Adobe Photoshop jest teraz zoptymalizowany dla Apple Silicon Mac, ML Super Resolution pojawi się w Lightroom


Adobe dzisiaj zaktualizowany program Photoshop w systemie macOS z natywną obsługą Apple Silicon Macs z M1. Ponadto firma wprowadza ulepszenia do programu Photoshop na iPadzie i prezentuje podgląd nowej funkcji ML Super Resolution.

W listopadzie zeszłego roku Adobe podgląd Obsługa M1 w Photoshopie z mniejszą wersją beta. Jeśli korzystałeś z wersji beta na własnym komputerze, spodziewaj się podobnej, jeśli nie większej wydajności w dzisiejszej pełnej wersji. Testowałem wydaną dzisiaj natywną wersję programu Photoshop i stwierdziłem, że jest to zdecydowanie najszybsza aplikacja Adobe, która uruchamia się i działa na moim M1 MacBook Air.

Adobe twierdzi, że w swoich wewnętrznych testach zauważyło 1,5-krotną poprawę szybkości w podobnie skonfigurowanych systemach poprzedniej generacji. Jest kilka kompromisów. Funkcje takie jak Zaproś do edycji dokumentów w chmurze i Synchronizacja ustawień wstępnych nie są jeszcze dostępne w najnowszej kompilacji. W międzyczasie Adobe twierdzi, że klienci mogą wrócić do Rosetta 2, jeśli napotkają brakującą funkcję lub problem z komunikacją między dwiema aplikacjami Creative Cloud.

Znajdź więcej informacji na temat Witryna Adobe i dowiedz się, co nowego w programie Photoshop na iPadzie, na przykład Historia wersji Cloud Documents i udostępnianie Cloud Documents offline.

Nowością jest również dzisiaj Super rozdzielczość funkcja wtyczki Adobe Camera Raw, która wkrótce będzie dostępna w Lightroom i Lightroom Classic. Adobe twierdzi, że narzędzie może zamienić 10-megapikselowy obraz w 40-megapikselowy obraz dzięki uczeniu maszynowemu. Ta funkcja ma być bezpośrednim konkurentem dla pionierskich prac ML Super Resolution w pakiecie Pixelmator.

Od Adobe:

Powiększanie zdjęcia często powoduje rozmycie szczegółów, ale Super Resolution ma asa w rękawie: zaawansowany model uczenia maszynowego wyszkolony na milionach zdjęć. Wspierany przez ten obszerny zestaw treningowy, Super Resolution może inteligentnie powiększać zdjęcia, zachowując czyste krawędzie i zachowując ważne szczegóły.

Korzystanie z Super Resolution jest łatwe: kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie (lub przytrzymaj klawisz Control podczas normalnego klikania) i wybierz „Ulepsz…” z menu kontekstowego. W oknie dialogowym Enhance Preview zaznacz pole Super Resolution i naciśnij Enhance.

Reklama
Resampling dwusześcienny a super rozdzielczość

Możesz dowiedzieć się więcej o technicznej implementacji Super Resolution i zobaczyć więcej przykładowych obrazów na Blog Adobe. Firma Adobe nie ogłosiła konkretnych ram czasowych dla wsparcia w Lightroom.

Obecnie Adobe, obok Photoshopa wydał ważne aktualizacje do narzędzi wideo i audio Creative Cloud. Dowiedz się o najważniejszych cechach poniżej i skorzystaj z łączy, aby uzyskać dodatkowe informacje od Adobe:

Pr__New-Captions-Workflow
 • Nowy przepływ pracy z napisami w programie Premiere Pro oferuje wszechstronny zestaw narzędzi do szybkiego dodawania, dostosowywania i stylizowania podpisów i napisów. Przepływy pracy dotyczące napisów zostaną jeszcze bardziej przyspieszone dzięki funkcjom zamiany mowy na tekst jeszcze w tym roku.
 • Kopiuj i wklejaj zestawy efektów ścieżek audio w programie Premiere Pro: oprócz opcji kopiowania poszczególnych efektów dźwiękowych, użytkownicy mogą teraz kopiować i wklejać kompletne zestawy efektów dźwiękowych między ścieżkami audio.
 • Szybszy stabilizator Warp (także w After Effects) – zoptymalizowana analiza zapewnia 4-krotne zwiększenie prędkości w celu zmniejszenia drgań kamery w materiałach UHD.
 • Obsługa rozszerzonych formatów (także w After Effects i Media Encoder) obejmuje teraz możliwość importowania materiału ARRI Alexa Mini.
Ae_New-3D-tools
 • Podgląd szkicu 3D w czasie rzeczywistym w After Effects zapewnia użytkownikom natychmiastową informację zwrotną na temat projektów 3D w panelu Comp, dzięki czemu mogą szybciej podejmować kreatywne decyzje i łatwiej wprowadzać iteracje w projektach.
 • Płaszczyzna podłoża 3D w After Effects pomaga projektantom zorientować projekty w przestrzeni, zapewniając linię horyzontu, punkt zbiegu i siatkę z przyciąganiem do precyzyjnego pozycjonowania i wyrównywania obiektów.
 • Bardziej efektywny pasek narzędzi kompozycji w After Effects jest bardziej logicznie zorganizowany i prezentuje narzędzia kontekstowo, w oparciu o bieżące zadanie.
 • Renderowanie wielu klatek w After Effects (publiczna wersja beta) zapewnia do 300% szybsze renderowanie podczas eksportowania kompozycji z wielordzeniowymi procesorami. Ponadto usprawniona kolejka renderowania wyróżnia teraz najważniejsze informacje, aby uprościć proces eksportu.
 • Zastępowanie nośników w szablonach ruchomych grafik.
MOGRT_MediaReplacement
 • 24 nowe ustawienia filtrów kolorów.
 • Nowy, niezawodny format pliku projektu dla nowo utworzonych lub zapisanych jako projekty, który jest szybszy i bardziej kompaktowy, a także jest bardziej odporny na utratę zasilania i konflikty synchronizacji plików.
 • Nowa przykładowa marionetka, Gra w klasy, żaba, która prezentuje Limb IK i jest wyposażona w wiele wyzwalaczy dłoni i stóp, a także powtórkę do wyskakiwania z ekranu.
 • Opcje przyciągania do osi czasu, Przyciągaj do ramek i Przyciągaj do obiektów pozwalają kontrolować przyciąganie do granic ramek i innych obiektów na osi czasu.
 • Zachowanie podczas chodzenia jest domyślne w opcji Przypinaj stopy podczas stania.

Przesłuchanie

 • Tryb nagrywania wstawiania w programie Audition umożliwia użytkownikom wstawianie nowych nagrań w dowolnym miejscu pliku audio, zgrywanie istniejącego dźwięku do przodu, bez konieczności ręcznego wycinania oddzielnego segmentu audio.
 • Obecnie dostępne są dziesiątki nowych szablonów ruchomych grafik z funkcją zastępowania multimediów.

Adobe dodał również sprawiedliwy język i zaktualizował obrazy referencyjne w różnych aplikacjach poszanowanie różnorodności użytkowników. Aktualizacje projektów zespołowych pozwalają użytkownikom na szybsze udostępnianie zmian w projektach i przeszukiwanie projektów dwukrotnie szybciej niż wcześniej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment