgowej w monitorowaniu scenicznym, w połączeniu z systemem z filtrem pasywnym, który zapewnia dobrze znany dynamiczny i charakterystyczny dźwięk Alcons o bardzo niskim poziomie zniekształceń w smukłe i dyskretne opakowanie.

Po prezentacji na wystawie NAMM w styczniu 2024 r. firma Alcons Audio oficjalnie wprowadziła na rynek wysokiej jakości system dźwiękowy do monitorów scenicznych WR20. W przypadku tego nowego projektu holenderski innowator w branży audio po raz kolejny bada zalety swojej słynnej technologii pro-wstęgowej w monitorowaniu scenicznym, w połączeniu z systemem z filtrem pasywnym, który zapewnia dobrze znany dynamiczny i charakterystyczny dźwięk Alcons o bardzo niskim poziomie zniekształceń w smukłe i dyskretne opakowanie.

Wielu renomowanych producentów sprzętu pro audio próbowało, ale nigdy nie udało się, wyprzeć projekty monitorów scenicznych sprzed dziesięciu lat, które są uważane za standardy branżowe i które wielokrotnie określa wiele firm zajmujących się wypożyczaniem i produkcją na żywo. Kiedy firma taka jak Alcons Audio kwestionuje status quo w swojej kategorii, musi zaoferować wyraźne, słyszalne korzyści, poza spełnieniem określonego zestawu wymagań, jakich oczekuje się od tak konkretnego zastosowania.

Według firmy Alcons audio, dzięki zastosowaniu opatentowanego, pro-wstęgowego przetwornika RBN702, monitor sceniczny WR20 „oferuje nieskompresowany, identyczny balans tonalny przy każdym SPL, z do 90% mniejszymi zniekształceniami, a także znacznie mniejszym zmęczeniem odsłuchowym .”

„Jego szybka odpowiedź impulsowa, zasada „bez kompresji” i płaska charakterystyka częstotliwościowa zapewniają lepsze wzmocnienie przed sprzężeniem zwrotnym o 3 do 6 dB w porównaniu z tradycyjnymi systemami, nawet z najbardziej czułymi mikrofonami, bez stromych korekcji tonalnych, pozostawiając oryginalny sygnał niezmieniony. jednocześnie zapewnia wzorcową zrozumiałość nawet w najbardziej wymagających akustycznie zastosowaniach.”

Bardzo wysoka moc szczytowa profesjonalnej wstęgi wynosząca 1500 W skutkuje unikalnym zakresem dynamiki RMS do wartości szczytowej wynoszącym 1:15, co w praktyce oznacza praktycznie nieograniczony zapas mocy. Wielokrotnie opatentowana dyspersja (H 45 x V 60 stopni) RBN702 zapewnia bardzo kontrolowaną i spójną projekcję aż do najwyższych częstotliwości. Zamontowany w symetrycznej, ciasnej konfiguracji z dwoma głośnikami niskotonowymi, kontrola projekcji jest rozszerzona aż do niższych częstotliwości, przy zachowaniu stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Reklama

Całość uzupełniają dwa specjalnie zaprojektowane 10-calowe głośniki niskotonowe Alcons z technologią Active Coil zapewniającą reprodukcję niskich częstotliwości o bardzo niskim poziomie zniekształceń, co idealnie pasuje do profesjonalnego przetwornika wstęgowego MHF. Głośniki niskotonowe są ładowane przez dwa górne porty VelocityVent, co zapewnia optymalne oddychanie podczas rozszerzając użyteczną charakterystykę LF do 44 Hz.

Jako integralna część ekosystemu Alcons, monitor sceniczny WR20 ma być napędzany istniejącymi rozwiązaniami marki Kontroler głośników ze wzmocnieniem ALC. Zintegrowane przetwarzanie VHIR, wejścia cyfrowe AES3 192 kHz i wysokiej jakości stopnie wzmacniacza pozwalają WR20 zapewnić naturalną jakość dźwięku przy maksymalnej mocy wyjściowej i najwyższej niezawodności działania.

„Od dawna na naszej liście prac rozwojowych znajdował się monitor podłogowy lub sceniczny. Pomimo kilku prototypów na przestrzeni lat, nie było to możliwe, dopóki nie opracowaliśmy patentu na kontrolę kierunkowości aż do najwyższych częstotliwości w obu płaszczyznach dla nasze profesjonalne przetworniki wstęgowe Będąc pierwszym w historii dedykowanym monitorem scenicznym firmy Alcons, chcieliśmy stworzyć projekt, który zapewni mu dodatkową przewagę nad tradycyjnymi standardami branżowymi, które zazwyczaj mają na celu być „głośnym”, ale często brakuje im wierności. być naprawdę dokładnym punktem odniesienia dla wykonawcy” – wyjaśnia Philip de Haan, szef działu badawczo-rozwojowego Alcons Audio.

„Ze względu na ekonomię działania chcieliśmy pozostać przy systemie z filtrem pasywnym, tak jak w przypadku większości naszych projektów. Zależało nam jednak również na „przekroczeniu góry” zapasu mocy, dlatego zdecydowaliśmy się na komponenty o wysokiej wydajności w połączeniu z dużymi//maksymalnymi nieruchomości z cewkami głosowymi” – dodaje.

Bronią wybraną dla średnich i wysokich częstotliwości stał się 7-calowy profesjonalny przetwornik wstęgowy RBN702rs o mocy szczytowej 1500 W, połączony z pełnowymiarowym falowodem zapewniającym doskonałą kontrolę kierunkowości. Alcons RBN702rs charakteryzuje się szerokopasmowym zakresem roboczym od 1 kHz do 20 kHz, co czyni go idealnym rozwiązaniem przetwornika dla 2-drożnego monitora scenicznego. Ze względu na brak komory kompresyjnej i lekką membranę, profesjonalne wstęgi charakteryzują się mniejszymi zniekształceniami niż jakikolwiek konwencjonalny przetwornik średnio-wysoki, co zapewnia doskonałą zrozumiałość mowy, bez zmęczenia słuchaniem wywołanego rozmazaniem czasu. Dla niskich częstotliwości opracowano dla WR20 zupełnie nowy 10-calowy silnik z 3-calową konstrukcją silnika ActiveCoil zapewniającą najniższe możliwe zniekształcenia.

„Rezultatem tego połączenia jest unikalny system referencyjny o bardzo niskich zniekształceniach i bardzo wysokim zakresie dynamiki. Lub, jak lubimy to ująć: moc przebijania się przez hałas z elegancją pozwalającą odkryć nawet najdrobniejsze szczegóły” dodaje Philip de Haan.

www.alconsaudio.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment