Aktualizacje Map Google i wyszukiwarki ułatwiają planowanie następnej wycieczki


Google wprowadza kilka aktualizacji, które mają odciążyć planowanie podróży i wycieczek – od nowych funkcji tłumaczeń i planów podróży opartych na sztucznej inteligencji w wyszukiwarce po wyselekcjonowane rekomendacje w Mapach.

Od tego tygodnia w ponad 40 miastach w USA i Kanadzie Mapy Google będą teraz wyświetlać użytkownikom wybrane listy rekomendacji miejsc do jedzenia i zwiedzania. Te rekomendacje ze źródeł takich jak Samotna planeta, New York Timesai OpenTable zawierają cotygodniowo aktualizowaną listę „Trendujących” miejsc, które odnotowały niedawny wzrost popularności, listę „Najlepszych” lokalizacji historycznie popularnych oraz listę „Klejnotów” miejsc, które są, cóż, ukrytymi perełkami, które warto odwiedzić.

Jeśli brak Ci pomysłów lub nie masz wyboru, nowe listy polecanych miejsc w Mapach Google mogą zasugerować miejsca, które warto odwiedzić.
Obraz: Google

W wyszukiwarce testowana jest także nowa funkcja generatywnej sztucznej inteligencji, która wyświetli przykładowy plan podróży, gdy użytkownicy poproszą o pomysły na wycieczkę. Ten plan podróży zawiera przydatne informacje, takie jak opcje lotów i hoteli, a także sugestie dotyczące lokalnych atrakcji i miejsc do jedzenia. Google twierdzi, że pobierze także dodatkowe informacje o polecanych lokalizacjach – takie jak informacje o firmie, recenzje i zdjęcia – oraz że plany podróży będzie można wyeksportować do Gmaila, Dokumentów lub Map. Ta funkcja jest na razie dostępna tylko dla użytkowników, którzy się zarejestrują Bezpłatne środowisko generowania wyszukiwarki Google.

Nowa funkcja planowania podróży AI w wyszukiwarce może szybko zebrać kilka pomysłów na spędzenie następnych wakacji.
Obraz: Google

Google aktualizuje także Zakreśl, aby wyszukać funkcja wprowadzona w styczniu z nowymi możliwościami tłumaczenia. Umożliwi to użytkownikom tłumaczenie wszystkiego, co znajduje się na ich ekranie – na przykład menu online lub strony wydarzeń lokalnych – poprzez długie naciśnięcie przycisku strony głównej lub paska nawigacyjnego i dotknięcie ikony tłumaczenia.

Reklama

Circle to Search wkrótce umożliwi Ci natychmiastowe tłumaczenie wszystkiego, co jest na ekranie, i uniknięcie przeskakiwania między aplikacjami.
Obraz: Google

Funkcja Circle to Search, która jest obecnie dostępna na telefonach Pixel 7 Plus i Samsungach Galaxy S24, już jest dostępna więcej urządzeń z Androidem w tym tygodniu, a według Google funkcja tłumaczenia zostanie wprowadzona „w nadchodzących tygodniach”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...
Advertisment