Akcje Apple osiągają rekordowy poziom po reakcji inwestorów na ogłoszenia Apple Intelligence


Inwestorzy Apple mocno reagują na zapowiedzi firmy na WWDC, szczególnie pozytywnie nastawiając się do iOS 18 i zaprezentowania Apple Intelligence. Akcje spółki AAPL osiągnęły dziś w notowaniach śróddziennych nowe maksima wszechczasów, osiągając kwotę 205 dolarów, co oznacza wzrost o 6% w ciągu dnia.

Po miesiącach narracji o opóźnieniach Apple w sztucznej inteligencji, która jest obecnie modnym tematem w przypadku inwestycji w technologię, Apple zademonstrowało swoje mocne strony, oferując szereg odpowiednich funkcji dla klientów, które integrują sztuczną inteligencję w całym użytkowaniu iPhone’a.

Apple Intelligence, począwszy od iOS 18 jeszcze w tym roku, a dodatkowe funkcje zostaną wprowadzone na początku przyszłego roku, wprowadzi technologię generatywnej sztucznej inteligencji do miliardowej bazy klientów Apple.

Apple Intelligence wykorzystuje kombinację modeli na urządzeniu i w chmurze. Użytkownikom można pomóc w pisaniu za pomocą funkcji korekty i generowania tekstu, wyjaśniać powiadomienia za pomocą automatycznych podsumowań i ustalania priorytetów, generować na bieżąco emotikony i obrazy animowane i nie tylko.

Apple Intelligence będzie także zasilać zupełnie nowe wcielenie Siri, które będzie bardziej osobiste i bardziej kontekstowe.

Reklama

Apple powiedział, że wszystkie funkcje Apple Intelligence będą oferowane bezpłatnie, ale inwestorzy prawdopodobnie obstawiają, że plan działania pomoże w dalszym wprowadzaniu aktualizacji iPhone’a, a cykl iPhone’a 16 rozpocznie się jesienią tego roku. Generalnie dostosowują także swoje oczekiwania po obawach, że Apple pozostanie w tyle za rywalami takimi jak Microsoft i Google w erze sztucznej inteligencji.

Firma pokazała również, jak głęboko integruje ChatGPT z systemami iOS i Mac, jako rozwiązanie awaryjne, gdy modele Apple Intelligence nie mogą odpowiednio odpowiedzieć na zapytanie użytkownika. Obecnie nie jest jasne, jakie są powiązania finansowe między Apple i OpenAI, ale wydaje się, że stanowi to długoterminową szansę na zarobek dla Apple, podobnie jak umowa dotycząca wyszukiwania, zgodnie z którą Google płaci 20 miliardów dolarów rocznie za bycie domyślną wyszukiwarką w przeglądarce Safari.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment