Aktualizacja aparatu OnePlus 9 wprowadza funkcje Hasselblad XPan do urządzeń mobilnych


OnePlus w końcu dobrze wykorzystuje swoją współpracę z kamerą z Hasselbladem – wprowadzając wygląd kinowej kamery XPan Hasselblada do OnePlus 9 i 9 Pro, poprzez aktualizację oprogramowania.

To miła niespodzianka, ponieważ aparaty z serii 9 początkowo nie sprostały szumowi wokół wieloletniej współpracy OnePlus z historyczną marką aparatów. Chociaż wkład Hasselblada w te telefony ograniczał się do pomocy OnePlus w dostrajaniu kolorów aparatu i dostarczaniu danych wejściowych do interfejsu na początku tego roku, jak zauważyła Allison Johnson w swoim Recenzja OnePlus 9, „dopasowanie kolorów Hasselblada jest w porządku, ale nic niezwykłego”.

Ta aktualizacja dodaje tryb XPan do aparatu z serii OnePlus 9, a także kilka bardzo potrzebnych praktycznych poprawek. Tryb XPan replikuje ogniskowe, kolory i przetwarzanie oryginalnego aparatu XPan dla telefonu, umożliwiając przechwytywanie obrazów o szerokim współczynniku proporcji z telefonu.

Reklama

OnePlus 9 Pro i OnePlus 9 współpracują z Hasselbladem, aby dostroić swoje aparaty.
Zdjęcie: Becca Farsace / The Verge

Hasselblad XPan był pierwszym na rynku aparatem 35 mm z podwójną ramką, który umożliwia fotografom robienie szerokich, panoramicznych ujęć w momencie robienia zdjęć. Posiada fizyczny przełącznik, który pomógł fotografom płynnie przełączać się między robieniem pojedynczych klatek i (szerokich) zdjęć w dwóch klatkach, dzięki czemu nie muszą ryzykować utraty wszystkich zdjęć, zmieniając film między różnymi rozmiarami.

Podobnie jak aparat, tryb XPan robi zdjęcia w proporcjach 65:24 (8:3). „Obrazy wykonane w trybie XPan są przycinane z [OnePlus 9 Series] Główny aparat 48 MP i ultraszerokokątny aparat 50 MP zamiast domyślnego trybu 12 MP” – czytamy w komunikacie prasowym. Po zastosowaniu przycięcia powinno to dać 20-megapikselowe pliki.

Istnieje również opcja robienia zdjęć panoramicznych przy ogniskowych 30 mm lub 45 mm, naśladując klasyczne obiektywy aparatu Hasselblad. Możesz oczywiście komponować i przeglądać ich ujęcia, przełączając się między dwoma widokami w aplikacji aparatu OnePlus. Te obrazy również będą miały wysoką rozdzielczość — rozdzielczość 7552 × 2798 na 30 mm i rozdzielczość 7872 × 2916 na 45 mm.

Korzystając z 2-megapikselowego monochromatycznego aparatu serii OnePlus 9, tryb XPan domyślnie robi czarno-białe zdjęcia, ale będziesz mógł przełączyć się na pełny kolor, aby robić zdjęcia. Hasselblad stworzył również niestandardowe profile czarno-białe i kolorowe dla trybu XPan. Te przykładowe obrazy XPan z OnePlus z pewnością wyglądają obiecująco: kinowe czarno-białe z dużą ilością dramatyzmu i ekspansywne panoramy z bardziej naturalną paletą kolorów, z której znany jest OnePlus.

W przypadku, gdy te dotknięcia kamery filmowej nie wystarczą dla miłośników fotografii, OnePlus dodał nawet animację, aby naśladować wywoływanie negatywu w obraz po naciśnięciu przycisku migawki.

Jeśli to tylko pierwszy przebłysk partnerstwa OnePlus z Hasselbladem, to jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co jeszcze te firmy mogą wymyślić w przyszłości.

Inne poprawki zawarte w tej OTA:

 • Zoptymalizuj bezprzewodowe ładowanie
 • Zaktualizuj poprawkę zabezpieczeń Androida do września 2021 r.
 • Napraw znane problemy i poprawioną stabilność
 • Zoptymalizuj algorytmy odzyskiwania klatek HDR i zmniejsz szum w wielu scenach
 • Napraw problemy z nadmiernym wyostrzaniem w scenariuszach w trybie automatycznym
 • Popraw stabilność automatycznego balansu bieli w trybie automatycznym
 • Zoptymalizuj automatyczny balans bieli podczas przełączania między aparatem głównym a ultraszerokokątnym
 • Zmniejsz nadmierne rozjaśnienie obrazów w trybie nocnym
 • Popraw zakres dynamiczny w warunkach słabego oświetlenia
 • Popraw wskaźnik sukcesu podczas fotografowania ruchomych obiektów
 • Zaktualizuj rozwiązanie do optymalizacji pamięci i skróć czas uruchamiania natywnej aplikacji aparatu nawet o 50 procent
 • Zmniejsz opóźnienie w podglądzie kamery i zoptymalizuj opóźnienie migawki w niektórych scenariuszach

Ta aktualizacja zostanie wprowadzona do OnePlus 9 i 9 Pro od dziś, 17 września 2021 r.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!