3-drożny aktywny monitor referencyjny Amphion One25A jest już dostępny


Po swoim branżowym debiucie w kwietniu na targach NAMM Show 2023 w Anaheim w Kalifornii, One25A – pierwszy 3-drożny aktywny monitor studyjny firmy Amphion – jest już dostępny w sprzedaży. One25A to potężny monitor pełnozakresowy do nowoczesnych środowisk studyjnych o wszechstronnej, uszczelnionej konstrukcji, której można używać w pionie lub poziomie. W zakładach firmy w Finlandii realizowane są już zamówienia przedpremierowe, a monitory będą dostępne u dystrybutorów marki.

Po swoim branżowym debiucie w kwietniu na targach NAMM Show 2023 w Anaheim w Kalifornii, One25A – pierwszy 3-drożny aktywny monitor studyjny firmy Amphion – jest już dostępny w sprzedaży. One25A to potężny monitor pełnozakresowy do nowoczesnych środowisk studyjnych o wszechstronnej, uszczelnionej konstrukcji, której można używać w pionie lub poziomie. Firmowy obiektów w Finlandii realizują już zamówienia przedsprzedażowe, a monitory będą dostępne u dystrybutorów marki.

Pomimo aktywnej konstrukcji, nowy monitor pozostaje wierny 25-letniemu zaangażowaniu firmy Amphion w zakresie zaawansowanego projektowania akustycznego, zachowując czystą, wyrafinowaną ścieżkę sygnału i skrupulatne wykonanie. Marka zaprojektowała ten nowy monitor w oparciu o ten sam etos, co poprzednie głośniki pasywne, koncentrując się na wynikach.

„Proces rozwoju One25A rozpoczął się w 2019 roku. Na tej ścieżce nie pozostawiliśmy żadnych kamieni bez zmian. Tego rodzaju szalone poświęcenie nie ma sensu, ale uważamy, że ponieważ jest to produkt wyrazisty, potrzebowaliśmy, aby zrobić go w 100% dobrze”. mówi Anssi Hyvönen, dyrektor generalny Amphion.

Trójdrożny monitor aktywny posiada innowacyjną, uszczelnioną podwójną obudowę, która została zaprojektowana zarówno jako usztywniająca konstrukcja nośna, jak i filtr dyspersji energii fizycznej. Wykorzystuje masę przetwornika pomocniczego i sposób jego połączenia ze strukturą usztywniającą, aby kontrolować rezonans całej obudowy, zapewniając najwyższą rozdzielczość i klarowność.

Nowy głośnik wysokotonowy i przetwornik średniotonowy One25A znajdują się w izolowanej, szczelnej komorze, aby zminimalizować negatywne skutki głośnika niskotonowego, takie jak zmiany ciśnienia, co prowadzi do wysokiej rozdzielczości średnich i wysokich tonów, zapewniając krystalicznie czystą przejrzystość.

Reklama

Dodatkowo przegroda wokół komory średniotonowej jest akustycznie symetryczna, co zapewnia gładką krzywą częstotliwości i precyzyjne obrazowanie. Konstrukcja zawiera również charakterystyczny dla Amphiona falowód piątej generacji i U/D/D (Uniformly Diffusion Diffusion) w One25A, zapewniając integrację przetworników, eliminując dyfrakcję obudowy i zapewniając jednolitą, równą charakterystykę w szerokim paśmie częstotliwości.

Amphion wierzy, że piękno zwrotnic pasywnych leży w ich prostocie, która pomaga zachować wysoki poziom rozdzielczości dźwięku. One25A podąża za tą filozofią projektowania, ale jako aktywny głośnik jest radykalnie inny. Projekt można opisać jako pasywną zwrotnicę liniową, buforowaną ultraczystymi buforami FET. Daje to One25A to, co najlepsze z obu światów. W konstrukcji zastosowano również obwód zabezpieczający przed przeciążeniem Amphion, który jest oddzielony od ścieżki sygnału audio i pozostaje nieaktywny do czasu, aż konieczne będzie ograniczenie, aby zapewnić maksymalną rozdzielczość i bezpieczną obsługę użytkownika.

Zamiast umieszczać wzmacniacze i zasilacz wewnątrz monitora, gdzie są one narażone na negatywny wpływ drgań fizycznych i sił magnetycznych przetworników, podzespoły elektroniczne znajdują się na zewnątrz głośnika i są dobrze odizolowane od obudowy, aby poprawić wydajność i umożliwić długa żywotność, łatwa obsługa i montaż na suficie, jeśli jest to wymagane.

Do dostrajania pomieszczeń i montażu na suficie firma Amphion zaprojektowała 8-stopniową kontrolę graniczną regulacji niskich częstotliwości (+/-7dB), umożliwiającą precyzyjne dostrojenie odpowiedzi basów po umieszczeniu One25A w pobliżu granic. Regulacja odbywa się za pomocą gładkiej krzywej półkowej, działającej głównie przy częstotliwościach poniżej 150 Hz. Ogólny wynik zapewnia innowacyjny, kontrolowany monitor charakteryzujący się szybkością, dynamiką i transferem emocji, na których polegają użytkownicy Amphion.

„Naszym zadaniem jest stworzenie dużego, czystego okna na dźwięk, które pozwoli ludziom doświadczyć dźwięku w sposób, w jaki nie byli w stanie wcześniej tego zrobić” – podsumowuje Hyvönen. „Wszystko to prowadzi do pewnej czystości akustycznej i wrażenia niematerialności, które charakteryzują wszystkie produkty Amphion”.

Głośniki można kupić na całym świecie w cenie 14 900,00 USD za parę.

www.amphion.fi

 Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...
Advertisment