AirPods będą po raz pierwszy produkowane w Indiach, ponieważ Apple stawia na dywersyfikację łańcucha dostaw


W ramach nowej umowy między Foxconn i Apple po raz pierwszy AirPods będą produkowane w Indiach. za pośrednictwem Reutera, Foxconn inwestuje 200 milionów dolarów w nowej fabryce w Indiach, która będzie produkować między innymi bezprzewodowe słuchawki Apple.

Chociaż produkcja AirPods oferuje znacznie niższe marże niż te, które Foxconn zarabia na produkcji iPhone’a, firma podobno zawarła umowę, aby „wzmocnić zaangażowanie” z Apple. Apple specjalnie poprosił o indyjski zakład produkcyjny, ponieważ firma stawia na dywersyfikację z Chin.

Scentralizowany łańcuch dostaw w Chinach zdziałał cuda dla Apple przez ponad dwie dekady, ale pęknięcia zaczęły się pojawiać około 2018 roku. W tamtym czasie wojna handlowa między USA a Chinami groziła nałożeniem ceł i całkowitym zakazem na wiele produktów Apple.

Powtarzające się blokady Chin spowodowane COVID-19 w ciągu ostatnich kilku lat dodatkowo pokazały słabość struktury łańcucha dostaw Apple, przy czym produkcja iPhone’a była wielokrotnie zakłócana – z odczuwalny istotny wpływ na biznes dopiero w ostatnim kwartale wakacyjnym.

Co więcej, stosunki między Apple a Chinami również powoli się pogarszały, ponieważ oba podmioty ścierają się o prawa człowieka i politykę prywatności danych.

Reklama

Apple było wielokrotnie zmuszane do spełniania chińskich żądań, takich jak wymóg hostowania danych iCloud chińskich klientów w obiektach zlokalizowanych geograficznie w Chinach oraz usunięcie otwartej dla wszystkich funkcji AirDrop, z której protestujący korzystali do komunikowania się i walki reżim chiński.

Rosyjska inwazja na Ukrainę była kolejnym sygnałem ostrzegawczym przed zbyt dużą zależnością od regionu. W następstwie wojny w zeszłym roku Apple mógł z łatwością opuścić rynek rosyjski, ponieważ miał tam stosunkowo niewielki biznes. Ale gdyby Chiny hipotetycznie postąpiły w podobny sposób, na przykład szeroko spekulowaną inwazję na Tajwan, Apple znalazłoby się na pierwszym miejscu.

Połączenie tych czynników ma podobno widział, jak Apple przyspiesza plany dla dywersyfikacji łańcucha dostaw. Ta umowa na produkcję słuchawek AirPods w Indiach jest jednym z namacalnych rezultatów tej pracy.

Oczywiście przejście behemota zajmie trochę czasu. Ponad 90% modeli iPhone’ów jest obecnie produkowanych w chińskich fabrykach, w skali dziesiątek milionów miesięcznie. Analitycy spodziewają się takiej proporcji spadnie do około 75% do 2025 r. wraz ze wzrostem produkcji w krajach takich jak Indie i Wietnam.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

CMA pogłębia sondę w sprawie fuzji VMware-Broadcom w związku z obawami, że może podnieść ceny serwerów w Wielkiej Brytanii

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) pogłębia dochodzenie ws Fuzja VMWare-Broadcompo zawarciu umowy o wartości 61 miliardów dolarów, może zahamować innowacje i podnieść...

NVIDIA GeForce RTX 4050 „Ada” pojawi się na rynku w czerwcu

Najpopularniejsza karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4050 „Ada”, która zastąpi RTX 3050, podobno zostanie wprowadzona na rynek w czerwcu 2023 r. Może to...

Pierwszym hipersamochodem Lamborghini typu plug-in jest Revuelto, który zastąpił Aventador

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o Lamborghini Revuelto 2024, jest to, że jest to pierwszy hybrydowy supersamochód plug-in włoskiego producenta samochodów. Drugą...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!