5 wskazówek, które musisz znać


iOS 17 wprowadza wiele nowych funkcji do iPhone’a. Od (wreszcie) umożliwienia użytkownikom zmiany domyślnego dźwięku powiadomienia (wkrótce w aktualizacji iOS 17.2) po nową funkcję plakatów kontaktowych w aplikacji Telefon i ulepszenia aplikacji FaceTime, iMessage i Safari, iOS 17 jest pełen funkcji. Istnieje również wiele ukryte funkcje w iOS 17 które możesz sprawdzić tutaj.Jednak jedną z wyróżniających się funkcji jest nowy tryb StandBy. Tryb gotowości zamienia iPhone’a w inteligentny wyświetlacz, który podczas ładowania pokazuje ważne informacje, takie jak godzina, wydarzenia w kalendarzu i pogoda. Możesz jednak nie wiedzieć, że możesz dostosować tryb gotowości do własnych upodobań. Oto kilka wskazówek dotyczących trybu gotowości, które musisz znać:

Powiązany

Reklama
Najlepsze stojaki do ładowania iPhone’a, aby wypróbować nową funkcję StandBy w iOS 17

iOS 17 wprowadza nową funkcję StandBy, która zmienia iPhone’a w inteligentny wyświetlacz domowy. Oto najlepsze podstawki ładujące, które możesz wypróbować.

eksportE417C682-036B-472E-BBCB-039B6B80EBE5a

Jedną z wyróżniających się funkcji trybu gotowości jest ekran widżetów, który jest niezwykle przydatny. Na ekranie gotowości możesz umieścić maksymalnie dwie kolumny widżetów obok siebie i łatwo je przeglądać. Ten tryb oferuje również stosy widżetów i opcje takie jak Inteligentne obracanie i Sugestie widżetów. Dzięki interaktywnym widżetom iOS 17 możesz z nich korzystać również w tym trybie.

Możesz na przykład utworzyć stos widżetów zwiększających produktywność, taki jak zegar i lista zadań, a także łatwo oznaczać zadania jako ukończone, siedząc przy biurku w biurze. Możesz także dołączyć widżety dotyczące pogody, notowań giełdowych i wszystkiego, czego potrzebujesz. Dostosowywanie stosu widżetów jest proste: wystarczy przytrzymać i uwierzytelnić się za pomocą Face ID, a następnie dodać widżety do stosu za pomocą przycisku + w lewym górnym rogu.

tryb gotowości biblioteki zdjęć 1111

Gdy przesuniesz palcem w prawo na ekranie widżetów, znajdziesz ekran zdjęć, który jest jedną z wyróżniających się funkcji trybu gotowości. Tutaj pięknie prezentuje wybrany wybór zdjęć z Twojej biblioteki zdjęć. Przeglądając zdjęcia, wyświetla w prawym górnym rogu szczegółowe informacje, takie jak lokalizacja zdjęcia i data jego zrobienia, a także bieżący czas. Możesz także dostosować obrazy, które widzisz tutaj.

Domyślnie funkcja StandBy wyświetla wyróżnione zdjęcia, ale można ją łatwo przełączyć, aby wyświetlała obrazy natury, zwierząt domowych, miast lub ludzi. Jeśli chcesz dodać do miksu określone albumy, po prostu naciśnij i przytrzymaj zdjęcie, a następnie dotknij przycisku +. Z drugiej strony możesz ukryć zdjęcia lub albumy, które Ci się nie podobają, korzystając z ikony oka w lewym górnym rogu.

3 Zapobiegaj automatycznemu wyłączaniu trybu gotowości

Zapobiegaj automatycznemu wyłączaniu przewodnika po obrazach w trybie gotowości

Domyślnie Twój iPhone może automatycznie włączyć ekran StandBy, na przykład gdy wykryje ruch w pomieszczeniu lub użyje czujników, takich jak czujnik światła otoczenia. Jeśli jednak nie chcesz, aby ekran StandBy wyłączał się i pozostawał włączony, przejdź do Ustawienia ➝ Czuwanie ➝ Wyświetlaczi w sekcji „Wyłącz wyświetlacz” wybierz Nigdy. Należy jednak pamiętać, że ta funkcja jest dostępna wyłącznie dla iPhone’a 14 Pro I iPhone’a 15 Pro modele. Jeśli masz inny model iPhone’a, tryb gotowości nie będzie aktywny przez cały czas i konieczne będzie dotknięcie ekranu, aby go wybudzić.

4 Przypisz różne ekrany trybu gotowości do różnych ładowarek MagSafe

tryb gotowości na różnych ładowarkach Magsafe

Źródło: Pocketnow / Sanuj Bhatia

Oto mało znana wskazówka: Twój iPhone może zapamiętać preferowaną konfigurację ekranu i widżetu dla każdej ładowarki MagSafe. Na przykład mam skonfigurowany zegar cyfrowy i wyświetlacz pogody Podstawka ładująca ESR 6 w 1 przy moim łóżku, podczas gdy mój Ładowarka Casetify MagSafe na moim biurku pokazuje widżety zegara i kalendarza. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie będziesz musiał przełączać ekranów podczas korzystania z trybu StandBy z różnymi ładowarkami.

5 Wyświetlaj aktywności na żywo w trybie gotowości

występ na żywo w trybie gotowości

Możesz także użyć trybu gotowości, aby zaprezentować działania na żywo w trybie pełnoekranowym. Gdy na ekranie blokady Twojego iPhone’a jest aktywna Aktywność na żywo, w trybie gotowości u góry będzie wyświetlany dymek. Po prostu dotknij dymku, aby wyświetlić aktywność na żywo na pełnym ekranie, co może być bardzo przydatne. Używam tej funkcji, aby zamienić mojego iPhone’a w cyfrową tablicę wyników z wynikami piłki nożnej, ale działa ona z prawie każdą aplikacją obsługującą aktywności na żywo, w tym z funkcją Teraz odtwarzane, umożliwiając sterowanie muzyką, filmami i podcastami.

6 Dodatkowa wskazówka: jak wyjść i wyłączyć tryb gotowości

wyłącz przewodnik po obrazach w trybie gotowości

Wiem, że nie każdemu podoba się tryb StandBy. Nawigacja może być nieco trudna, a jeśli chcesz uzyskać dostęp do ekranu głównego iPhone’a, musisz obrócić go do pionu, a następnie otworzyć żądaną aplikację, co nie jest zbyt intuicyjne. Jeśli nie jesteś fanem trybu StandBy, możesz go łatwo wyłączyć. Po prostu przejdź do Ustawienia ➝ Czuwanie i wyłącz przełącznik obok opcji StandBy. Dzięki temu Twój iPhone nie będzie aktywował trybu StandBy podczas ładowania w trybie poziomym i będziesz mógł nadal używać go w poziomie, jak zwykle.


 • pbi-iphone-15

  iPhone’a 15

  iPhone 15 jest wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz OLED z nową technologią Dynamic Island, podwójną konfiguracją aparatu, nowymi kolorami i portem USB typu C. Jest zasilany przez chip Apple A16 Bionic i jest najtańszym iPhonem z najwyższej półki, jaki możesz dziś dostać w swoje ręce.

 • pbi-iphone-15-pro-max

  iPhone’a 15 Pro Maxa

  iPhone 15 Pro Max to najnowszy i najlepszy smartfon w ofercie Apple. Smartfon napędza najnowszy chipset Apple A17 Pro, współpracujący z 8 GB pamięci RAM. Ma bardziej wyrafinowaną obudowę z tytanu, dzięki czemu jest lżejszy i wygodniejszy, a także jest wyposażony w nowy teleobiektyw peryskopowy.

 • PBI iPhone 14 Północ

  Apple iPhone 14

  iPhone 14 wchodzi na rynek jako smartfon, który można wybrać, jeśli zależy Ci na wysokiej wydajności, świetnych aparatach i żywotności baterii, która z łatwością wystarczy Ci na cały dzień użytkowania.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...
Advertisment