Aktualizacja oprogramowania kontrolera PS5 DualSense zwiększa funkcjonalność głośników i mikrofonu


Aktualizacja z 13 marca 2024 r.: dziś na całym świecie zostanie udostępniona aktualizacja oprogramowania systemu PS5. Ponadto jeszcze w tym miesiącu aktualizacja aplikacji PlayStation App umożliwi użytkownikom korzystanie z interakcji na ekranie Share Screen również w aplikacji. Nowy rok nabiera tempa dzięki niesamowitej serii gier na PS5, takich jak The Last of Us Part II Remastered, Tekken 8 i Helldivers 2, a także FINAL FANTASY VII Rebirth pod koniec tego miesiąca, z przyjemnością wypuścimy na rynek kolejną konsolę PS5 wersja beta oprogramowania systemowego z wieloma ulepszeniami i nowymi funkcjami.

Chociaż dostęp do wersji beta jest ograniczony do zaproszonych uczestników w wybranych krajach, w nadchodzących miesiącach planujemy udostępnić aktualizację na całym świecie. Jeśli wybrano Cię do udziału w wersji beta, dzisiaj otrzymasz e-mail z zaproszeniem, gdy będzie można ją pobrać. Niektóre funkcje dostępne w fazie beta mogą nie znaleźć się w wersji ostatecznej lub mogą zostać wprowadzone istotne zmiany. Przejdźmy do nowo dodanych funkcji poniżej.

Wbudowany kontroler bezprzewodowy DualSense, ulepszenia dźwięku z mikrofonu i głośnika

Zaktualizowaliśmy oprogramowanie kontrolerów bezprzewodowych DualSense i DualSense Edge, aby ulepszyć ich funkcje dźwiękowe.

  • Ulepszenia głośników kontrolera. Głośniki kontrolera mogą teraz generować dźwięk o większej głośności, dzięki czemu możesz wyraźniej słyszeć dźwięki w grze i dźwięk rozmów głosowych.
  • Ulepszona redukcja szumów. Jakość sygnału wejściowego mikrofonu w tych kontrolerach została poprawiona dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI. Hałas tła powstający na skutek naciśnięć przycisków i dźwięku z gry jest tłumiony, co zapewnia lepszą jakość rozmów głosowych. Zainstaluj wersję beta oprogramowania systemowego i zaktualizuj oprogramowanie urządzenia sterującego, aby cieszyć się lepszą przejrzystością dźwięku rozmów głosowych podczas korzystania z mikrofonu kontrolera.
  • Dzięki tej aktualizacji możesz odnieść wrażenie, że dźwięki wydobywające się z głośnika kontrolera mogą wydawać się głośniejsze. Głośność głośnika kontrolera można regulować z poziomu centrum sterowania.

Udostępnij interakcje na ekranie

  • Gracze oglądający Udostępnij ekran w trybie pełnoekranowym mogą teraz używać wskaźników i reakcji emoji, aby wchodzić w interakcję z rozgrywką gospodarza.
  • Widzowie mogą przesuwać wskaźnik, wysyłać sygnały lub rysować linie na udostępnionym ekranie, co pozwala im podświetlać określone obiekty lub obszary, aby dokładniej kierować graczem-gospodarzem.
  • Widzowie mogą wysyłać reakcje oparte na emoji na ekran gospodarza, aby wizualnie zachęcać i celebrować działania związane z rozgrywką.
  • Uwaga: ta funkcja jest dostępna domyślnie, ale host może ją wyłączyć w ustawieniach Udostępnij ekran. Aby móc korzystać z tej funkcji w okresie beta, zarówno gospodarz, jak i widz muszą uczestniczyć w wersji beta.

Dostosuj jasność wskaźnika zasilania PS5

Możesz teraz dostosować jasność wskaźnika zasilania konsoli PS5.

Reklama
  • Iść do [Settings] > [System] > [Beep and Light]a następnie wybierz [Brightness].

Serdecznie dziękujemy naszej społeczności za ciągłe przesyłanie cennych opinii i wspieranie naszych programów beta. Nie możemy się doczekać, aby poznać Twoje przemyślenia!

  • Hideaki Nishino — starszy wiceprezes ds. doświadczenia platformy, SIESource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment