AIAIAI przedstawia przenośne monitory studyjne UNIT-4 Wireless+


AIAIAI po raz kolejny zaskakuje. Po wprowadzeniu na rynek słuchawek TMA-2 Wireless+ korzystających z własnego, 16-bitowego, bezprzewodowego protokołu cyfrowego audio o niskim opóźnieniu, nieskompresowany, duńscy innowatorzy zaprezentowali pierwsze na świecie przenośne bezprzewodowe monitory studyjne. Korzystając z tej samej technologii W+ Link, AAIAIAI zaprojektowało zestaw monitorów studyjnych, które można uwolnić od kabli, po usunięciu zarówno kabli audio, jak i zasilających. UNIT-4 Wireless+ to zasilane bateryjnie, przenośne 2-drożne monitory referencyjne, sprzedawane w cenie 800 EUR za parę.

AIAIAI po raz kolejny zaskakuje. Po wprowadzeniu na rynek słuchawek TMA-2 Wireless+ korzystających z własnego, 16-bitowego, bezprzewodowego protokołu cyfrowego audio o niskim opóźnieniu, nieskompresowany, duńscy innowatorzy zaprezentowali pierwsze na świecie przenośne bezprzewodowe monitory studyjne. Korzystając z tej samej technologii W+ Link, AAIAIAI zaprojektowało zestaw monitorów studyjnych, które można uwolnić od kabli, po usunięciu zarówno kabli audio, jak i zasilających. UNIT-4 Wireless+ to zasilane bateryjnie, przenośne 2-drożne monitory referencyjne, sprzedawane w cenie 800 EUR za parę.

Duńska firma znana jest z uważnego wsłuchiwania się w opinie swoich użytkowników, wywodzących się z kultury DJ-skiej, a monitory UNIT-4 Wireless+ są niewątpliwie wynikiem tej samej wnikliwej oceny rynku – i najprawdopodobniej zainspirowane innymi duńskimi innowacjami głośnikowymi, w szczególności od Soundboki Do Obudowa audio. Na pierwszy rzut oka monitory AIAIAI UNIT-4 Wireless+ to zwodniczo prosta konstrukcja klinowa, o której nikt nie powiedziałby, że ma być używana jako poważne referencyjne rozwiązanie odsłuchowe. A jednak firma obiecuje wydajność monitorów studyjnych zapewniających dokładność tonalną i precyzyjną scenę dźwiękową.

Kompaktowy i minimalistyczny, każdy głośnik AIAIAI UNIT-4 Wireless+ waży 2,5 kg ze względu na wbudowany akumulator, który pozwala na ponad 20 godzin odtwarzania. Wewnątrz znajdziemy klasyczną dwudrożną konstrukcję aktywną, wykorzystującą 4-calowy głośnik niskotonowy z papierową membraną o dużym wychyleniu i 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, ze zwrotnicą przy 3 kHz, zasilany przez moduł wzmacniacza mocy ciągłej 2x 30 W. Płaska charakterystyka częstotliwościowa +/-2 dB jest specyfikowana w zakresie od 50 Hz do 20 kHz, chociaż AIAIAI twierdzi, że głośniki są dostrojone tak, aby zapewnić „czyste rozszerzenie basu do 40 Hz”.

 

Tym, co naprawdę wyróżnia tę koncepcję, jest zastosowanie unikalnego bezprzewodowego protokołu audio AAIAIAI, który pozwala tym głośnikom zapewnić bardzo niskie opóźnienia, wymagane w zastosowaniach monitorujących. Autorska technologia W+ Link RF sprawdziła się w firmowym nadajniku bezprzewodowym i słuchawkach – i teraz wiemy, że nie jest oparta na SKAA, jak wykorzystuje np. Soundboks. Chociaż zawsze możemy podłączyć bezpośrednio nasze źródła dźwięku poprzez mini-jack 3,5 mm i zbalansowane wejścia TRS 6,3 mm, w przypadku głośników UNIT-4 Wireless+ AAIAII wykorzystało pełny potencjał bezprzewodowego dźwięku.

Reklama

Dźwięk można przesyłać strumieniowo do obu głośników za pomocą własnej bezprzewodowej technologii audio W+ Link, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty w stabilnym i solidnym połączeniu. Firma oferuje nowy, bardziej kompaktowy nadajnik X02 – dołączony do każdej pary UNIT-4 Wireless+ – który można podłączyć do dowolnego złącza USB-C lub minijack, aby zapewnić bezprzewodowy dźwięk ze źródła o bardzo niskim opóźnieniu. Każdy nadajnik X02 transmituje jednocześnie do dwóch urządzeń W+ Link. W razie potrzeby użytkownicy mogą także odtwarzać dźwięk stereo przez Bluetooth, ponieważ głośniki są również urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth 5.2.

 

Obudowa z systemem bass reflex o pojemności 3 litrów wykonana jest ze sztywnego tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, a uzyskaną niską charakterystykę basu uzyskano dzięki połączeniu niezwykle dużego wychylenia głośnika niskotonowego i optymalizacji konstrukcji otworu wentylacyjnego ze złożoną konstrukcją, która pozwala w pełni wykorzystać ograniczona przestrzeń wewnętrzna obudowy. Ten otwór basowy służy również jako wygodny uchwyt do przenoszenia. AIAIAI twierdzi, że ponieważ są to monitory studyjne, nie wykorzystuje procesora DSP do sztucznego wzmacniania basu, a po prostu wyrównuje wybrane częstotliwości w celu uzyskania płaskiej charakterystyki.

Przednia przegroda została zaprojektowana tak, aby zintegrować falowód głośnika wysokotonowego, generując najbardziej neutralną reakcję do 30 stopni poza osią, podczas gdy minimalna konstrukcja przodu pomaga zapewnić precyzyjną scenę dźwiękową. Użytkownicy mogą ustawić monitory UNIT-4 w standardowej pozycji pionowej lub na boku w trybie „monitor sceniczny”. Obudowa klinowa pozwala na ustawienie kąta 30 stopni w górę, co jest przydatne do nagrywania monitorowania lub występów. Gumowe nóżki UNIT-4 zapewniają przyczepność i izolację od różnych powierzchni, a AAIAIAI oferuje nawet dodatkowe podkładki Iso UNIT-4 z nachyleniem lub spadkiem 6 stopni, zapewniające lepszą izolację między głośnikiem a powierzchnią roboczą.

A ponieważ monitory UNIT-4 Wireless+ zostały zaprojektowane z myślą o przenośności, duńska firma zadbała również o to, aby użytkownicy mieli możliwość kompensowania różnych pomieszczeń i ich charakterystyki. Aplikacja AIAIAI łączy się z monitorami przez Bluetooth i oferuje konfigurowalny 5-pasmowy korektor, który aktualizuje głośniki w czasie rzeczywistym i zawiera kilka fachowo dostrojonych ustawień wstępnych, aby uwzględnić najczęstsze przypadki.

 

Efekt pracy szwajcarskiego domu projektowego Pantera i Tourrona, monitory studyjne UNIT-4 Wireless+ to konstrukcja bezklejowa, która pozwala użytkownikom rozebrać cały głośnik za pomocą zaledwie dwóch śrubokrętów i zaktualizować lub wymienić komponenty, takie jak akumulatory, przetworniki i bezprzewodową elektronikę. Wszystkie główne komponenty są produkowane w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, pochodzących ze źródeł pokonsumenckich. Przednia metalowa kratka zapewniająca dodatkową ochronę jest elementem opcjonalnym.

Z tyłu głośników znajdziemy wejście zasilania prądem stałym, zbalansowane i niezbalansowane porty audio oraz dwa przyciski łączności – jeden do przełączania pomiędzy W+ Link lub źródłem Bluetooth, a drugi do przełączania między lewym/prawym/stereo/mono. Na górze głośnika znajduje się regulacja głośności oraz przycisk wielofunkcyjny (pojedyncze naciśnięcie powoduje odtwarzanie/wstrzymanie w trybie Bluetooth i wyciszenie/wyłączenie wyciszenia w innych trybach łączności lub długie naciśnięcie w celu włączenia/wyłączenia zasilania we wszystkich trybach). Zintegrowana bateria zapewnia 20 godzin odtwarzania po zaledwie 2 godzinach ładowania, a użytkownicy mogą monitorować stan baterii za pomocą pierścieniowej diody LED otaczającej główny głośnik niskotonowy. Ten przedni pierścień LED wskazuje również tryb parowania i poziom głośności.

 

AIAIAI oferuje głośniki UNIT-4 Wireless+ jako ekosystem, podobnie jak firma robi to ze swoimi modułowymi słuchawkami. Użytkownicy mogą zamówić parę monitorów studyjnych z nadajnikiem X02 jako gotowy do użycia pakiet lub pojedyncze głośniki, ochronny pokrowiec wykonany z kompostowalnego materiału tekstylnego z paskiem i kieszeniami, ochronny zderzak wykonany z silikonu pochodzącego z recyklingu, zapewniający dodatkowe ochrona w podróży oraz wspomniane podkładki izolacyjne, również wykonane w 100% z silikonu pochodzącego z recyklingu.
www.aiaiai.audioSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment