1 Hz-120 Hz! Tak, to właśnie zaoferuje wyświetlacz OnePlus 9 Pro


Seria OnePlus 9 ma zostać uruchomiona 23 marca. Przed premierą widzieliśmy wszystko, od ujawnionych specyfikacji po rendery. Heck, nawet firma pokazała OnePlus 9 Pro w oficjalnych renderach. Po co więc czekać na premierę – ponieważ OnePlus może nadal mieć kilka funkcji w rękawie do ogłoszenia. Jeden z nich został dziś ujawniony.

Według raport z PCMag, plik OnePlus 9 Pro będzie obsługiwać adaptacyjną częstotliwość odświeżania, która pozwoli na obniżenie ekranu nawet do 1 Hz. Widzieliśmy adaptacyjne częstotliwości odświeżania od Samsunga i Xiaomi, ale żadne z ich urządzeń nie przechodzi do 1 Hz. OnePlus nazywa swoją nową formę wyświetlacza OLED „Fluid Display 2.0”. Zgodnie z raportem jest to połączenie panelu OLED firmy Samsung i kilku ekskluzywnych optymalizacji i strojenia oprogramowania OnePlus.

OnePlus 9 Pro będzie wyposażony w zakrzywiony 6,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3216 na 1440 pikseli przy 526 PPI. Będzie obsługiwał wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz, która może spaść nawet do 1 Hz. Na początku może to brzmieć śmiesznie, ale tak nie jest. Niska częstotliwość odświeżania pozwoli OnePlus 9 Pro zużywać mniej energii, gdy ekran jest w stanie bezczynności – na przykład podczas czytania. Im wolniejsza częstotliwość odświeżania, tym mniej energii zużywa wyświetlacz.

Podczas przewijania wyświetlacz OnePlus 9 Pro będzie poruszał się z częstotliwością 120 Hz, ale gdy ekran będzie bezczynny, spadnie do 1 Hz. Obejrzyj wideo przy 30 klatkach na sekundę i działa z częstotliwością 30 Hz. Wszystko to pozwoli smartfonowi odpowiednio zoptymalizować swoją baterię.

OnePlus nazywa tę funkcję „Smart 120 Hz”. Co więcej, mówi, że niska częstotliwość odświeżania zmniejszy ogólne zużycie energii przez wyświetlacz o 50%. Jeśli wierzyć liczbom, możemy spodziewać się dobrej żywotności baterii w nadchodzącym modelu Pro. Raport mówi dalej, że urządzenie będzie miało częstotliwość próbkowania dotykowego 360 Hz, która będzie najszybsza dostępna na każdym telefonie w USA.

W szczególności raport wspomina o wsparciu dla „Smart 120Hz” tylko dla OnePlus 9 Pro, co oznacza, że ​​waniliowy OnePlus 9 nie będzie miał tej funkcji.

ReklamaZ branżą technologiczną związany jestem od 2014 roku, kiedy to stworzyłem swojego pierwszego bloga. Pracowałem z Digit, jedną z największych publikacji technicznych w Indiach. Obecnie pracuję jako redaktor wiadomości w Pocketnow, gdzie zarabiam na używaniu i pisaniu o najnowocześniejszych technologiach. Możesz skontaktować się ze mną pod adresem [email protected]

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment