10 najgłupszych wersów z Fast X pokazuje, że w tym filmie nie ma chłodu


Uwaga Eda: To spojrzenie Szybki X został zainspirowany pojawieniem się filmu w serwisie Peacock.

Choć nie zawsze jest to oczywiste, sagi Szybcy i wściekli ma rzeczy na głowie. Serial ma obsesję na punkcie honoru, lojalności, dziedzictwa i naprawdę szybkiej jazdy – a to wszystko sprawia, że ​​seria akcji jest tak skandaliczna, że ​​często wkracza w sferę fantazji.

Być może nie jest to przypadek, że honor, lojalność i dziedzictwo są także ulubionymi zajęciami gwiazdy serialu i nieoficjalnego pasterza, Vin Diesela, który przywołał „rodzinę” F&F, kiedy – zapytał publicznie zmarły współpracownik Dwayne’a Johnsona wrócić do franczyzy. Pozaekranowy feud Diesela i Johnsona był odpowiednikiem konfliktu ich bohaterów na ekranie. Bez wątpienia było w tym trochę kayfabe – w końcu Johnson był zawodowym zapaśnikiem przez wiele lat. Ale tępa powaga ich zadziorów ucieleśnia najbardziej ujmującą cechę serialu: W Szybcy i wściekli film, dostajesz to, co widzisz.

Reklama

Zdjęcie: Peter Mountain/Universal Pictures

Szczerze mówiąc, hity rozrywkowe zaprojektowane z myślą o dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców na całym świecie rzadko mają warstwy. Postacie mówią bez niuansów Transformatory kinona przykład i wyjaśniając, co się dzieje w Powstanie Skywalkeraw najbardziej oczywisty sposób – bez tak naprawdę niczego wyjaśniając – stworzył jeden z Najbardziej zapadające w pamięć momenty z Gwiezdnych Wojen ostatniej dekady. Ale jest w tym pewna naiwność Szybcy i wściekli robi to swoim prostym językiem, co czyni go wyjątkowo uroczym. Scenarzyści serialu mogą być cyniczni i protekcjonalni wobec swoich widzów. Tak właśnie wyglądają te linie dostarczony to wydaje się szczere.

Tępe dialogi i charyzmatyczna narracja nie są cechą charakterystyczną tej serii” nieskończenie autoreferencyjna rata 2023, Szybki X – to główna część Szybcy i wściekli kino. Ale jak we wszystkim innym w tych filmach, dosadność dialogów wzmacnia się z każdą nową częścią. Z pewnością tak jest w Szybki X. Nikt nie mówi w pobłażliwym, okrężnym stylu prawdziwego życia. To tylko zdania deklaratywne, w których wszyscy bez cienia dreszczy wyjaśniają sobie nawzajem tematy i konflikty występujące w filmie. Podtekst? To dla tchórzy.

Oto 10 najbardziej godnych prychnięcia wersów w stylu „Wyjaśnijmy film, na wypadek gdyby widzowie tego nie zrozumieli” w Szybki X:

Queen (Helen Mirren) odbywa szczerą rozmowę z Domem (Vin Diesel) w Fast X, gdy stoją na balkonie z widokiem na Rzym

Foto: Giulia Parmigiani/Universal Pictures

„Mimo wszelkich przeciwności losu budujecie tę wspaniałą rodzinę… z dziedzictwem, które będzie trwać przez pokolenia. Nikt nie może tego odebrać. Nie teraz. Nie zawsze. Do rodziny!”

Te wskazówki są upuszczane przez Ritę Moreno, która pojawia się w Szybki X jako „abuela” Doma i Mii, co dodatkowo pogłębia Paradoks „Kubańczyka Schrödingera”. wokół pochodzenia etnicznego Doma. Szybki X jest rzekomo epickim zakończeniem „sagi Toretto” – tak epickim, że aż takim może ostatecznie mieć trzy części zamiast dwóch. Ale prawie na pewno nie będzie to koniec Szybcy i wściekli franczyzowa. Nie tak długo, jak globalna kasa będzie opłacalna!

A ponieważ to jest Szybcy i Wściekli i nic nie może się wydarzyć, jeśli nie zostanie to najpierw przekazane telegraficznie, jak cios w szczękę, Szybki X już przygotowuje logiczny kolejny krok w serialu: przekazanie pałeczki pokoleniowej (lub, w zależności od przypadku, zmiany drążka) z dużego Doma (Diesel) na jego syna, Małego B (Leo Abelo Perry). Little B ma kanonicznie 8 lat w czasie wydarzeń z Szybki X. Ale Dom uczy go już prowadzić samochód i chętnie uczestniczy w przejażdżce podczas wybuchowej, pełnej szybkości kulminacji filmu. Tak więc, chociaż Mały B jest wciąż za młody na pozwolenie na naukę, powinien być gotowy do przejęcia rodzinnego biznesu (jeśli szpiegostwo samochodowe podróżujące po całym świecie liczy się jako biznes) do czasu Fast 4X: Niespodzianka, zrobiliśmy czwarty Premiera około 2028 roku.

„Nadchodzi wojna”.

Super-hakerka Cipher (Charlize Theron), która nie ukończyła jeszcze typowego wątku z wrogami rodziny w Szybkich i wściekłych, ale już to osiąga, mówi to, trzymając się za nieleczoną ranę postrzałową, gdy siedzi na kanapie Doma i Letty. (Bardzo ostrożnie z jej strony, żeby nie krwawiła na meble.) Zostało to również wypowiedziane pod koniec pierwszego aktu tego 141-minutowego filmu, zaraz gdy akcja nabiera tempa. (Nie zamierzona gra słów, wierz lub nie.) Och, więc to nie była zwykła, cholerna rozmowa towarzyska w środku nocy? I nie mamy zamiaru spędzić następnych dwóch godzin na relaksie z Domem, gdy będzie kręcił się po garażu? Nie mówisz!

Tuż za Watykanem samochód zostaje uderzony burtą przez ogromną, płonącą metalową kulę, gdy ludzie uciekają w przerażeniu w scenie akcji z filmu Fast X

Obraz: Obrazy uniwersalne

„To potężna bomba!”

Wypowiedziane przez dzikiego Teja (Chris „Ludacris” Bridges), gdy zauważa potężną bombę na tylnym siedzeniu ciężarówki, na krótko przed tym, jak ta wielka bomba rozbija się o wyboiste brukowane uliczki Rzymu w pierwszej dużej akcji filmu sekwencja.

„Ofiary ograniczono do minimum, ale skutki były globalne”.

To pierwsze zdanie odnosi się również do serii Szybcy i wściekli, która na przestrzeni lat przywróciła do życia wiele postaci z grobu: Han (Sung Kang), Letty (Michelle Rodriguez) i Owen Shaw (Luke Evans) byli uważani za zmarł w różnych momentach. Nawet po prawdziwej śmierci Paula Walkera w 2013 roku pojawił się on w serialu po raz ostatni, w zaawansowanej technologicznie sekwencji pożegnalnej w 2015 rok Wściekły 7.

Jeśli chodzi o część dotyczącą „globalnego wpływu”, nowy rekrut Agencji i drugorzędny antagonista Aimes (Alan Ritchson) nawiązuje do międzynarodowych gazet poświęconych katastrofalnej eskapadzie załogi Toretto w Rzymie. Ale prawdą jest również, że Seria Szybcy i wściekli radzi sobie wyjątkowo dobrze za granicą: Chiny były dla niej największym rynkiem F9, według terminuI Szybki X został otwarty na całym świecie za około 300 milionów dolarów.

„Jeśli można było to zrobić w samochodzie, oni to zrobili. Jeśli narusza to prawa Boga i grawitacji, zrobili to dwukrotnie.

Kolejna perełka firmy Aimes, której podsumowanie serii do tego momentu (konieczność w tak długoletniej serii jak ta) było celem wielu dobrodusznych hejtów zarówno w Internecie — ten konkretny monolog pojawia się w serialu” ostateczny zwiastun — oraz wśród widzów o godz Pokaz prasowy filmu Polygon.

Były złoczyńca z Szybkich i wściekłych Jakob (John Cena) pochyla się nad szybowcem ukrytym w luku bagażowym komercyjnego samolotu, gdy Mały Brian (Leo Abelo Perry, tyłem do kamery) ogląda Fast X

Zdjęcie: Peter Mountain/Universal Pictures

„Brian O’Conner, Elena Neves, Luke Hobbs. […] Wszyscy stają się rodziną. To jak kult z samochodami.”

Uosobieniem tego zjawiska w Seria Szybcy i wściekli to dawno zaginiony brat Doma, Jakob Toretto (John Cena), który przeszedł od Big Bad z Blood Grudge w F9 do zwariowanego wujka Szybki X. Zaledwie kilka lat po tym, jak Jakob wyłonił się jako niestabilny międzynarodowy terrorysta, pragnący zniszczyć Doma, Dom powierza mu eskortowanie przyszłości dynastii Toretto w bezpieczne miejsce, podczas gdy Dom jest zajęty najnowszym serialem BBwaBG, potomek brazylijskiego gangstera Dante Reyes (Jason Momoa).

Przejście byłego antagonisty w jazdę na śmierć i życie w Toretto wydaje się w tych filmach nieuniknione, ale szybkość tej konkretnej zmiany twarzy (by użyć określenia z czasów prowrestlingowych Ceny) jest niezwykła.

„Nienawidzę grilla”.

Wypowiedziane przez Aimesa podczas sesji podsumowującej czyściec na pływającym ekranie z Brie Larson. I dane jak ważne są rodzinne posiłki do Doma i jego kohorty – tam wrogowie stają się przyjaciółmi, a przyjaciele rodziną – niechęć do wspólnego łamania chleba to sposób, w jaki wiesz, że ktoś jest prawdziwym gównem w Szybcy i wściekli wszechświat.

Rodzina Szybcy i Wściekli (edycja 2023) zbiera się wokół stołu piknikowego na świeżym powietrzu, aby wziąć udział w jednym ze swoich charakterystycznych dań w Fast X. Prezentuj i wznoś toast różnymi piwami i napojami: Letty (Michelle Rodriguez), Han (Sung Kang), Ramsey ( Nathalie Emmanuel), Dom (Vin Diesel), Little Brian (Leo Abelo Perry), Abuelita (Rita Moreno), Mia (Jordana Brewster), Tej (Chris „Ludacris” Bridges, z powrotem do kamery) i Roman (Tyrese Gibson)

Zdjęcie: Peter Mountain/Universal Pictures

„Ludzie myślą, że można kupić wszystko, ale nie można kupić ulic”.

Dom rozumie tę kwestię jako coś w stylu „szacunku nie można kupić za pieniądze” i kieruje ją do małego przestępcy, małego Dantego, jako podejrzaną kombinację rady i obelgi.

Można dyskutować, czy to, co Dom mówi, jest prawdą w przysłowiowym znaczeniu, w jakim to ma na myśli. Ale biorąc dosłownie, tak – prywatny obywatel nie może obecnie kupić miejskiej arterii na własny użytek. Biorąc to pod uwagę, manewry logistyczne, jakie należy wykonać, aby oczyścić obszar miejski w celu sfilmowania pościgu samochodowego Szybcy i wściekli, należy liczyć jako tymczasowe ich wynajęcie.

„Bez honoru nie ma rodziny. Bez rodziny nie masz nic.”

Dom żyje i prawdopodobnie pewnego dnia umrze dzięki temu stwierdzeniu, które w połowie filmu narzeka na znacznie mniej rodzinnego Dantego. A Dante powinien robić notatki: Szybcy i wściekli zbudował globalną serię hitów kinowych w oparciu o wartości rodzinne, co w tym przypadku oznacza nauczenie syna prowadzenia samochodu, gdy ma 8 lat.

„Czasy, gdy jeden człowiek za kierownicą samochodu mógł coś zmienić, minęły”.

Aimes naprawdę ma jedne z najbardziej niesamowitych tekstów Szybki X — w tym przypadku głośno mówi Domowi, że się nie liczy, żeby Dom mógł natychmiast za kierownicą samochodu zawrócić i coś zmienić, żeby przypomnieć wszystkim, że Aimes to koper. Reakcja Doma na tę arogancką pogardę: „Może zechcesz się zapiąć pasy” jest jeszcze lepsza, ponieważ nikt nie przyćmiewa Vin Diesela w jego własnym filmie.

Poza tym oświadczenie Aimesa nie wytrzymuje analizy. Jasne, Liczba filmów Szybcy i wściekli wzrosła do tego stopnia, że ​​do stworzenia odpowiedniego poziomu spektaklu w danej scenie akcji potrzeba co najmniej trzech lub czterech członków „rodziny”. Ale już w pierwszym filmie Dom miał całą ekipę, która pomogła mu porwać ciężarówki pełne odtwarzaczy DVD, które następnie sprzedano na czarnym rynku. Tego rodzaju plan zajmuje wioskę. (Albo rodzina.) Jeden człowiek za kierownicą samochodu nigdy nawet nie próbował coś zmienić w tych filmach.

Szybki X można wypożyczyć lub kupić na stronie Amazonka, Vudui innych platform cyfrowych, i jest teraz transmitujesz na Peacock.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

CarPlay wyrusza na kemping z nową aplikacją Airstream do monitorowania funkcji podłączonych pojazdów kempingowych

Oficjalnie dostępna jest teraz aplikacja CarPlay do wszystkiego. Airstream, tak, ten Airstream ma teraz aplikację CarPlay do monitorowania funkcji kampera. Okazuje się,...

Spotify dodaje automatycznie generowane transkrypcje do milionów podcastów

W nadchodzących tygodniach Spotify udostępni automatycznie generowane transkrypcje podcastów większej liczbie twórców ogłoszony Czwartek. Transkrypcje tekstowe będą również zsynchronizowane w czasie, dzięki czemu...

Manga Legend of Zelda Legendary Edition jest 35% tańsza

Nie wszyscy fani The Legend of Zelda wiedzą, że istnieje długa (i bardzo dobra) manga oparta na niektórych tytułach serii. ...
Advertisment