2021 MacBook Pro nie może się ładować po wyłączeniu, użytkownicy zgłaszają również problemy z kartą SD


Apple wypuściło swój nowy MacBook Pro 2021 w zeszłym miesiącu. Teraz, gdy laptopy trafiły w ręce klientów, użytkownicy zgłaszali problemy występujące w nowych modelach. Kilka dni, niektórzy użytkownicy zgłosił problem gdy MacBook nie ładuje się, gdy pokrywa była zamknięta. A teraz niektórzy użytkownicy zgłaszają inne problemy z ładowaniem i problemy z gniazdem kart SD.

Według raportu z MacPlotki, wielu użytkowników zgłasza problemy z gniazdem kart SD. Różne osoby zgłaszają różne problemy z kartą SD. Niektórzy opisują doświadczenie z kartą SD jako „super łuskowate”, ponieważ rozpoznanie karty zajmuje urządzeniu ponad minutę. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że aplikacja Finder na Macu ulega awarii, gdy MacBook próbuje odczytać kartę SD. Na MacPlotki forum, ludzie zgłaszali problem jako:

To bardzo frustrujące. Miałem nadzieję, że import z karty SD, w tym podgląd obrazów, będzie szybki na moim nowym 14-calowym MBP. Mam całkiem nową kartę SD o pojemności 64 GB, która działała dobrze. Ale Zdjęcia na MBP przy użyciu wewnętrznego gniazda kart SD zajmują kilka minut, aby pokazać zdjęcia, a czasami ulegają awarii w połowie. Czasami zawiesza się też Finder.

Te same problemy z 14-calowym M1 Pro. Po prostu wydaje się być bardzo niestabilny i niespójny. Połowa czasu pomyślnie rozpozna kartę (chociaż zajmuje to od 30 s do 1 m), a połowę czasu wyrzuci błąd. wszystkie karty Sandisk Ultra, zarówno XC, jak i HC, które zostały sformatowane w moim aparacie.Próbowałem je ponownie sformatować za pomocą MBP i nie wydawało się to robić różnicy.Wszystkie moje karty działają zgodnie z oczekiwaniami w moich 3 innych czytnikach kart USB.

W niektórych przypadkach ludzie myślą, że karta SD jest uszkodzona. Ale wydaje się, że tak nie jest, ponieważ „Czytnik kart SD przez USB-C działa, gdy gniazdo kart SD nie.Ludzie kontaktowali się w sprawie problemu, a gigant z Cupertino mówi, że wkrótce nadejdzie poprawka.

Problemy z ładowaniem MacBooka Pro 2021

Apple 2021 MacBook Pro ładowanie z MagSafe
Źródło: Apple

Oprócz problemu z kartą SD ludzie mają również problemy z ładowaniem nowych modeli MacBooka Pro. Ludzie zgłaszają, że ich Mac odmawia ładowania, gdy komputer jest „całkowicie wyłączony”. Użytkownik Reddit zgłosił problem, w którym złącze MagSafe w MacBooku Pro ”wielokrotnie„ włącza się i wyłącza, gdy maszyna jest wyłączona. Firma Apple dostarczyła użytkownikowi poprawkę, która najwyraźniej nie działała. Od tego czasu firma Apple dostarczyła użytkownikowi następujące oświadczenie:

Pamiętaj, że firma Apple jest świadoma problemu i prowadzi dochodzenie. I na podstawie instrukcji udzielonych przez Apple, zaktualizuj system macOS i wykonaj jedną z następujących czynności:

  1. Ładowanie komputera w trybie uśpienia

  2. Naładuj komputer przy otwartej pokrywie

  3. Najpierw podłącz kabel MagSafe przed wyłączeniem komputera.

Idąc zgodnie z poprzednim rekordem Cupertino, problemy powinny zostać rozwiązane w nadchodzących aktualizacjach. Czy napotykasz jakiś problem ze swoim nowym MacBookiem Pro? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Przez: MacPlotki, 9to5Mac

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...

Błąd Safari 15 może ujawnić Twoją ostatnią aktywność przeglądania i osobiste identyfikatory

Błąd w Safari 15 może ujawnić Twoją aktywność przeglądania, a także ujawnić niektóre dane osobowe powiązane z Twoim kontem Google, według...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!