5 ulepszeń, które chcielibyśmy zobaczyć w telefonie Nothing 2


Obecne przedsięwzięcie technologiczne Carla Pei, Nothing — firma z siedzibą w Londynie — stale wkracza na rynek smartfonów i świat akcesoriów, które się wokół niego obracają. Jej pierwszy smartfon, Nothing Phone (1), zapowiadał się jako urządzenie, które zaznaczyło wszystkie pola w naszej recenzjia nieco ponad sześć miesięcy później urządzenie zestarzało się wyjątkowo dobrze.


Na targach MWC 2023 Pei ujawnił, że kontynuacja jego pierwszego smartfona będzie wyposażona w procesor Snapdragon z serii 8 – to nadało ton kolejnemu urządzeniu – wskazując, że będzie ono mocniejsze i prawdopodobnie droższe oraz premium. A te ostatnie zapowiedzi dają nam doskonałą okazję do przedyskutowania funkcji i ulepszeń, które chcielibyśmy zobaczyć w tym następcy. Więc zanurzmy się od razu.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Bardziej komfortowy projekt

Reklama

Na początek porozmawiajmy o projektowaniu. Był to nie tylko główny element telefonu Nothing Phone (1) i jeden z najczęściej omawianych punktów w każdej recenzji. Większość tego zawdzięcza Glyphowi – układowi 900 diod LED, które świecą w różnych wzorach – i przezroczystemu szklanemu tyłowi. Pracuj nad tym kształtem podobnym do najpopularniejszego smartfona na świecie — iPhone’a — i mamy przepis na przyciągający wzrok lub przynajmniej generujący nagłówki sprzęt.

Ale jak iPhone’a 14 Pro Max i jego poprzednicy dwaj poprzednicy, telefon Nothing (1), wydawał się trochę nieporęczny, kiedy go recenzowałem. Tak więc, chociaż jest łatwiejszy w obsłudze niż duży iPhone, krótsza obudowa lub zmniejszona grubość mogą sprawić, że urządzenie będzie jeszcze lepsze.

Chociaż sugerowalibyśmy gładsze krzywe podobne do OnePlus 11, który niedawno mieliśmy praktyczne doświadczenie z utrzymaniem tożsamości marki jest ważne. Dlatego chcielibyśmy zobaczyć nieco mniejszy telefon Nothing Phone (2), którego konstrukcja nie odbiega od obecnego modelu.

Jaśniejszy wyświetlacz

Nic Telefon 1

Telefon Nothing (1) ma jeden z najlepszych wyświetlaczy smartfonów ze średniej półki: kropka. Połączenie jednolitych ramek, rozdzielczości Full HD, wyrazistej kalibracji kolorów i częstotliwości odświeżania 120 Hz to kombinacja zapewniająca sukces. Ale jasność to kolejny aspekt, który, jeśli zostanie ulepszony, może znacznie poprawić wrażenia użytkownika.

Telefon Nothing (1) ma ocenę 500 nitów (po ustawieniu ręcznego trybu jasności), a jego tryb automatyczny osiąga maksimum na poziomie 700 nitów – mówiono, że odtwarzanie treści HDR podnosi panel do 1200 nitów.

W telefonie Nothing Phone (2) spodziewamy się, że producent OEM będzie miał jasność 800 nitów. Ulepszenie dostosuje telefon do konkurentów, takich jak iPhone 13/14, Pixel 7 i Galaxy S23. Zmiana zniweczy jedyny prawdziwy słaby punkt, który zaobserwowaliśmy podczas testowania wyświetlacza telefonu Nothing (1).

Jeśli Nothing zdecyduje się na ulepszenie swojego wariantu Gorilla Glass dla warstwy szklanej, jest to plus, ale nie lobbowalibyśmy za nim.

Wszechstronny aparat

zdjęcie skupiające się na układzie dwóch aparatów w telefonie Nothing 1

Następna jest kamera. The Nothing Phone (1) zdecydował się wysłać tylko niezbędne rzeczy; oznaczało to, że w smartfonie były tylko dwa obiektywy i nie było 2-megapikselowych czujników makro ani czujników koloru. Wydajność systemu z dwoma kamerami — 50-megapikselowy szeroki i 50-megapikselowy ultraszeroki — była więcej niż akceptowalna, a aktualizacje oprogramowania jeszcze bardziej poprawiły wyniki w miarę upływu czasu.

Tak więc, jeśli włączenie procesora z serii Snapdragon 8 przenosi telefon na trasę premium – z dala od jego statusu średniego zasięgu – chcielibyśmy zobaczyć trzeci teleobiektyw, który zapewni użytkownikowi dodatkową perspektywę i różnorodność. Ponadto mamy nadzieję, że dostęp Nothing do wewnętrznego zespołu programistów zapewni spójne kolory na obrazach przechwyconych ze wszystkich czujników.

zdjęcie skupiające się na przednim aparacie telefonu Nothing 1

Przedni aparat telefonu Nothing Phone (1) nie był czymś, o czym można by pisać do domu, ale robił dobre zdjęcia. Załóżmy, że Nic nie zdecyduje się na zmianę sprzętu; mamy nadzieję, że połączenie nowego procesora i oprogramowania poprawi jakość obrazu. Ponadto Nic nie powinno umożliwiać nagrywania materiału 4K, funkcji, którą wiele marek smartfonów zdaje się ignorować.

Pełna nadziei implementacja Qi2

obraz przedstawiający wskaźnik ładowania na telefonie Nothing 1

Chociaż okno uruchamiania Nothing Phone (2) musi być jasne, wiemy o tym Bezprzewodowe ładowanie Qi2 trafi na smartfony pod koniec 2023 roku. Jeśli więc Nothing może dostosować swoją premierę do tej wersji — lub być może opracować wsparcie dla standardu — uważamy, że będzie to pozytywny dodatek do smartfona.

Jego smartfon obsługuje już bezprzewodowe ładowanie Qi, funkcję dość wygodną w użyciu; dodanie tablicy magnetycznej Qi2 tylko poprawi wrażenia.

Jeszcze lepsze wrażenia z korzystania z oprogramowania

zdjęcie przedstawiające wyświetlacz z równą ramką telefonu Nothing 1 umieszczonego na stole

Wreszcie, mamy nadzieję, że wraz z premierą telefonu Nothing Phone (2) pojawi się jeszcze lepsze oprogramowanie. W momencie premiery telefon Nothing Phone (1) był dość pusty, aw niektórych przypadkach słabo zoptymalizowany. Carl Pei zasugerował, że brak wewnętrznego zespołu programistów doprowadził do takiego doświadczenia z oprogramowaniem.

Ale dzięki wewnętrznemu zespołowi, który stoi teraz za Nothing OS, doświadczenie w oprogramowaniu pokazuje unikalne elementy i solidność. Mamy nadzieję, że ten zespół może przełożyć sukces, jaki odniósł z Nothing OS 1.5, na używany pakiet oprogramowania Androida 14 oferowane w telefonie Nothing Phone (2) z jeszcze większą liczbą funkcji.

Nothing Phone (2) ma trudny czyn do naśladowania

Podczas gdy nowy procesor z pewnością zachwyci użytkowników, zastanawiamy się, jakie inne zmiany wprowadzi marka, aby skierować klientów w jego stronę. Dyrektor generalny, Carl Pei, potwierdził, że tym razem telefon pojawi się w Stanach Zjednoczonych, bez potrzeby programu beta i miejmy nadzieję, że bez znaków zapytania wokół wsparcia operatora.

Podążanie za urządzeniem, które zrobiło tak wiele rzeczy dobrze, może być trudne na bezlitosnym rynku. Ze względu na swojego solidnego poprzednika telefon Nothing Phone (2) ma trudne zadanie do wykonania i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć urządzenie, które trafi na rynek.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!