5 najszybszych speedrunów Mario — od Super Mario Bros. po Odyssey


Mario jest włoskim hydraulikiem bez tyłka i nogi, które mogą biegać jak wiatr. W tegorocznym Film Super Mario Bros, ma nieudolną osobowość. Jednak w rękach zręcznego gracza Mario może stać się chudą, podłą maszyną do skakania po rurze. Najbardziej utalentowani gracze mogą ukończyć grę Super Mario 64, gry, której ukończenie zajmuje zwykle od 12 do 20 godzin, w niecałe dwie godziny. W przypadku tych graczy żadna ilość kul ognia i Thwompów nie powstrzyma ich przed jak najszybszym ukończeniem gry.

Poziom umiejętności wniesionych do tych biegów jest niezaprzeczalny. W najbardziej precyzyjnych speedrunach wystarczy piksel lub dwa wykonać lub przerwać bieg. Jeden poziom, np poziom 5-2 od Super Mario Bros.: Zagubione poziomy, może uchwycić całą historię speedrunningu i jego innowacji na pikselowych platformach. W innych przypadkach poziomy stworzone przez fanów w grach takich jak Twórca Super Mario 2 I Poziomy Mario „Kaizo”. zmusiły fanów do tworzenia nawet bardziej skomplikowane poziomy dla tych, którzy szukają największych wyzwań.

To dreszczyk emocji i przyjemność widzieć tak dobrą grę ukochanych gier. Z tego powodu postanowiliśmy zaokrąglić najszybsze speedruny Mario na świecie, wybierając pięć najpopularniejszych gier Mario z największą liczbą wszystkich uruchomień według Speedrun.com. Niektóre gry mają inne wymagania dotyczące ukończenia (np. 120 gwiazdek, Dowolne%), dlatego określamy te wymagania w każdej sekcji.


Super Mario 64

Karina

Data uruchomienia: 16 października 2023 r
Czas działania: 1h 37m 32s
Kategoria: 120 gwiazd

Super Mario 64 przetrwała próbę czasu jako klasyczna gra Mario. Ma sporo błędów, ale gra wyprzedziła swoje czasy jako platformówka 3D i ma drugą co do wielkości liczbę speedrunów ze wszystkich gier na Speedrun.com. Dlatego jest to rekord gorąco kwestionowany. W momencie publikacji rekord znajduje się obecnie w posiadaniu speedrunnerka Karin. Robi niesamowite wrażenie, ponieważ Karin udaje się zebrać wszystkie 120 gwiazdek w niecałe dwie godziny. Oprócz ogromnej liczby fałszywych ścian, przez które można się przebić, absolutną radością jest obserwowanie, jak zręczny gracz może łączyć ze sobą różne skoki Mario, aby pokonywać kolejne poziomy z wdziękiem olimpijskiej łyżwiarki.

Reklama

Super Mario Odyseja

Tyron18

Data uruchomienia: 12 września 2023 r
Czas działania: 54m 37s
Kategoria: Każdy%

Cappy bardzo się w to angażuje bieg ustanawiający rekord świata z Super Mario Odyseja z Tyrona18. W Super Mario Odyseja, Mario może rzucić kapeluszem i przekształcić się w dowolny przedmiot lub stworzenie, na którym wyląduje. Ta mechanika oferuje jedne z najgłupszych mocy w grze Mario, a speedrunnerzy dobrze je wykorzystują. Podczas gdy większość przemieszczania się po lądzie w grze polega na toczeniu się, umiejętne wykorzystanie Cappy’ego ułatwia speedrunnerom szybkie wspinanie się na wysokie konstrukcje. Szczególnie podobało mi się obserwowanie, jak Tyron18 korzysta z ograniczników ruchu i innych podobnych obiektów, aby szybko zdobywać Księżyce Mocy w New Donk City.

Super Mario Słoneczko

JJsrl

Data uruchomienia: 9 sierpnia 2023 r
Czas działania: 1h 13m 8s
Kategoria: Każdy%

Super Mario Słoneczko Akcja może rozgrywać się na spokojnej wyspie Isle Delfino, ale w tym rekordowym speedrun nie ma nic relaksującego. Drżące instynkty JJsrla pozwalają szybko uporać się z licznymi minibossami i poziomami w grze. Podobny do Cappy’ego Super Mario Odysejadołączenie zestawu wodnego FLUDD Super Mario Słoneczko zapewnia speedrunnerom różne sposoby rozwijania i rozwijania wielu technik platformowych Mario. JJsrl jest w stanie szybko pracować nawet z notorycznie irytującymi poziomami, takimi jak „Burza Mant”, w którym gracze muszą ścigać rój maleńkich wrogów, kończąc wyzwanie w ciągu kilku minut. To absolutnie oszałamiający bieg, który możecie zobaczyć powyżej.

Świat Super Mario

MaibaARTA

Data uruchomienia: 20 sierpnia 2023 r
Czas działania: 1h 21m 09s 833ms
Kategoria: 96 Wyjdź

Wreszcie gra 2D Mario na tej liście! Kiedy mowa o Świat Super Mario speedrunning, istnieje kilka niezwykle popularnych i konkurencyjnych kategorii. Ten speedrun autorstwa MaibaARTA to speedrun „96 wyjść”, który odnosi się do określonego typu speedrunu Super Mario World, w którym gracz przechodzi wszystkie 72 poziomy gry i wszystkie 24 tajne wyjścia rozmieszczone w całej grze, stąd tytuł. Te speedruny dają widzom szansę zobaczenia każdego poziomu od początku do końca; W ten sposób zobaczysz idealną platformówkę w akcji. Ten bieg opiera się w dużej mierze na Cape Feather, który pozwala Mario latać przez poziomy (dosłownie).

Super Mario Bros.

Nifski

Data uruchomienia: 5 września 2023 r
Czas działania: 4m 54s 631ms
Kategoria: Każdy%

Ponad 37 lat później ludzie nadal grają i rywalizują o najszybszy na świecie speedrun w oryginale Super Mario Bros. Za dużo, Super Mario Bros. reprezentuje złoty standard szybkiego biegania. To niezwykle konkurencyjna dziedzina, w której kilka milisekund może ustanowić lub pobić rekord. Obserwując bieg Nifskiego, nietrudno docenić precyzję gry w takim biegu. Coś tak prostego, jak skok na rurze, aby gra nie powodowała animacji opadania flagi, wymaga wielu kroków, aby ustawić się w szeregu i poprawnie wykonać błąd. To oszałamiający bieg, o którym możesz dowiedzieć się więcej szczegółowa analiza podobnych biegów.

Spośród wszystkich wymienionych tutaj biegów ten najbardziej lubiłem oglądać – nie tylko ze względu na samo osiągnięcie, ale także ze względu na sposób, w jaki Nifski gra i reaguje na mecz. Gdy Nifski gra, strumień wyświetla jego tętno. W pewnym momencie mówią: „Zaraz zemdleję”, wykrzykując to w kółko, gdy zbliżają się do celu. To naprawdę osiągnięcie warte zobaczenia.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...
Advertisment