Album „Pharma Bro” Martina Shkreli Wu-Tang Clan sprzedany przez rząd USA


Jedyny egzemplarz zapisu klanu Wu-Tang, skonfiskowany przez niesławnego „Pharma Bro” Martina Shkreli, został sprzedany przez rząd USA, według komunikat prasowy Departamentu Sprawiedliwości opublikowany we wtorek.

Shkreli odsiaduje obecnie siedmioletni wyrok pozbawienia wolności wydany w sierpniu 2017 r. przez sąd federalny na Brooklynie w Nowym Jorku za oszustwa związane z papierami wartościowymi. W ramach wyroku nakazano mu przepadek kopii Pewnego razu w Shaolin, jedyna kopia płyty wydanej przez hip-hopową grupę Wu-Tang clan. Prokuratorzy nie ujawnili nazwy kupującego ani ceny sprzedaży, powołując się na zapis w umowie o poufności.

Wpływy „zostaną wykorzystane w celu zaspokojenia zaległego salda należnego na podstawie wyroku w sprawie Forfeiture” – napisano w komunikacie prasowym.

„Dzięki starannym i wytrwałym wysiłkom tego Urzędu i jego partnerów z organów ścigania Shkreli został pociągnięty do odpowiedzialności i zapłacił cenę za kłamstwa i kradzieże od inwestorów, aby się wzbogacić” – powiedział we wtorek pełniący obowiązki prokuratora Jacquelyn M. Kasulis. „Dzięki dzisiejszej sprzedaży tego jedynego w swoim rodzaju albumu jego spłata przepadku została zakończona”.

Shkreli kupił album w 2015 roku na aukcji za 2 miliony dolarów. Zakup miał miejsce mniej więcej w tym samym czasie, kiedy on i jego firma farmaceutyczna zwrócili uwagę całego kraju, podnosząc cenę powszechnie stosowanego leku na HIV, Daraprim, o ponad 5000 procent.

Zakup albumu przez Shkreli dał mu wyłączną kontrolę nad tym, kto może go słuchać. Po zaskakującym zwycięstwie prezydenta Donalda Trumpa w 2016 roku przesłał strumieniowo fragmenty nagrania na Periscope. Nagranie zostało usłyszane publicznie tylko wtedy, gdy Odtworzono 13 minut na MoMA PS1 w Nowym Jorku w 2015 roku.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Twitter poszukuje danych wejściowych podczas eksploracji kontroli filtrów i limitów w tweetach

Twitter poszukuje informacji o dwóch nowych potencjalnych funkcjach, które mogłyby dać użytkownikom większą kontrolę nad tonem i jakością odpowiedzi na ich...

Niestandardowe tło iPhone Safari: jak to działa w iOS 15

Jedna z wielkich zmian z iOS 15 to całkowicie przeprojektowane Safari. Całkowicie nowa przeglądarka ma na celu ułatwienie obsługi jedną ręką i...

Castlevania Advance Collection przypomina nam, dlaczego Aria of Sorrow jest świetna

Uwielbiam Castlevania: Symfonia nocy. Definiowała gatunek Metroidvania i żadna inna gra Castlevania nigdy nie przekroczyła jego ogromnego zakresu. A...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!