5 najlepszych filmów science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w marcu 2023 r


Jest marzec, czytelnicy Polygon. Kiedy kalendarz zbliża się do wiosny, a temperatura zaczyna nieco rosnąć, czy jest lepszy sposób na spędzenie sezonu niż oglądanie dobrej jakości science fiction?

Co miesiąc zespół kuratorski w firmie Polygon wybiera pięć świetnych filmów science-fiction z serwisu Netflix, którymi możesz się cieszyć w domu, wybierając te, które najlepiej pasują do danego miesiąca. Tym razem mamy filmy od ekscytujących twórców dołączone do nowych, zabawnych projektów, filmy prowadzone przez aktorów z najnowszymi premierami kinowymi oraz dwa wybrane anime, których nie można przegapić, dobre na każdą porę roku.

Zagłębmy się w to.


Gracz

Reklama

Obraz: Lionsgate

Rok: 2009
Czas pracy: 1h 35m
Dyrektorzy: Marka Neveldine’a, Briana Taylora
Rzucać: Gerard Butler, Logan Lerman, Michael C. Hall

W ciągu ostatnich kilku lat często nagle siadałem prosto i pytałem głośno: „Co, do cholery, robią Neveldine i Taylor?” Wreszcie mamy małą odpowiedź.

Mark Neveldine i Brian Taylor byli przełomowym duetem twórców filmowych, którzy przyjęli kino chaosu, używając szalonego montażu i nadmiaru wizualnego, aby stworzyć wyjątkowe doznania zmysłowe, takie jak filmy Crank, niedoceniony kryminalnie Ghost Rider: Duch zemstyi oczywiście film z grą wideo Gerarda Butlera Gracz. Od tamtej pory nie pracowali razem Duch zemstyale Taylor wyreżyserował większość programu Christophera Meloniego Szczęśliwy! a ostatnio jest dołączony do nadchodzącego Piekielny chłopak film (który wydaje się mieć potencjał, by być naprawdę dobry). To ekscytująca wiadomość dla tych z nas, którzy lubią szczególny styl wizualny, jaki wnosi do swoich projektów (lub dla tych z nas, którzy lubią Hellboya).

Wrócić do Gracz — jest to film nie pozbawiony wad (niektóre próby społecznego komentowania naszej obsesji na punkcie wirtualnych światów są chybione, zwłaszcza odrażający związek filmu z otyłością), ale jest to wyjątkowe doświadczenie wizualne, które przewidziało wiele nadchodzących trendów w sposobie wchodzimy w interakcje w cyfrowym świecie. Osadzony w niedalekiej przyszłości, GraczŚwiat kręci się wokół dwóch gier wideo w wirtualnej rzeczywistości: Społeczeństwo (coś w stylu Drugie życie) I Zabójcy (coś w stylu Call of Duty). Skręt? Awatary graczy nie są wirtualnymi, ale prawdziwymi ludźmi. Społeczeństwo‘S awatary to „chętni” (czytaj: przeważnie z niższej klasy) uczestnicy, którym płaci się za używanie ich ciał, podczas gdy Zabójcypula ciał pochodzi od skazanych na śmierć.

Zabójcy to także popularne wydarzenie telewizyjne, podobne do sportu na żywo (ale ze znacznie większą ilością krwi i chaosu). Najbardziej znanym uczestnikiem jest John „Kable” Tillman (Gerard Butler), mający bezprecedensową passę pod kontrolą irytującego bogatego nastolatka Simona (Logan Lerman). Razem z Kable i Simonem kontaktuje się podziemny ruch oporu, który ma nadzieję zdemaskować skorumpowanego wynalazcę gier (Michael C. Hall) i spróbować uwolnić się z systemu, w którym są uwięzieni. Z tym nowym Hellboyem film pojawi się w pewnym momencie, to świetny czas, aby zaspokoić swoje oczekiwania jeszcze większym chaosem Taylora (i Neveldine’a). —Pete Volk

Winić!

Człowiek z anime (Killy) z krótkimi czarnymi włosami w zbroi stoi przed skręconym, świecącym metalowym gruzem w Blame (2017)

Zdjęcie: Polygon Pictures/Netflix

Rok: 2017
Czas działania: 1h 46m
Dyrektor: Hiroyuki Seshita
Rzucać: Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Sora Amamiya

Tsutomu Nihei to powszechnie znana nazwa każdego zapalonego entuzjasty anime i mangi, który uważa się za fana dystopijnych światów science-fiction z naciskiem na postacie postludzkie i potworności w stylu Gigera. Manga science fiction Nihei z 1997 roku Winić! jest uważany za tekst ur tego szczególnego rodzaju japońskiej cyberpunkowej fikcji, który wyobraża sobie ogromną megastrukturę, która stała się tak rozległa, że ​​praktycznie pochłonęła całą planetę w masie wysokich czarnych iglic i sieci przewodów. Adaptacja reżysera Hiroyuki Seshity z 2017 roku wykonuje godną podziwu robotę, skracając główną fabułę oryginalnej serii, aby pasowała do filmu fabularnego, i chociaż jej styl artystyczny nie może się tak naprawdę równać z charakterystyczną monochromatyczną i maksymalistyczną estetyką mangi Nihei, nadal zarządza wyglądać całkiem imponująco dzięki swoim własnym zasługom.

Osadzona w odległej przyszłości Ziemia została przekształcona przez zaawansowanego technologicznego „wirusa”, który doprowadził do powstania wielopoziomowych miejskich bloków maszyn rozciągających się na zewnątrz na każdym calu powierzchni planety. Większość tego, co nazwalibyśmy „ludzkością”, wymarła, zastąpiona przez potomków, którzy nie są ani całkowicie ludźmi, ani całkowicie maszynami. Killy, tajemniczy wędrowiec-android, uzbrojony w potężne ręczne działo, ratuje wioskę tych ludzi i prosi ich o pomoc w odnalezieniu tajemniczego McGuffina znanego jako „Gen terminala sieciowego”. Podobnie jak w mandze, fabuła nie jest najważniejsza Winić, ani nie jest źródłem atrakcyjności filmu. Istnieją dwa główne powody, dla których warto oglądać Winić, które mają (a) gapić się na rozległe, złowrogo wyglądające megastruktury i widoki zamieszkane przez przerażające stworzenia-roboty oraz (b) patrzeć, jak Killy wdaje się w zacięte walki ze wspomnianymi robotami i jeszcze bardziej przerażającymi, świadomymi wrogami. Jeśli brzmi to jak coś, co Cię interesuje, gorąco polecam obejrzenie tego. — Toussaint Egan

Kombinezon mobilny Gundam Hathaway

Hathaway Noa celuje z broni palnej na pokład statku kosmicznego w Mobile Suit Gundam Hathaway

Obraz: Wschód słońca/Netflix

Rok: 2021
Czas działania: 1h 35m
Dyrektor: Shuko Murase
Rzucać: Kensho Ono, Junichi Suwabe, Reina Ueda

„Jak dostać się do Gundam?” to pytanie często zadawane zarówno przez zapalonych entuzjastów anime, jak i nowicjuszy. Jednym z powodów, dla których jest to tak powszechny punkt dyskusji, jest to, że w ciągu około 44 lat, odkąd oryginalne anime twórcy serialu, Yoshiyuki Tomino, zostało po raz pierwszy wyemitowane w japońskiej telewizji, seria Gundam rozrosła się, obejmując kilka różnych kontynuacji i odgałęzień zdegradowanych do własnych odpowiednie ciągłości. Pytanie w naturalny sposób ewoluuje w jedną z czterech podpowiedzi: Czy zaczynasz od pierwotnej ciągłości, od której wszystko się zaczęło („Universal Century”; 1979 Kombinezon mobilny Gundam)? Czy zaczynasz od pierwszego odgałęzienia, które radykalnie zmieniło ton i styl oryginału („Future Century”; Mobilny myśliwiec G Gundam)? Czy zaczynasz od ciągłości szeroko cytowane jako popularyzator Gundama na Zachodzie („After Colony”; 1995 Kombinezon mobilny Gundam Wing)? A może zaczynasz od jednej z niezliczonych kontynuacji, które pojawiły się w serii w ciągu ostatnich lat (rok 2015 Mobile Suit Gundam: Sieroty o żelaznej krwi2022 r Kombinezon mobilny Gundam: Czarownica z Merkuregoitp.)?

Prawdę mówiąc, odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od osoby, która ją zadaje, od własnego gustu i od tego, jakie cechy zwróciły ich uwagę na Gundama. Na ile to jest warte: myślę, że oryginalna seria z 1979 roku (i przeredagowana trylogia filmowa), 1996r Kombinezon mobilny Gundam: 08. zespół MS, I Mobilny myśliwiec G Gundam są doskonałymi punktami wejścia dla ciekawych Gundama.

Kombinezon mobilny Gundam Hathawayfilm fabularny z 2021 roku w reżyserii Shuko Murase (Robin Łowca Czarownic, Blade Runner Zaciemnienie 2022) i adaptacja kontynuacji lekkiej powieści Tomino z 1989 roku do lat 1987 Mobile Suit Gundam: Kontratak Chara, z pewnością nie jest najlepszym miejscem dla tych, którzy chcą dostać się do Gundam. To powiedziawszy, powiem, że – pomimo prawdopodobnego zamieszania, które może wynikać z braku wcześniejszej wiedzy o kluczowych wydarzeniach z serii, film Murase pozostaje wizualnie fascynującym i narracyjnie prowokującym thrillerem szpiegowskim w formie mecha-dramatu.

Akcja rozgrywa się 26 lat po wydarzeniach z pierwowzoru Kombinezon mobilny Gundam, Kombinezon mobilny Gundam Hathaway opowiada historię Hathaway Noa, urzędnika ds. środowiska, który pomaga udaremnić próbę porwania zakładników na pokładzie wahadłowca Federacji Ziemi, dokonaną przez Mafty, antyrządową organizację ekoterrorystyczną. W rzeczywistości jednak sam Hathaway jest prawdziwym przywódcą Mafty’ego, który dokonuje zemsty na Federacji Ziemi za zniszczenie planety i nierozwiązaną traumę wojenną po walce u boku Amuro Raya podczas wojny siedmioletniej. Pilotując eksperymentalny (i skradziony) RX-105 Gundam, Hathaway musi być o krok przed urzędnikami Federacji Ziemi, których zadaniem jest odkrycie jego tożsamości, jednocześnie realizując plan rozbicia organizacji od środka. Jeśli brzmi to dla Ciebie interesująco, nie pozwól, aby brak wcześniejszego doświadczenia z Gundamem zniechęcił Cię do sprawdzenia tego niesamowitego filmu. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! —TE

Galaktyka Quest

Missi Pyle, Tim Allen, Alan Rickman, Enrico Colantoni, Sigourney Weaver, Sam Rockwell i Daryl Mitchell w Galaxy Quest.

Zdjęcie: DreamWorks Pictures

Rok: 1999
Czas działania: 1h 42m
Dyrektor: dziekana Parisota
Rzucać: Tima Allena, Sigourney Weaver, Alana Rickmana

Galaktyka Quest opowiada historię niezadowolonych członków obsady fikcyjnej, odwołanej serii przygodowej science-fiction Galaktyka Quest, którzy zostają porwani przez rasę kosmitów zwaną Thermianami, którzy mylą serial z rzeczywistością. W roli głównej Tim Allen (Toy Story), Sigourney Weaver (Obcy), Sama Rockwella (Księżyc), Tony Shalhoub (Mnich), Daryl Mitchell (NCIS: Nowy Orlean) i zmarłego Alana Rickmana (Harry Potter i Książę Półkrwi), Galaktyka Quest jest miłosną parodią Star Trek i fandomu serialu, a nawet jeśli w jakiś sposób nie jesteś zaznajomiony z żadną z tych rzeczy, jest to przezabawna komedia science fiction, która zyskała status kultowego klasyka wśród swoich oddanych fanów. —TE

Poza Skyline

Frank Grillo jako Mark Corley w Beyond Skyline, zabijający dużego, humanoidalnego kosmitę.  Ciało kosmity składa się z zachodzących na siebie płyt organicznej zbroi.

Obraz: Pionowa rozrywka

Rok: 2017
Czas działania: 1h 46m
Dyrektor: Liama ​​O’Donnella
Rzucać: Frank Grillo, Bojana Novakovic, Jonny Weston

W 2010 roku bracia Strause (Obcy kontra Predator: Requiem) dostarczył nowy film katastroficzny science-fiction, Sylwetka na tle nieba, o inwazji obcych w Los Angeles i ludziach, którzy byli jej świadkami. W roli głównej Eric Balfour (24), kryształowa trzcina (Nastoletni Wilk) i Donalda Faisona (Peelingi), był to w dużej mierze niezapomniany film wypełniony po brzegi aktorami telewizyjnymi tamtej epoki.

Ale to nie był koniec dla Sylwetka na tle nieba. Liam O’Donnell, który napisał scenariusz do filmu, przejął franczyzę i dostarczył dwie niewiarygodne kontynuacje science-fiction: Poza Skyline I Linie horyzontu. Druga i trzecia część serii nie mają prawie nic wspólnego z oryginałem (poza ogólnym założeniem inwazji obcych — Poza Skyline odbywa się w tym samym czasie co Sylwetka na tle nieba) i czerpią ogromne korzyści z miłości O’Donnella do filmowania akcji (i gigantycznych protetycznych strojów obcych).

Poza Skyline porzuca podejście do obsady telewizyjnej z pierwszego filmu i zamiast tego wprowadza jedne z najbardziej fascynujących gwiazd kina akcji na świecie, na czele z Frankiem Grillo jako detektywem, który przewodzi grupie ocalałych (w tym jego nastoletniemu synowi, którego odbierał z więzienia kiedy rozpoczęła się inwazja) i wspierany przez Najazd gwiazdy Iko Uwais i Yayan Ruhian. Rezultatem jest zabawna i wciągająca historia science-fiction ze świetną akcją, która nie wymaga znajomości poprzedniego wpisu. Trzeci film z serii pt. Linie horyzontu, niestety nie jest już dostępny w serwisie Netflix, ale jest najlepszy z całej gamy i zdecydowanie warty odszukania. O’Donnell pracuje nad wieloma ekscytującymi projektami, m.in Promień horyzontu, czwarta część serii, więc nie ma lepszego czasu niż teraz, aby nadrobić zaległości. —PVSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!