AI przeglądarki Opera GX otrzymuje nowe funkcje


Opera GX, przeglądarka dla graczy, wprowadza znaczącą aktualizację wbudowanej w przeglądarkę sztucznej inteligencji, Aria. Ta aktualizacja udostępnia użytkownikom najnowsze funkcje sztucznej inteligencji, które Opera udostępniła w ramach eksperymentalnego programu AI Feature Drops w strumieniu deweloperskim przeglądarki Opera One. Funkcje, które pojawią się w Operze GX, zwiększają możliwości Arii, wprowadzając generowanie i zrozumienie obrazu, komunikację głosową, opcję podsumowania czatu i łącza do źródeł.

Generowanie obrazu i wyjście głosu
Obrazy są kluczowe dla dzisiejszej sieci, więc ta aktualizacja Opera GX kładzie silny nacisk na wizualizację. Dzięki tej aktualizacji Aria zyskuje możliwość przekształcania podpowiedzi tekstowych i opisów w unikalne obrazy przy użyciu modelu generowania obrazów Imagen2 firmy Google. Aria identyfikuje intencję użytkownika, aby wygenerować obraz na podstawie podpowiedzi konwersacyjnych. Mogą również użyć opcji „regeneruj”, aby Aria wymyśliła nowy obraz. Aria pozwala im generować 30 obrazów dziennie na użytkownika.

Dzięki tej poprawce Aria zyskuje również możliwość odczytywania odpowiedzi na głos, korzystając z modelu WaveNet firmy Google. Jest to korzystne dla tych, którzy normalnie korzystają z czytników ekranu, lubią wykonywać wiele zadań jednocześnie lub potrzebują usłyszeć informacje zamiast je czytać.

Zrozumienie obrazu
Użytkownicy Internetu szukają informacji o czymś, co zobaczyli, równie często, jak o czymś, o czym przeczytali lub usłyszeli. Dlatego Aria zyskuje również możliwości rozumienia obrazu. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz przesłać obraz do Aria, o który mogą zapytać narzędzie AI w ramach rozmowy na czacie. Na przykład, jeśli obraz przedstawia nieznany zestaw słuchawkowy, zidentyfikuje jego markę i model, a także poda pewien kontekst na jego temat. Albo użytkownik może zrobić zdjęcie zadania matematycznego i zapytać Aria, jak je rozwiązać.

Ulepszenia czatu
W tej aktualizacji ulepszono również czat tekstowy z Aria dzięki dwóm nowym funkcjonalnościom: „Podsumowanie czatu” i „Linki do źródeł”. Pierwsza z nich zapewnia użytkownikom zwięzłe podsumowanie całej rozmowy z Aria, umożliwiając im podsumowanie najważniejszych informacji. W drugiej funkcji Aria dostarcza użytkownikowi linki do źródeł dotyczących tematu rozmowy, umożliwiając mu uzyskanie większego kontekstu dotyczącego jego zapytania. Opera GX otrzymała również przeprojektowany wiersz poleceń Aria, który użytkownicy mogą teraz łatwo aktywować, naciskając kombinację przycisków „ctrl + /” lub „cmd + /”. Umożliwia to użytkownikowi otwarcie dodatkowego okna pływającego zamiast korzystania z Aria ze strony rozszerzenia.

Dzięki tym nowym funkcjom Opera GX zapewnia Arii znaczne wzmocnienie i zapewnia społeczności graczy aktualnego asystenta AI, który jest teraz bardziej dostępny i wydajny niż wcześniej.

Aktualizacja Aria jest już dostępna dla każdego użytkownika Opery GX.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment