10 lat później Halt i Catch Fire stworzyły gry wideo lepsze niż inne seriale


Pomimo licznych postępów w tym medium, gry wideo w dużej mierze pozostają czymś w rodzaju (zwykle samotnej) frywolności, przynajmniej jeśli chodzi o przedstawienia na ekranie. Nawet jeśli występ jest pozornie o gry — Twoje Graczetwój Mityczne zadanies — tak naprawdę chodzi o interakcje zachodzące poza grami, czyli o proces ich tworzenia.

Zatrzymaj się i zapal ogień wydaje się pasować do tego. Uwielbiany program AMC nie ukrywał, że tak naprawdę nigdy nie chodziło o technologię omawianą w sezonie; według słów Joe MacMillana (Lee Pace) komputer był zawsze „tym, co prowadzi nas do rzeczy”, wektorem połączenia, ekspresji lub innych głębszych ludzkich potrzeb. W taki sposób, Zatrzymaj się i zapal ogień rozumie atrakcyjność gier wideo lepiej niż jakikolwiek wcześniejszy serial.

Po raz pierwszy pokazał to w swoim drugim sezonie, kiedy – w następstwie skandalu i likwidacji firmy – Cameron Howe (Mackenzie Davis) opuścił firmę komputerową Cardiff Electric, aby założyć Mutiny, prymitywną próbę gier online. Początek reszty sezonu następuje, gdy Donna Clark (Kerry Bishé) zauważa, że ​​po zakończeniu gry dwóch graczy nadal jest połączonych ze sobą, co zachęca do utworzenia czatu. Nawet przy ograniczeniach połączenia dial-up i 1-bitowej grafiki ludzie wciąż znajdowali sposoby komunikowania się.

Pojawiało się wiele programów, których akcja rozgrywa się w latach 80 Super Mario Bros. na NES-ie. Jednak niewielu ludzi podążałoby przez kilka dni za dwójką dorosłych, próbując pokonać ten problem, udzielając wskazówek, jak ominąć trudny obszar i dokonując wymiany, gdy jeden z nich się zmęczy, aby nie musieli zaczynać długiej próby od nowa, a wszystko to kończąc na tym, że zbliżyli się do siebie, a także głębszym zrozumieniem ludzi na ich orbitach. W mniejszym stopniu chodzi o nostalgię, a bardziej o udowadnianiu, jak technologia – niezależnie od tego, jak prymitywna – może prowadzić do momentów wglądu i katharsis.

Sezon 4 wykorzystuje ten pomysł i poszerza dystans: Cam wypuścił nowy Tajemnicajak gra tzw Pielgrzym że nikt chyba nie rozumie. To znaczy nikt, z wyjątkiem Donny, która sama wszystko rozwiązuje. Na tym etapie serialu Cam i Donna pokłócili się, niezależnie od tego, jaka więź ich łączyła, co uczyniło ich tak wspaniałymi współwłaścicielami, zniszczonymi przez pychę i wbijanie noży w plecy. To piękna scena, która odwołuje się do pragnienia Cam, by za pomocą swoich gier stworzyć coś w rodzaju wyższej formy sztuki, a Donna przypomina sobie, kiedy tak naprawdę to robiła Do coś, rozwiązywanie problemów, a nie finansowanie projektów. To pobudza ich pośpieszne ponowne połączenie i jedno z nich Zatrzymaj się i zapal ogieńJego mocną stroną jest chęć pozostawienia każdej części zespołu roli złoczyńcy przez mniej więcej sezon. Zdrada Donny wciąż boli; namawia ludzi, aby zrobili konkurencję dla nowej firmy jej przyjaciół. Ale zawsze istnieje zrozumienie, skąd ktoś pochodzi, i w tym przypadku jest to chęć – podświadoma lub nie – przeprosić i naprawić związek, który może zostać zerwany nie do naprawienia. Pielgrzym to doskonały symbol ich związku i idei, że w Twoją grę może grać 100 osób, ale potrzebujesz tylko jednej osoby, która ją rozumie.

Reklama

Zatrzymaj się i zapal ogień wyróżnia się w tych małych chwilach piękna, czasem tak prostych, jak sposób odczytania określonej linijki. Gry wideo nie zawsze są głównym wątkiem fabularnym, ale rozumie się ich nieodłączny urok, zarówno pod względem aspektów społecznych, jak i perspektyw artystycznych. W końcu czym jest gra Studnia dla zwierząt Lub Zewnętrzne Dzicze ale próba wciągnięcia Cię w umysły twórców i jednoczesnego oparcia się na innych? Bohaterowie mogli ponosić porażkę i ponosić kolejne porażki w trakcie serialu, ale nigdy nie przestaną szukać tego przebłysku połączenia, niezależnie od tego, gdzie można je znaleźć.

Zatrzymaj się i zapal ogień jest transmitowany na kanale Roku Channel i AMC Plus.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment