Póki wciąż czekamy na wiadomość czy zostanie nałożony federalny zakaz TikTok, około 18 prokuratorów generalnych stanowych popiera wprowadzony w Montanie zakaz korzystania z aplikacji do krótkich filmów na szczeblu stanowym. Zakaz ma obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku.
TIK Tok stara się unieważnić zakaz, twierdząc, że narusza on prawa do wolności słowa przysługujące jego twórcom wideo, przyznane na mocy Pierwszej Poprawki. Aplikacja jest jedną z najpopularniejszych na świecie, z której korzysta około jedna trzecia populacji USA…
Niepewność związana z zakazem TikTok w Montanie
Podczas pierwszej rozmowy o federalny Zakaz TikToka wraca do poprzedniej administracjiw stanie Montana postanowiła nie czekać i w maju wprowadziła zakaz na szczeblu stanowym. Państwo tak twierdzi dane osobiste użytkowników mogła być dostępna dla Komunistycznej Partii Chin.
Chociaż jednak ustawa została zatwierdzona i podpisana przez gubernatora Grega Gianforte, był to tylko jeden etap procesu, który stał się dość niepewny.
Jednym z powodów niepewności jest: w jaki sposób zakaz będzie egzekwowany? Prawo nie zabrania mieszkańcom stanu nielegalnego korzystania z aplikacji, jedynie właściciel TikTok, Bytedance, może im na to pozwolić. Całkowicie nie jest jasne, w jaki sposób Bytedance może uniemożliwić obywatelom Montany pobieranie i korzystanie z aplikacji.
Ale drugim powodem jest to, że Bytedance natychmiast zakwestionowało prawo, twierdząc, że narusza ono prawa jego twórców wynikające z Pierwszej Poprawki do wolności słowa. Sąd ma orzec w tej sprawie w przyszłym miesiącu.
18 prokuratorów generalnych stanowych wspiera Montanę
Reutera donosi, że 18 prokuratorów generalnych stanowych zwróciło się do sądu o orzeczenie na korzyść Montany.
Grupa 18 prokuratorów generalnych stanowych oświadczyła w poniedziałek, że popiera wysiłki Montany mające na celu zakazanie chińskiej aplikacji do krótkich filmów TikTok, wzywając amerykańskiego sędziego do odrzucenia skarg prawnych przed datą wejścia w życie 1 stycznia.
Prokuratorzy generalni stanowi pod przewodnictwem Wirginii, obejmujący Gruzję, Alaskę, Utah, Indianę, Nebraskę, Indianę, Iowa, Kentucky i Południową Dakotę, stwierdzili, że pozwy złożone przez TikTok i użytkowników powinny zostać odrzucone, „ponieważ TikTok celowo angażuje się w oszukańcze praktyki biznesowe, które nakłaniają jednostki do udostępniaj wrażliwe dane osobowe, do których Komunistyczna Partia Chin może łatwo uzyskać dostęp, a także dlatego, że platforma TikTok szkodzi dzieciom w Montanie”.
TikTok walczy z fałszywymi treściami i innymi treściami opartymi na sztucznej inteligencji
Co więcej, TikTok wzmaga wysiłki, aby rozwiązać problem powodowany przez głębokie podróbki – realistycznie wyglądające podróbki wideo przedstawiające osoby publiczne rozmawiające przed kamerą. Niektóre z nich mogą być niezwykle przekonujące i stają się coraz łatwiejsze do stworzenia.
Firma niedawno zaktualizowała swoje zasady, aby umożliwić usuwanie głębokich podróbek i wymagać od twórców identyfikowania treści generowanych przez sztuczną inteligencję.
TechCrunch informuje, że TikTok ułatwia dziś przestrzeganie przepisów, udostępniając nowe narzędzie, dzięki któremu twórcy mogą deklarować, że treści są generowane przez sztuczną inteligencję. Firma testuje także narzędzia ułatwiające wykrywanie nieoznaczonych treści AI.
Zdjęcie: Solena Feyissy/Usuń rozpryski
FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.