AirPods będą po raz pierwszy produkowane w Indiach, ponieważ Apple stawia na dywersyfikację łańcucha dostaw


W ramach nowej umowy między Foxconn i Apple po raz pierwszy AirPods będą produkowane w Indiach. za pośrednictwem Reutera, Foxconn inwestuje 200 milionów dolarów w nowej fabryce w Indiach, która będzie produkować między innymi bezprzewodowe słuchawki Apple.

Chociaż produkcja AirPods oferuje znacznie niższe marże niż te, które Foxconn zarabia na produkcji iPhone’a, firma podobno zawarła umowę, aby „wzmocnić zaangażowanie” z Apple. Apple specjalnie poprosił o indyjski zakład produkcyjny, ponieważ firma stawia na dywersyfikację z Chin.

Scentralizowany łańcuch dostaw w Chinach zdziałał cuda dla Apple przez ponad dwie dekady, ale pęknięcia zaczęły się pojawiać około 2018 roku. W tamtym czasie wojna handlowa między USA a Chinami groziła nałożeniem ceł i całkowitym zakazem na wiele produktów Apple.

Powtarzające się blokady Chin spowodowane COVID-19 w ciągu ostatnich kilku lat dodatkowo pokazały słabość struktury łańcucha dostaw Apple, przy czym produkcja iPhone’a była wielokrotnie zakłócana – z odczuwalny istotny wpływ na biznes dopiero w ostatnim kwartale wakacyjnym.

Co więcej, stosunki między Apple a Chinami również powoli się pogarszały, ponieważ oba podmioty ścierają się o prawa człowieka i politykę prywatności danych.

Reklama

Apple było wielokrotnie zmuszane do spełniania chińskich żądań, takich jak wymóg hostowania danych iCloud chińskich klientów w obiektach zlokalizowanych geograficznie w Chinach oraz usunięcie otwartej dla wszystkich funkcji AirDrop, z której protestujący korzystali do komunikowania się i walki reżim chiński.

Rosyjska inwazja na Ukrainę była kolejnym sygnałem ostrzegawczym przed zbyt dużą zależnością od regionu. W następstwie wojny w zeszłym roku Apple mógł z łatwością opuścić rynek rosyjski, ponieważ miał tam stosunkowo niewielki biznes. Ale gdyby Chiny hipotetycznie postąpiły w podobny sposób, na przykład szeroko spekulowaną inwazję na Tajwan, Apple znalazłoby się na pierwszym miejscu.

Połączenie tych czynników ma podobno widział, jak Apple przyspiesza plany dla dywersyfikacji łańcucha dostaw. Ta umowa na produkcję słuchawek AirPods w Indiach jest jednym z namacalnych rezultatów tej pracy.

Oczywiście przejście behemota zajmie trochę czasu. Ponad 90% modeli iPhone’ów jest obecnie produkowanych w chińskich fabrykach, w skali dziesiątek milionów miesięcznie. Analitycy spodziewają się takiej proporcji spadnie do około 75% do 2025 r. wraz ze wzrostem produkcji w krajach takich jak Indie i Wietnam.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...

Ten komputer stacjonarny o wartości 99,99 USD mieści się w dłoni

Zakup nowego komputera stacjonarnego polega na sprawdzeniu jego ceny i określeniu, ile miejsca będzie on zajmował. Wyróżniającym się kandydatem jest minikomputer ECS...

ADATA prezentuje kilka produktów, które planuje zaprezentować na targach Computex i ogłasza rozdanie

ADATA Technology, wiodąca na świecie marka modułów pamięci i pamięci flash, połączy siły ze swoją marką do gier XPG i marką wbudowanych pamięci...
Advertisment