Adobe Photoshop jest teraz zoptymalizowany dla Apple Silicon Mac, ML Super Resolution pojawi się w Lightroom


Adobe dzisiaj zaktualizowany program Photoshop w systemie macOS z natywną obsługą Apple Silicon Macs z M1. Ponadto firma wprowadza ulepszenia do programu Photoshop na iPadzie i prezentuje podgląd nowej funkcji ML Super Resolution.

W listopadzie zeszłego roku Adobe podgląd Obsługa M1 w Photoshopie z mniejszą wersją beta. Jeśli korzystałeś z wersji beta na własnym komputerze, spodziewaj się podobnej, jeśli nie większej wydajności w dzisiejszej pełnej wersji. Testowałem wydaną dzisiaj natywną wersję programu Photoshop i stwierdziłem, że jest to zdecydowanie najszybsza aplikacja Adobe, która uruchamia się i działa na moim M1 MacBook Air.

Adobe twierdzi, że w swoich wewnętrznych testach zauważyło 1,5-krotną poprawę szybkości w podobnie skonfigurowanych systemach poprzedniej generacji. Jest kilka kompromisów. Funkcje takie jak Zaproś do edycji dokumentów w chmurze i Synchronizacja ustawień wstępnych nie są jeszcze dostępne w najnowszej kompilacji. W międzyczasie Adobe twierdzi, że klienci mogą wrócić do Rosetta 2, jeśli napotkają brakującą funkcję lub problem z komunikacją między dwiema aplikacjami Creative Cloud.

Znajdź więcej informacji na temat Witryna Adobe i dowiedz się, co nowego w programie Photoshop na iPadzie, na przykład Historia wersji Cloud Documents i udostępnianie Cloud Documents offline.

Nowością jest również dzisiaj Super rozdzielczość funkcja wtyczki Adobe Camera Raw, która wkrótce będzie dostępna w Lightroom i Lightroom Classic. Adobe twierdzi, że narzędzie może zamienić 10-megapikselowy obraz w 40-megapikselowy obraz dzięki uczeniu maszynowemu. Ta funkcja ma być bezpośrednim konkurentem dla pionierskich prac ML Super Resolution w pakiecie Pixelmator.

Od Adobe:

Powiększanie zdjęcia często powoduje rozmycie szczegółów, ale Super Resolution ma asa w rękawie: zaawansowany model uczenia maszynowego wyszkolony na milionach zdjęć. Wspierany przez ten obszerny zestaw treningowy, Super Resolution może inteligentnie powiększać zdjęcia, zachowując czyste krawędzie i zachowując ważne szczegóły.

Korzystanie z Super Resolution jest łatwe: kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie (lub przytrzymaj klawisz Control podczas normalnego klikania) i wybierz „Ulepsz…” z menu kontekstowego. W oknie dialogowym Enhance Preview zaznacz pole Super Resolution i naciśnij Enhance.

Reklama
Resampling dwusześcienny a super rozdzielczość

Możesz dowiedzieć się więcej o technicznej implementacji Super Resolution i zobaczyć więcej przykładowych obrazów na Blog Adobe. Firma Adobe nie ogłosiła konkretnych ram czasowych dla wsparcia w Lightroom.

Obecnie Adobe, obok Photoshopa wydał ważne aktualizacje do narzędzi wideo i audio Creative Cloud. Dowiedz się o najważniejszych cechach poniżej i skorzystaj z łączy, aby uzyskać dodatkowe informacje od Adobe:

Pr__New-Captions-Workflow
 • Nowy przepływ pracy z napisami w programie Premiere Pro oferuje wszechstronny zestaw narzędzi do szybkiego dodawania, dostosowywania i stylizowania podpisów i napisów. Przepływy pracy dotyczące napisów zostaną jeszcze bardziej przyspieszone dzięki funkcjom zamiany mowy na tekst jeszcze w tym roku.
 • Kopiuj i wklejaj zestawy efektów ścieżek audio w programie Premiere Pro: oprócz opcji kopiowania poszczególnych efektów dźwiękowych, użytkownicy mogą teraz kopiować i wklejać kompletne zestawy efektów dźwiękowych między ścieżkami audio.
 • Szybszy stabilizator Warp (także w After Effects) – zoptymalizowana analiza zapewnia 4-krotne zwiększenie prędkości w celu zmniejszenia drgań kamery w materiałach UHD.
 • Obsługa rozszerzonych formatów (także w After Effects i Media Encoder) obejmuje teraz możliwość importowania materiału ARRI Alexa Mini.
Ae_New-3D-tools
 • Podgląd szkicu 3D w czasie rzeczywistym w After Effects zapewnia użytkownikom natychmiastową informację zwrotną na temat projektów 3D w panelu Comp, dzięki czemu mogą szybciej podejmować kreatywne decyzje i łatwiej wprowadzać iteracje w projektach.
 • Płaszczyzna podłoża 3D w After Effects pomaga projektantom zorientować projekty w przestrzeni, zapewniając linię horyzontu, punkt zbiegu i siatkę z przyciąganiem do precyzyjnego pozycjonowania i wyrównywania obiektów.
 • Bardziej efektywny pasek narzędzi kompozycji w After Effects jest bardziej logicznie zorganizowany i prezentuje narzędzia kontekstowo, w oparciu o bieżące zadanie.
 • Renderowanie wielu klatek w After Effects (publiczna wersja beta) zapewnia do 300% szybsze renderowanie podczas eksportowania kompozycji z wielordzeniowymi procesorami. Ponadto usprawniona kolejka renderowania wyróżnia teraz najważniejsze informacje, aby uprościć proces eksportu.
 • Zastępowanie nośników w szablonach ruchomych grafik.
MOGRT_MediaReplacement
 • 24 nowe ustawienia filtrów kolorów.
 • Nowy, niezawodny format pliku projektu dla nowo utworzonych lub zapisanych jako projekty, który jest szybszy i bardziej kompaktowy, a także jest bardziej odporny na utratę zasilania i konflikty synchronizacji plików.
 • Nowa przykładowa marionetka, Gra w klasy, żaba, która prezentuje Limb IK i jest wyposażona w wiele wyzwalaczy dłoni i stóp, a także powtórkę do wyskakiwania z ekranu.
 • Opcje przyciągania do osi czasu, Przyciągaj do ramek i Przyciągaj do obiektów pozwalają kontrolować przyciąganie do granic ramek i innych obiektów na osi czasu.
 • Zachowanie podczas chodzenia jest domyślne w opcji Przypinaj stopy podczas stania.

Przesłuchanie

 • Tryb nagrywania wstawiania w programie Audition umożliwia użytkownikom wstawianie nowych nagrań w dowolnym miejscu pliku audio, zgrywanie istniejącego dźwięku do przodu, bez konieczności ręcznego wycinania oddzielnego segmentu audio.
 • Obecnie dostępne są dziesiątki nowych szablonów ruchomych grafik z funkcją zastępowania multimediów.

Adobe dodał również sprawiedliwy język i zaktualizował obrazy referencyjne w różnych aplikacjach poszanowanie różnorodności użytkowników. Aktualizacje projektów zespołowych pozwalają użytkownikom na szybsze udostępnianie zmian w projektach i przeszukiwanie projektów dwukrotnie szybciej niż wcześniej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment